Jump to content

PS 1.7.3.0 dodawanie do koszyka - nie działa


kolmen

Recommended Posts

Witam,

Presta 1.7.3.0

Szablon classic 

dodane przyciski dodaj do koszyka na głównej stronie wg. https://www.prestashop.com/forums/topic/605047-product-list-quantity-add-to-cart-button-in-prestashop-17/

----

Wszystko ładnie działało i nagle przestało :)

Po wejsciu nowego klienta na stronę (lub w trybie incognito) nie działają przyciski dodawania do koszka tj:

Po kliknięciu przycisku:

a) nie pojawia sie popup z informacja o dodaniu do koszyka

b ) nie zmienia sie ilość w koszyku (pokazuje 0)

co ciekawe po odświeżeniu strony stan koszyka się aktualizuje i przyciski też zacznają działac.

--

Nie było nic w międzyczasie instalowane, debuger nic nie pokazuje, wylacznie wszystkich moudłów z nie presty tez nie pomogło, czyszczenie cache nie pomaga.

W chromie widnieje taki błąd:

(index):1206 Uncaught ReferenceError: PluginDetect is not defined
    at HTMLDocument.<anonymous> ((index):1206)
    at fire (core.js:690)
    at Object.fireWith [as resolveWith] (core.js:711)
    at Function.ready (core.js:745)
    at HTMLDocument.completed (core.js:748)

 

Jak wspomniałem, po odświeżeniu strony błąd znika i wszystko działa.

 

Ktos coś podpowie? Możliwe że to wina po stronie hostingu?

Link to comment
Share on other sites

monologu ciąg dalszy.

błąd jest jeśli w module statystyk jest włączone wykrywanie wtyczek.

Wykrywanie wtyczek ładuje dodatkowe 20kB plik javascript jednorazowo dla nowych użytkowników.

---

Dziękuje dobranoc :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Presta 1.7.3.3 

po kliknięciu dodaj do koszyka

pojawia się pusty popup. 

brak zdjęcia produktu, ilość, ceny , tych wszystkich danych które powinny zostać pobrane ze stronki produktu, no i oczywiście w koszyku 0 przedmiotów.

Dodam że nie wszędzie to się pojawia. U mnie na Chrome jest ok, na firefoxie juz nie, u znajomych na Chrome też nie, i na mobilach też nie pojawia się.

Czyszczenie cache nie pomaga.

generalnie możecie sprawdzić u siebie
www.andarexjednoslady.kylos.pl/sklep/

 

image.thumb.png.db8314be675081f0a72ca790f54a4b19.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 28.05.2018 at 6:40 AM, kowallus68 said:

Presta 1.7.3.3 

po kliknięciu dodaj do koszyka

pojawia się pusty popup. 

brak zdjęcia produktu, ilość, ceny , tych wszystkich danych które powinny zostać pobrane ze stronki produktu, no i oczywiście w koszyku 0 przedmiotów.

Dodam że nie wszędzie to się pojawia. U mnie na Chrome jest ok, na firefoxie juz nie, u znajomych na Chrome też nie, i na mobilach też nie pojawia się.

Czyszczenie cache nie pomaga.

generalnie możecie sprawdzić u siebie
www.andarexjednoslady.kylos.pl/sklep/

 

image.thumb.png.db8314be675081f0a72ca790f54a4b19.png

 

Witam

Mam identyczny problem. Czy udało się Panu to naprawić ?

Serdecznie pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 9 months later...

Czegoś nie rozumiem - aktualnie jest wersja 1.7.6.3 a pytania o "zabytki". Pierwsze co przychodzi do głowy to aktualizacja do najnowszej wersji ... Aktualizacje mają to do siebie, że rozwiązują błędy stwierdzone w wersjach poprzednich ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam, mam podobny problem z koszykiem, po kliknięciu dodaj do koszyka pojawia się okienko bez zdjęcia, z kwotami i ilościami na "0" - jak u @kowallus68 Wszystko zaczęło się po przeniesieniu sklepu na serwer docelowy, na testowym u siebie, na którym spinałem cały szablon było ok. Cały problem jest w tym, że nie mam bezpośredniego wglądu do ustawień serwera (jedynie FTP), to sklep dla znajomych i wszystko robi firma IT, która ich obsługuje. W konfiguracji bazy danych zmieniłem na swoją, testową i tam sklep działa poprawnie. Po przepięciu znów na bazę postawioną przez informatyków problem z koszykiem i personalizacją powraca.

Dodatkowo w produktach z personalizacją, nie odświeżają się zapisane przez kogoś dane (Jeśli coś dodam, kolejna osoba widzi to samo u siebie, zamiast mieć puste pola).

Informatyk narzekał na bazę danych, że ma różne prefixy itd. Może coś zmienił lub zoptymalizował, nie wiem. Jest ktoś z Was w stanie mi podpowiedzieć jakie rekordy w bazie np. mogą za to odpowiadać (o ile w ogóle mogą), czy szukać bardziej przyczyny po stronie samego serwera? Może jakieś ustawienia w serwerze są wyłączone lub włączone i blokują odświeżanie. 

p.s. aktualizacja do wersji 1.7.7.2 nic nie zmieniła.

Z góry dziękuję za pomoc

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 9 months later...

Podbijam, bo problem jest podobny, ale pewnie powód inny.

Niektóre produkty są zamawiane poprzez konfigurator i użycie przycisku dodaj do koszyka.

Niestety przy klikaniu w przycisk nic się nie dzieje.

Konsola pokazuje błąd jak poniżej.

prestashop/module/playermodule/ajax?action=getPriceModifier&_=1661516080671 404

 

Ma ktoś pomysł czym może być spowodowany i jak go naprawić?

Czy plik ajax powinien się znajdować bezpośrednio w folderze playermodule?

Dodam, że w zwykłych produktach przycisk działa.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

U mnie też pojawił się taki problem. Sprawdzałem na Chrom, Edge, Opera (to na komputerze) i na komórce też (android) i za każdym razem to samo, po dodaniu produktu do koszyka i kliknięciu koszyk to produkt jest jeszcze w koszyku, natomiast po kliknięciu "Kasa" produkty z koszyka znikają.

Klienci raportują o tym samym problemie (co prawda jednemu klientowi za jakimś razem udało się dodać produkt do koszyka, ale wyrzuciło go po próbie płatności).

Po wyczyszczeniu modułów Sprzedaż i zamówienia oraz Koszyk pojawił się problem z Top bar jak to widać na drugim screenshot.

koszyk.jpg.f12926889d22d5044d8f957b08252abe.jpg

1.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...