Jump to content

Stergere configurare tema la clear cache


roscutdragos

Recommended Posts

Salutare salutare.

Acesta este primul meu post, si va rog sa ma scuzati daca gresesc undeva.

 Folosesc prestashop 1.7 pentru un magazin virtual si intampin o problema cu tema leo_otis

Doresc adaugarea unui filtru de cautare in partea din stanga, modific aspectul temei din full width in two columns ... insa dupa clear cache aspectul revine la full width ...

 

Si inca o problema ...

Eu in DisplayLeftColumn in Ap Hook Builder am decat modulul de cautare adaugat (screenshot2) insa in pagina imi arata si un slider cu produse noi(screenshot3), este posibil sa il mut sub filtrul de cautare cumva?

 

Screenshot_3.png

Screenshot_2.png

Screenshot_1.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ai dat pe "Save and stay" dupa modificari?

Pentru schimbarea ordinii, tragi widgetul de sageata in cruce si il pui unde vrei, apoi iar "Save and stay".

In paranteza fie spus, temele de la Leo mi-au dat mai multe frustrari decat toate celelalte la un loc. La inceput era doar "spaghetti code", acum a inventat (citeste incropit) cel mai stupid si complicat "framework" pentru configurare pe care l-am vazut, care devine un panou de administrare paralel si mult mai greu de folosit decat cel nativ. La asta se adauga si bariera de limba, e vietnamez (vorbesc la singular pentru ca nu cred sa fi lucrat mai multi oameni la temele lui).

De obicei le evit, dar de curand am luat teapa cu o tema de la "Apollo Themes" - am aflat ca este tot el.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...