Jump to content

Znova CHMOD


kucu

Recommended Posts

Ahojte, mám menší problém.

Mám nainštalovanú slovenčinu, a aj admin rozhranie som si preložil. Niektoré slová na stránke však niesú preložené. Cez admin panel preklad nefunguje, vypíše že zápis nieje možný. Jasné, pozrel som súbory a je tam zakázaný zápis. Tak že zmením chmod na 777 a 666, ale nedá sa cez FTP klienta. Tak som sa dočítal o tom skripte, upravil som ho, upol a spustil. Až na nejaké 3 prázdne adresáre kde vyhodilu chybu prebehlo všetko ok a na konci vypísalo hlášku že je všetko zmenené.

Avšak nebolo. Stav sa nezmenil. No všimol som si zaujímavú vec pri adresári /translations/sk že ako owner niesom uvedený ja, ale www-data. Neviem čo to má znamenať, či je ten adresár nejak blokovaný prestou, skrátka si s tým neviem rady.

oslovím aj providera, snáď sa to jemu podarí zmeniť. Čítal som aj staršie fóra, no nikde som riešenie nenašiel.

Vopred ďakujem za rady.

Link to comment
Share on other sites

Ale tak aby sa nepovedalo, mám použitý modul specialhomefeatured, a aj keď pri preklade cez admin panel napíše že je všetko ok, a aj keď sú nastavené chmod dobre, neprepíše sa. Stále tam mám Add to Cart a Featured products... čo s tým? Dá sa to niekde ručne prepísať?

Link to comment
Share on other sites

Uživatel www-data je webserver, Apache. Pod tímto uživatelem pracuje a zachází se soubory. Práva 666 by měla stačit na to, aby se uložily změny v překladu. Ruční úprava souboru s překlady je možná, ale je to trochu peklo. V těch souborech (a v každém bohužel trochu jinak) je základní myšlenka (většinou, ne vždy) použití třídy, ke které se překlad vztahuje a MD5 hash původního anglického textu.

Např. v admin.php je řádek:
$_LANGADM['AdminProductsc03d53b70feba4ea842510abecd6c45e'] = 'Obrázek';
Jde o překlad textu Photo, přičemž MD5('Photo') = c03d53b70feba4ea842510abecd6c45e a překlad je použitelný jen v administraci zboží.

Když to neklapne, tak se nepovedený řádek při překladu nepoužije.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...