Jump to content

BO problem s PDF 1.3.1.1


PepaJetel

Recommended Posts

Ahoj,
už jsem prolezl celé forum a žádná rada mi nepomohla.
Uživatel si může stáhnout fakturu - má jí kompletně česky a to včetně částky (to jsem přepral), ale jak jsem se s tím pral tak mi přestalo fungovat otevírání (možná generování) faktur v Back Office vždy to napíše:
FPDF error: Some data has already been output, can't send PDF file
Už se s tím peru druhý den, tak je to tu pro mě jediná spása :)
Jinak bežím na placeném hostingu. (ceskyhosting.cz)
Předem díky za pomoc
Pepa

Link to comment
Share on other sites

To vypadá na nějakou chybu při generování faktury. Dojde k výpisu chyby a FPDF už nemůže vytvořit dokument, protože není prázdný buffer nebo mu nejdou vytvořit hlavičky nebo něco na ten způsob. Tím generováním v BO myslíš hromadný výstup po výběru datumů v sekci Faktury (Invoices) nebo výstup jedné faktury po ikoně v seznamu objednávek? Cesta kódu je v obou případech rozdílná.

Link to comment
Share on other sites

Asi nejsem tak zběhlý - zkusil jsem to tam dopsat a když jsem chtěl v BO zobrazit jakýkoliv PDF tak mi to vyhodilo http 500.
Pro jistotu prikladam kod - kam jsem to dal, a jestli je to spravne :) To je tak kdyz se kozel stane zahradnikem :D

function Output($name='', $dest='')
{
   //Output PDF to some destination
   ob_get_contents()
   if($this->state<3)
       $this->Close();


Je to tak správně?
Omlouvám se za můj tatarismus :D

Link to comment
Share on other sites

Tak jsem to zkusil.
Zadal jsem

function Output($name='', $dest='')
{
   //Output PDF to some destination
   ob_get_contents();
 exit();
 if($this->state<3)
       $this->Close();


A to hodilo bílou stránku bez ničeho.

A když jsem zadal

function Output($name='', $dest='')
{
   //Output PDF to some destination
   $this->Error(htmlentities(ob_get_contents()));
 if($this->state<3)
       $this->Close();
   $dest=strtoupper($dest);


Tak to vyhodilo tohle: FPDF error: 

Děkuju moc za snahu.... jsem bezradný :-)

Link to comment
Share on other sites

Našel jsem o tom tohle:

Yes, "" is the Byte Order Mark (BOM) of the Unicode Standard. Specifically it is the hex bytes EF BB BF, which form the UTF-8 representation of the BOM, misinterpreted as ISO 8859/1 text instead of UTF-8.

Probably what it means is that you are using a text editor that is saving files in UTF-8 with the BOM, when it should be saving without the BOM. It could be PHP files that have the BOM, in which case they'd appear as literal text on your page. Or it could be translated text you pasted into Joomla! edit windows.


Rozumím tomu tak, že to mohl udělat editor?

Link to comment
Share on other sites

Použil jsem návod:
http://www.prestashop.com/forums/viewthread/16457/

Tzn.:
Zdravím
řešení je zde http://webtrh.cz/53636-prestashop-ceske-pdf?&highlight;=čeština+pdf+prestashop

raději přidám i kopletní balíček pro úpravu:-) platí navod viz výše, nakopírovat fonty do tools\fpdf\font a NOVĚ přepsat soubor classes\Tools.php
Je přiložen v zip

Tzn.: nahrál jsem fonty do /kupipupi.cz/tools/fpdf/font a upravil jsem tools.php:

odstranil jsem:

return str_replace('€', chr(128), $ret);  


a místo toho jsem přidal:

return str_replace('€', chr(128), iconv('UTF-8','CP1250',$ret));  


Pak jsem změnil v administraci fonty na arialmt a kódování na cp1250.
Pak to konečně začalo psát v úživatelském prostředí všechno česky, ale v BO to přestalo fungovat... :) Kdybych j tam dal jako znak meny CZK - tak by byl klid :/

Link to comment
Share on other sites

Pak v tom postupu, jak naučit PDF v Prestashopu česky, bude někde chyba. Nevím jestli se to dá takhle na dálku opravit.

P.S. Knihovna fpdf je v Prestashopu vyloženě slabé místo. Pokud někdo nepoužívá jen ASCII znaky, tak to musí všelijak lepit. Fóra jsou popsána desítkami problémů i postupů jak na to. Já jsem to vzdal a vyřešil jsem si to vlastním modulem, který PDF tvoří pomocí šablon a plně v UTF-8, se všemi fonty přiloženými v dokumentu. A mám klid.

Link to comment
Share on other sites

Modul bude. Pokud dobře dopadne poslední testování, tak ho zveřejním příští týden.

Umí nahradit nejen faktury a dodací listy, ale může se použít i ke generování PDF katalogů zboží a třeba i k tisku složenek. Zde jsou některé vlastnosti:

* vytváření neomezeného počtu PDF výstupů pomocí Smarty šablon
* volitelné náhrada vestavěných PDF dokumentů
* změna vzhledu dokumentů pomocí CSS stylu šablony
* v dokumentech mohou být obrázky, rejstříky, hlavičky, patičky, vodoznaky, čárové kódy
* podpora pro výstup uživatelsky přidaných polí do databáze
* plná podpora UTF-8
* podpora nelatinských fontů

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

To byl joke, jak si sokolíci obsazovali místa, kdo dostane modul zadarmo (1.-3.).

Taky se mi líbí, ale zatím nemám, kdo by mi ho zaplatil. Dobrá práce a hlavně dobrý nápad na řešení. Kdybys potřeboval píchnout se šablonama apod., taky píchnu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...