Jump to content

Pdf Türkçe Karakter

Recommended Posts

Merhaba,

ayni sorunu bende yasamistim bundan 2 ay önce. Daha sonra fontlari dönüstürdüm ve su an sorunsuz calisiyor. Diger dosyalarda herhangibi bir degisiklik yaptimi hatirlamiyorum.

Daha sonra bu konuyu inceleyip tekrar yazarim.

PDF dosyalarini bu arac ile dönüstürdüm >>>TIKLA<<<

Kolay gelsin...

• 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Basar67 hocam,

Benim epeydir yasadigim ve cozemedigim sorunum var. PDF ile ilgili, ben hic bir zaman PDF faturasi alamiyorum. PDF ikonuna bastigimda su hatayi veriyor : FPDF error: Not a JPEG file: /home/unikent/public_html/urfakebab/img//logo.jpg , icona basitigimda gorunen link ise su: http://example.com/urfakebab/yonet/pdf.php?id_order=1&pdf;Sorunumu nasil cozebilirim. Acaba prestashop_1.0\tools\fpdf altindaki font klasoru, fpdf.php veya index.php dosyalarindami bir sorun var.?

• 3 months later...
  • 10 months later...
  • 4 months later...

merhaba arkadaşlar, malum türkçe karakter pdf faturalarda sorun oluyor.
En kolay çözüm olarak aşağıdakini buldum. ı lar i , ğ ler g oluyor vs.. fakar görüntü kirliliği en azından gitmiş oluyor.
bir deneyin isterseniz

türkçe karakter sorunu
class/tools.php

807. satırdaki sil return iconv($from, $to.'//TRANSLIT', str_replace('Â¥', '¥', str_replace('£', '£', str_replace('€', '€', $string))));

aslında bu replace ile oynansa ve ı değeri ascıı falan gömülebilse çözülecek gibi ama uğraşamadım.
şimdilik aşağıdaki ile o satırı değiştirin, kolay gelsin.

return iconv("UTF-8", "ISO-8859-1//TRANSLIT", $string);

http://php.net/manual/en/function.iconv.php linkinde benzer örnekler var.
CP1254 ve ISO-8859-9 kullansamda daha iyi çözüme ulaşamadım.

bu tamamen fpdf nin sorunu sanırım , sadece bu değil bir çok uygulamada çok sorun yaşayan var. bazılrı prestadan farklı kendi sitelrinde yaptım diyor. ama bakıyorum çalışmıyor.:) galiba şu sorunda olabilir, veritabanında utf-8 olarak çekmek gerekebilir.

• 10 months later...