Jump to content

Modul készítéséhez segítség


E.D.

Recommended Posts

Tudtok esetleg ajánlani valami leírást/segítséget modul készítéshez?

Legjobb ha magyar, de jöhet angol is. Lehet rossz helyen kerestem, de én még angol útmutatót sem találtam...

Egyébként két modult szeretnék egyelőre készíteni.

- Az egyik arról szólna, hogy a leadott megrendeléseket exportálja valahova. Ez lehet egy file, vagy post-ban elküldés egy külső tárhelyen lévő php-nak (ez utóbbi lenne a jobb). [Arra kellene, hogy a céges (vállalatirányítási)rendszerünk értesítést kapjon a rendelésekről és elindítson egy folyamatot]

- A másik nem olyan fontos, de jó lenne ezt is megcsinálni: A céges (vállalatirányítási)rendszerünkből a PrestaShop bizonyos időközönként (pl.: naponta) frissítse az eladó termékeket. Azaz ez csak annyi lenne, hogy naponta pl. egy csv file-t fog és beimportál mint terméktörzs...

Link to comment
Share on other sites

Nem, mivel a rendelésnek létre kell jönnie automatikusan a mi belső rendszerünkben is. Azaz az itteni ügyintézőnek ne kelljen az e-mail, vagy bármi más alapján újra felvinnie, hanem csak ellenőriznie kelljen.

Illetve kis nehezítés, hogy könnyen lehet, hogy nem is a rendelés pillanatában kéne exportálni, hanem akkor, hogy ha valaki már ellenőrizte azt a PrestaShop-ban és megváltoztatta az állapotát feldolgozottra, vagy más egyébre...

Link to comment
Share on other sites

Sőt! Már az is jó lenne, ha be tudnék rakni egy gombot (form + egy hidden és egy submit input, báe még egy sima linkkel is kiegyeznék első körben) a rendelés megtekintéséhez (Adminisztrációs felület >> Orders). Amire ha rákattint, akkor egy a modulhoz mellékelt php feldolgozó lefutna, ami összeszedi az adatázisból az adott rendeléshez tartozó adatokat (ezt már én guberálnám ki), amiket elküldene a mi rendszerünkenk, majd visszadobná a felhasználót az adott rendelés megtekintéséhez.

Mindehhez ugye csak annyi kellene, hogy hogyan lehet beszúrni egy akármilyen html kódot modul segítségével az admin felület, rendelés megtekintése oldalrészre... Milyen hook kell hozzá, vagy miegyéb?

Hisz a rendelés id-je ott van a linkben, $_GET-ből ki tudom szedni, a többi adatot meg már egy külön php szedi ki, amibe nem kell semmilyen PrestaShop-os kód, csak az adatbázis ismerete...

Első körben egy ilyen megoldással is teljesen megelégednék, csak hát kellene hozzá valami leírás hook-okról, meg úgy általában a PrestaShop modulokról...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Sziasztok!

Nem jövök rá hogyan kel törölni egy már hozzáadott modult.
Ha az admin panelon a telepítés törlésére kattintok, akkor a modul nem megy, de még ott van a programban.
Én teljesen el akarom tüntetni. Ha a modules könyvtárból törlöm, akkor az admin-modulok oldalán piros betűs hibát okoz, vagy a modulok oldal be sem jön.

Valaki tudja hogyan törölhető?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...