Jump to content

Przeniesienie sklepu na inną domenę


tamisa07

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Każdy coś pisał i głównie o 1.6 ale chciałbym zgromadzić informacje w jednym miejscu tak od A do Z, dodam że mam prestashop 1.7, mam pytanie przy przenoszeniu:

1. Aby sklep był wyświetlony i funkcjonował należy w bazie danych wprowadzić wyłącznie zmiany w tabeli: ps_shop_url?

2. Potem zmieniamy w parameters.php USER i HASŁO

3. Następnie muszę w zapleczu  zmienić Ustawienia URL sklepu ze starej domeny na nową

4. Potem muszę zrobić regenerację pliku .htaccess, i czy to robi się w panelu w SEO & URL? Czy wystarczy wyłączyć (zapisać) i włączyć Przyjazny adres URL? Czy muszę najpierw usunąć .htaccess w katalogu głównym? W innych folderach też są pliki .htacces czy coś musze z nimi zrobić?

Czy coś jeszcze?

z góry dziękuję za pomoc

Link to comment
Share on other sites

Ja bym to zrobił tak:

1. Wyłączył przyjazne linki, cache etc.

2. W panelu sklepu zmieniłbym domenę na nową.

3. Przeniesienie bazy i plików na nowy serwer o ile przenosimy, jeśli nie to tylko przekierowanie nowej domeny na katalog sklepu a to można zrobić wcześniej.

4. Jeśli przenosimy na inny serwer to zmiana danych logowania do bazy w pliku parameters.php.

5. Wyczyszczenie cache i włączenie przyjaznych linków.

 

Jeśli wszystko odbywa sie w obrębie jednego konta hostingowego to zazwyczaj baza danych może pozostać ta sama w tym dane do niej nie ulegają zmianie więc nie ma zmian w pliku parameters.php, zmiana domeny w panelu sklepu z automatu nadpisuje tą wartość w bazie więc nie trzeba nic tam ręcznie zmieniać. Pozostaje tylko kwestia wyczyszczania cache i włączenia przyjaznych linków oraz sprawdzenia czy gdzieś nie ma starych linków dodanych na sztywno.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Przeniosłem sklep na inny hosting. Chciałbym do podglądu zachować starą wersję sklepu, który zostaje na starym hostingu . Zmienia się tylko adres z nazwaskalepu.pl na nazwaserwera.hosting.pl/nazwasklepu. Panel admina nie działa pomimo że baza SQL jest ta sama. Gdzie należy konfigurować?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Cześć, mam następujący problem:

Dane: hosting - home.pl, presta 1.7.5.1

Instaluję prestę na xampie, żeby ją następnie przenieść na serwer (instalator nie chce się zrobić na homie wiec muszę to zrobić tak). Przenoszę pliki, tworzę w homie bazę, importuje bazę z xamp, zmieniam dane w parameters, zmieniam URL w shop_url w bazie. 

W efekcie mam biały 500 internal error.

Uprawnienia w plikach ustawione, cache usunięty.

Czy o czymś zapomniałem?

Zmiana hostingu na razie nie wchodzi w grę bo mam opłacony na rok.

Na serwerze mam jeszcze wordpressa i częściowo popsutą prestę która będzie zastąpiona tą którą teraz wrzucam.

Jakieś pomysły?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Moim zdaniem nie ma dużej filozofii, kopiujesz pliki FTP na nowy serwer, kopiujesz bazę danych przez phpMyadmin na nowy serwer, na nowym serwerze oczywiście najpierw dodajesz nową bazę msql, na nowym serwerze edytujesz plik konfiguracyjny prest shop plik konfiguracyjny  po przenosinach logujesz się do panelu admina i podajesz nazwę nowej domeny i  w zakładce Preferencje - SEO i URL po środku    Ustaw URL sklepu podajesz nowy adres domeny

jeżeli zmieniasz domenę na nową i zamykasz stary sklep na starej domenie warto w .htaccess ustawić przekierowania 301 głównej domeny oraz podstron na nową domenę

jeżeli natomiast chcesz mieć ten sam sklepy po 2 domenami (kopia jest identyczny proces) jednak pamiętaj że wtedy narażasz się google na taką treść pod dwoma domenami tzw duble content w jednym ze sklepów wypada zmienić treści opisy produktów aby do doszło do problemu filtru google lub straty mocy na domenach

[USUNIĘTO REKLAMĘ]

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...