Jump to content

tisk poštovní poukázky pro dobírku a podací lístek


mardon

Recommended Posts

FORMIX je dobrý program, smlouva s ČP taktéž dobrá věc. Je třeba si zvolit, co je pro Vás výhodnější. Záleží také na kapacitě vlastní expedice, počtu objednávek ap. měl by v tom být nejspíš zaběhnutý řád a interní pravidlo. Což je ostatně i základ úspěchu - kdy se Vám zákoš taky vrátí a nakoupí zas a zas..

;-)

Link to comment
Share on other sites

FORMIX je dobrý program, smlouva s ČP taktéž dobrá věc. Je třeba si zvolit, co je pro Vás výhodnější. Záleží také na kapacitě vlastní expedice, počtu objednávek ap. měl by v tom být nejspíš zaběhnutý řád a interní pravidlo. Což je ostatně i základ úspěchu - kdy se Vám zákoš taky vrátí a nakoupí zas a zas..

;-)


Tiskl jsi v tom FORMIXU i podací lístek, mě to teda nejde.
Link to comment
Share on other sites

Ja jsem cirou nahodou narazil na program Posta&Kancelar;, obsahuje nekolik zakladnich sablon formularu, vcetne dobirkovych slozenek a podaciho listku, staci jen v nastaveni programu zadat sve udaje (adresu, cislo uctu apod.) a daji se pridavat adresy a jmena zakazniku. Pak jen staci vybrat pozadovaneho zakaznika, stisknout tlacitko Vyplnit a vybrany formular se automaticky vyplni, castku v cislech automaticky umi prevest do vety. Umi to i dalsi veci. Program sice neni zdarma, ale cca 250,-/rocni licenci neni tak moc. Me tenhle programek vyhovuje. Muzete jej zkusit. Vysla nova verze 3.

Link to comment
Share on other sites

Záleží co máš za tiskárnu, na první inkoustovce sem to daval kekraji. Teď mám laser a ta má ruční podávání středem tak jsem to jen vycentroval


Já to zkoušela na inkoustovec HP 5150, jestli ti to na inkoustovce šlo tak to ještě prozkouším, akorát jsi mi nenapsal jestli si nastavoval velikost papíru v tiskárně neo jsi tiskl na A4?
Link to comment
Share on other sites

Mám udělaný modul pro výstup do PDF. Lze generovat jakékoliv výstupy vytvořené pomocí šablon z dat vybraných z objednávek, katalogu a zákazníků. Aktuálně mám nechystanou šablonu pro slovenský "Poštový poukaz na účet", který se od české složenky moc neliší.

Ještě potřebuji dokončit nějaké ladění a pak modul zveřejním.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Mám udělaný modul pro výstup do PDF. Lze generovat jakékoliv výstupy vytvořené pomocí šablon z dat vybraných z objednávek, katalogu a zákazníků. Aktuálně mám nechystanou šablonu pro slovenský "Poštový poukaz na účet", který se od české složenky moc neliší.

Ještě potřebuji dokončit nějaké ladění a pak modul zveřejním.


Uz sa ho nemozeme dockat, ak to vide , bude to velmi napomocny nastroj. :)
Link to comment
Share on other sites

Velice povedené, budete přidávat, další šablony jako je podací lístek atd. ? Bohužel nedavno jsem dořešil faktury, podací lístky, štítky na obálky a další potřebné věci takže pro mě je změna jen v tom že bych to měl přímo z DB což mi za tolik peněz zatím nestojí, velká škoda že to nebylo o 14 dní dřív, ale jednou možná. Ne že by byla cena velká, ale veřím že za menší cenu bude daleko více zákazníku. Ještě jednou super práce..gratuluji.

Link to comment
Share on other sites

Vystavené šablony jsou ukázka možností a kvůli pomoci s vývojem vlastních. Myslím, že každý může mít jinou potřebu a udělá si šablony podle svého. Nemám ambice nabízet desítky šablon. To by asi málokdo využil. Ale pomoc s vytvořením šablon samozřejmě nabízím.

Díky.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ahoj, jelikož se mi to nechtělo kupovat, tak jsem vytvořil skript který vezme údaje přímo z databáze a rovnou vygeneruje pdf. Zatím mi to tiskne českou složenku pro dobírku, a podací lístek pro obchodní balík. Velkou výhodou je že člověk se nemusí trápit copy/paste do externího programu ale tiskne složenky přímo z detailů objednávky. Zatím to mám napsané natvrdo, ale chystám se z toho udělat modul. Zveřejním je až budu mít hotový.

Link to comment
Share on other sites

V demu administrace je v navigaci ukázka výstupů z objednávky s detaily. Tam je jedna z ukázkových šablon také Poštovní složenka SK.


Ten modul vypadá dobře, ale cena se mi zdá opravdu dost vysoká, ve srovnání třeba s OnePageCheckoutem
Link to comment
Share on other sites

Velice povedené, budete přidávat, další šablony jako je podací lístek atd. ? Bohužel nedavno jsem dořešil faktury, podací lístky, štítky na obálky a další potřebné věci takže pro mě je změna jen v tom že bych to měl přímo z DB což mi za tolik peněz zatím nestojí, velká škoda že to nebylo o 14 dní dřív, ale jednou možná. Ne že by byla cena velká, ale veřím že za menší cenu bude daleko více zákazníku. Ještě jednou super práce..gratuluji.


Sorry, ale nedalo mi nereagovat na tvoj shop. Mas tam docela zaujimave veci, no co ma uplne zarazilo je cena postovneho a to konkretne ze ak si niekto objedna nad 1000,- Kč tak plati viac ako ked si objedna do 1000,-Kč a to nevravim o manipulacnom poplatku, tak ten naozaj ma zmysel iba pre teba a to taky, ze v podstate predavas lacne čínske fejky na ktorych sa asi zarobit moc neda tak preto tieto zbytocne poplatky :) Sorry ale mne to pride zartovne, nakolko sa takmer kazdy obchodnik snazi predat co najviac tovaru a podla toho aj upravuje vysku postovneho.

:)
Link to comment
Share on other sites

Sorry, ale nedalo mi nereagovat na tvoj shop. Mas tam docela zaujimave veci, no co ma uplne zarazilo je cena postovneho a to konkretne ze ak si niekto objedna nad 1000,- Kč tak plati viac ako ked si objedna do 1000,-Kč a to nevravim o manipulacnom poplatku, tak ten naozaj ma zmysel iba pre teba a to taky, ze v podstate predavas lacne čínske fejky na ktorych sa asi zarobit moc neda tak preto tieto zbytocne poplatky smile Sorry ale mne to pride zartovne, nakolko sa takmer kazdy obchodnik snazi predat co najviac tovaru a podla toho aj upravuje vysku postovneho.


Nedá mi reagovat na tvůj příspěvek,
1/manipulační poplatek? žádný nemáme
2/výše poštovného je dána cenou, zkrátka jsem to potřeboval udělat jinak než na váhu, mě to tak vyhovuje a zákazníkům asi také (objednávky jsou)
3/není to nesmysl, má to svůj důvod
4/pravděpodobně nejsem jako téměř každý obchodník
Link to comment
Share on other sites

Efendy:
z obchodnich podminek
"Příklad:
Do košíku vložím 1x telefon (zboží nad 1000Kč) poštovné je tedy 150Kč, přidám další telefon k poštovnému se přičte manipulační poplatek 100Kč, přidám hodinky (zboží do 1000Kč) k poštovnému se přičte manipulační poplatek 50Kč. celkové poštovné včetně manipulačních poplatků je tedy 300Kč."

Link to comment
Share on other sites

Podle mě sviňárna s tím poštovným.
Řadíš se mezi eshopy, který marži doháněj nataženým poštovným...
Místo abys za větší nákup poštovný snižovat, tak ti z něj zbývá víc.
Tři telefony po O.5kg se vejdou do nejnižší sazby poštovnýho a u tebe to je při dobírce 360kč...
Poště dáš 117kč.

Link to comment
Share on other sites

Je to viditelně napsáno, pak je to vidět v objednávce a stále to je levnější než u konkurence. Mě se tento způsob také nelíbí, bohužel v době kdy jsem prodával i na aukru to jinak nešlo, bude zrušen, ale ještě to chvilku potrvá. I přes tento způsob zakoupí zákazník zboží za cenu levného zboží. Sviňárna by to byla kdyby na to nebylo poukázáno. Zákazník vidí kolik zač platí a je jen jeho věc zda nakoupí či nikoliv.

Jsou to jednoduché počty a zákazník také není blbec
obchod A má 2x hodinky za 2x 290 a poštovné 100
obchod B má stejné 2x hodinky za 2x 119 a poštovné 150
rozhodně půjde do obchodu A protože ušetří na poštovném....

Takže bych to uzavřel, za
a/toto není téma vytvořené pro tento účel
b/je to jen moje věc.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...