Jump to content
mardon

tisk poštovní poukázky pro dobírku a podací lístek

Recommended Posts

[Quote author = " Mamejeradi.cz "date = " 1283185830 "] JA jo , netisknu JE :-)
Používám podání online .
Reali jsem JE tisknul jsem používal program formix [ / quote]

Můžeš upřesnit co je myšleno podání online?

Mám s poštou smlouvu na obchodní balíky a zadávám data online na jejich webu. tisku jen průvodní štítek a podací arch, všechno přez ten soft.
http://www.cpost.cz/cz/sluzby/sluzby-v-klientske-zone/podani-online-id28984/

FORMIX je dobrý program, smlouva s ČP taktéž dobrá věc. Je třeba si zvolit, co je pro Vás výhodnější. Záleží také na kapacitě vlastní expedice, počtu objednávek ap. měl by v tom být nejspíš zaběhnutý řád a interní pravidlo. Což je ostatně i základ úspěchu - kdy se Vám zákoš taky vrátí a nakoupí zas a zas..

;-)

[quote author="Bronikus" date="1283193453"]FORMIX je dobrý program, smlouva s ČP taktéž dobrá věc. Je třeba si zvolit, co je pro Vás výhodnější. Záleží také na kapacitě vlastní expedice, počtu objednávek ap. měl by v tom být nejspíš zaběhnutý řád a interní pravidlo. Což je ostatně i základ úspěchu - kdy se Vám zákoš taky vrátí a nakoupí zas a zas..

;-)[/quote]

Tiskl jsi v tom FORMIXU i podací lístek, mě to teda nejde.

Ja jsem cirou nahodou narazil na program Posta&Kancelar;, obsahuje nekolik zakladnich sablon formularu, vcetne dobirkovych slozenek a podaciho listku, staci jen v nastaveni programu zadat sve udaje (adresu, cislo uctu apod.) a daji se pridavat adresy a jmena zakazniku. Pak jen staci vybrat pozadovaneho zakaznika, stisknout tlacitko Vyplnit a vybrany formular se automaticky vyplni, castku v cislech automaticky umi prevest do vety. Umi to i dalsi veci. Program sice neni zdarma, ale cca 250,-/rocni licenci neni tak moc. Me tenhle programek vyhovuje. Muzete jej zkusit. Vysla nova verze 3.

[quote author="Mamejeradi.cz" date="1283366894"]jak nejde?
je to rukama, formix to umí :-)
co ti to dělá?[/quote]

ano uznávám, může to být rukama a nebo tiskárnou, prostě mi to nevytiskne správně na ten podací lístek co dostanu z pošty

Zkoušela jsem i Pošta a kancelář, ale tam se mi program po jednom dni zablokoval a odmítá tsiknou bez zadání licence a kupovat licenci, když nevím jak to tiskne se mi nechce.

[quote author="Mamejeradi.cz" date="1283399549"]Jak netiskne správně, jako ke straně?
To se dá nastavit dají se v programu nastavit okraje[/quote]

nastavoval si v tiksarne velikost papiru pro podaci listky a slozenky?

[quote author="Mamejeradi.cz" date="1283404767"]Záleží co máš za tiskárnu, na první inkoustovce sem to daval kekraji. Teď mám laser a ta má ruční podávání středem tak jsem to jen vycentroval[/quote]

Já to zkoušela na inkoustovec HP 5150, jestli ti to na inkoustovce šlo tak to ještě prozkouším, akorát jsi mi nenapsal jestli si nastavoval velikost papíru v tiskárně neo jsi tiskl na A4?

Mám udělaný modul pro výstup do PDF. Lze generovat jakékoliv výstupy vytvořené pomocí šablon z dat vybraných z objednávek, katalogu a zákazníků. Aktuálně mám nechystanou šablonu pro slovenský "Poštový poukaz na účet", který se od české složenky moc neliší.

Ještě potřebuji dokončit nějaké ladění a pak modul zveřejním.

[quote author="tuk66" date="1283931641"]Mám udělaný modul pro výstup do PDF. Lze generovat jakékoliv výstupy vytvořené pomocí šablon z dat vybraných z objednávek, katalogu a zákazníků. Aktuálně mám nechystanou šablonu pro slovenský "Poštový poukaz na účet", který se od české složenky moc neliší.

Ještě potřebuji dokončit nějaké ladění a pak modul zveřejním.[/quote]

Uz sa ho nemozeme dockat, ak to vide , bude to velmi napomocny nastroj. :)

V demu administrace je v navigaci ukázka výstupů z objednávky s detaily. Tam je jedna z ukázkových šablon také Poštovní složenka SK.

Velice povedené, budete přidávat, další šablony jako je podací lístek atd. ? Bohužel nedavno jsem dořešil faktury, podací lístky, štítky na obálky a další potřebné věci takže pro mě je změna jen v tom že bych to měl přímo z DB což mi za tolik peněz zatím nestojí, velká škoda že to nebylo o 14 dní dřív, ale jednou možná. Ne že by byla cena velká, ale veřím že za menší cenu bude daleko více zákazníku. Ještě jednou super práce..gratuluji.

Vystavené šablony jsou ukázka možností a kvůli pomoci s vývojem vlastních. Myslím, že každý může mít jinou potřebu a udělá si šablony podle svého. Nemám ambice nabízet desítky šablon. To by asi málokdo využil. Ale pomoc s vytvořením šablon samozřejmě nabízím.

Díky.

Ahoj, jelikož se mi to nechtělo kupovat, tak jsem vytvořil skript který vezme údaje přímo z databáze a rovnou vygeneruje pdf. Zatím mi to tiskne českou složenku pro dobírku, a podací lístek pro obchodní balík. Velkou výhodou je že člověk se nemusí trápit copy/paste do externího programu ale tiskne složenky přímo z detailů objednávky. Zatím to mám napsané natvrdo, ale chystám se z toho udělat modul. Zveřejním je až budu mít hotový.