Jump to content

Špatně se počítají dopravci


lukk

Recommended Posts

Dobrý den,
obracím se na Vás, neb mám problém s nastavením dopravců.
I přes to, že to mám předpokládám nastaveno správně, chová se to nestandardně. Například "dopravce" osobní odběr jež má maximální možný rozsah se vůbec nezobrazuje. Nebo smyšlený dopravce jemuž jsem nastavil rozsah od 100000kg do 100000.01kg se zobrazuje při výběru zboží o hmotnosti cca 20kg. Díval jsem se do databáze ale chytrý z toho nejsem, nicméně nejsem si jist jestli je standardní, že v tabulce ps_carrier je vidět asi 43 dopravců. Ve skutečnosti v prestě jich mám nastaveno jen 6 a to "id_carrier" se občas posouvalo i jen při editování dopravce. Co by jste radili? Mám zkusit smazat všechny řádky v tabulce a kompletní dopravce nastavit znova? Nenadělám si tím více paseky? Nebo existuje nějaké elegantnější řešení? Každopádně mnohokrát děkuji!
Děkuji!

Link to comment
Share on other sites

No, ale to není z dlouhodobého hlediska moc řešení :( Každopádně díky za poznatek! Avšak poprosím, jestli by ještě někdo mohl přispět svou radou. Mám prestu 1.3 a upgradoval jsem tuším z 1.2.5 ale ani ve starší verzi mi to nefungovalo myslím ideálně, avšak neřešil jsem to, protože mě to příliš netlačilo...
Předem moc děkuji!

Link to comment
Share on other sites

Omlouvám se, z mé strany to byla špatná úvaha. Beru zpět... Popletl jsem si dvě rozdílné věci.

Vyzkoušel jsem tvou radu ale bohužel bezúspěšně. Chová se to stále špatně. Opět jsem se podíval na nastavené rozsahy a doprava jež má nastaven rozsah 200-2000Kg se nabízí u vybraného zboží o váze 1,2Kg, nenabízí se však další dopravce jež má rozsah od 0 do 100000Kg.

Link to comment
Share on other sites

Děkuji za další tip. Vyzkoušel jsem několikrát i s různými parametry. Bohužel ale zase nic. Dokonce jsem vyzkoušel nastavit osobní odběr jako výchozího přepravce. V seznamu dopravy se při nákupu ale nezobrazil a jako výchozí nebyl označený žádný...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Poradil by jste jak na to. Konečně jsem se tomu dostal a vyzkoušel vše co bylo v mých schopnostech ale nepodařilo se...

Zkoušel jsem v databázi smazat obsahy tabulek ps_carrier, ps_carrier_group, ps_carrier_lang, ps_carrier_zone - myslel jsem, že se novému dopravci přiřadí id 1 a bude se to počítat od začátku ale id dopravce si počítalo stále v řadě dále ikdyž jsem všechny smazal.

Dále jsem zkoušel nahradit přes phpMyAdmin nově nainstalovanou databázi tou co běží v eshopu ale to mi nešlo - phpMyAdmin vyhazoval chyby - možná to dělám špatně.

Zkoušel jsem tu čistě nainstalovanou databázi smazat a místo ní podstrčit tu co běží v eshopu ale to zase nefungovalo přihlášení.

Jak by se to mělo udělat správně? Asi v tom mám poněkud hokej ale snažím se... Moc díky za případnou radu...

Link to comment
Share on other sites

Vypisuje to chybu

#1062 - Duplicate entry '1-1' for key 'PRIMARY' 

a to jak při importu celé zazipované databáze, tak při nahrávání jednotlivých tabulek bez jakékoli komprimace.
Chápu správně, že nahrávání po kusech zmiňujete kvůli omezení maximální velikosti nahrávaného souboru?
Děkuji!

Link to comment
Share on other sites

jasné, smazat původní a nahrát nové to jsem zkoušel ale tam zase narážím na problém s příhlášením do administrace prestashopu. I přes to, že zadávám správné údaje vypisuje to chybu

There is 1 error employee does not exist, or bad password


Ještě dodám, že tyto své pokusy dělám na pc pomocí EasyPHP - nevím, jestli to může mít nějakou souvislost.

Link to comment
Share on other sites

No, tak abych vyloučil ještě problém s rozdílným nastavením phpMyAdmina atp. udělal jsem čistou instalaci na webu a dal jí přesnou kopii databáze. Problém s přihlašováním je stejný a dle toho co jsem vyzkoušel, tak přetrvává i problém s dopravci... Takže to vypadá, že budu muset provést celou novou instalaci a tam nějak naimportovat zboží. Poradíte jak? Nebo máte jinou radu.
Moc děkuji!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

S inportem zboží a vgelkého množství kategorií byly takové problémy, že jsem se pokusil o jinou cestu. A úspěšnou. Škoda jen, že mi takovou variantu nenabídl nidko již dávno, ušetřil bych si spoustu hodin pokusů... Zas na druhou stranu jsem si rozšířil obzory.

Takže...

V databázi jsem vyprázdnil tabulky

ps_carrier, ps_carrier_group, ps_carrier_lang, ps_carrier_zone, ps_range_price, ps_range_weight



Zejména poslední dvě byly důležité neboť po jejich vyprázdnění se číslování dopravců vrátilo na jedničku a nepokračovalo ve staré číselné řadě.

Provedl jsem upgrade prestashopu a vše funguje jak má...

Easy...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...