Jump to content

XML exporty zboží - otevřený dopis Janu Kašparovi


Polka

Recommended Posts

Po delsi dobe jsem se podival na Vase stranky www.prestashopcesky.cz/xml-export-zbozi-modul-zdarma/ a nestacim se divit. Poskytujete nas modul, ktery jste si od nas zakoupil, dalsim uzivatelum, coz je ZCELA NEPRIPUSTNE! A jeste modul vydavate za svuj = uplny vrchol drzosti!!!

 

Jsem timto silne rozhorcen, ale musim rict, ze jsem nejaky takovyto podraz od Vas cekal. Asi jste si spatne precetl nase licencni podminky, kde mame uvedeno "zpoplatněné moduly nelze poskytovat nebo prodávat třetím stranám" viz. , pripadne v hlavnim skriptu admixml.php: "The buyer is NOT allowed to redistribute this module in anyway or resell it or redistribute it to third party"

 

Vidim, ze jste zaroven nevzal na vedomi ani dalsi podminku u zpoplatnenych modulu a to "zakoupení → 1 licence → použití pro 1 e-shop"! Viz.

 

Ocekavam, ze vznikle nesrovnalosti date [/b]urychlene do poradku[/b] tzn.:

 

1) odstraneni clanku s modulem na www.prestashopcesky.cz

 

2) a odstraneni modulu XML exporty z veskerych Vasich dalsich shopu (umisteni pouze na jednom, protoze jste modul zakoupil pouze jednou), pripadne zakoupeni modulu pro pozadovany pocet licenci!

 

Vasim cinem jste samozrejme nas a nasi praci velmi poskodil, takze doufam, ze z toho pro Vas poplynou pouze negativni nasledky. Nebude-li zalezitost dana do tydne do poradku, budeme nuceni podniknout vuci Vam dalsi kroky.

Link to comment
Share on other sites

Když už jsme u toho zveřejňování, tak se taky s dovolením přidám.
Ikdyž na Vás, pane Polášek nejsem naštvaný a přišel jsem o víc než o pětikilo, které jsem Vám kdysi zaplatil za modul hromadné editace pro můj již neexistující eshop.
Eshop měl v databázi cca 8500 položek, ovšem databáze neměla předponu ps_ a modul tedy nic nenačetl.
Tenkrát to skončilo tím, že jsme mi s prominutím nasraně odpověděl že v databázi nejsou žádné produkty. Přitom, jak jsem již psal jich tam bylo na tisíce! Na to jsem žádnou kloudnou odpověď nedostal a problém jsem nechal být nestál jsem o dohadování se s Vámi.
Jak jsem již říkal, přišel jsem o víc a nejsem na Vás ani naštvaný. Jen se mi tato situace hodí pro to, abych podotknul, že je třeba si zamést před vlastním prahem. Ikdyž plně chápu Vaše rozhořčení nad tím exportem.
Zároveň si taky myslím, že by veřejný dopis mohl být napsaný správě česky, tedy s diakritikou. Ikdyž sám píšu jako prase, tady by se to slušelo.

Link to comment
Share on other sites

Když už jsme u toho zveřejňování, tak se taky s dovolením přidám.
Ikdyž na Vás, pane Polášek nejsem naštvaný a přišel jsem o víc než o pětikilo, které jsem Vám kdysi zaplatil za modul hromadné editace pro můj již neexistující eshop.
Eshop měl v databázi cca 8500 položek, ovšem databáze neměla předponu ps_ a modul tedy nic nenačetl.
Tenkrát to skončilo tím, že jsme mi s prominutím nasraně odpověděl že v databázi nejsou žádné produkty. Přitom, jak jsem již psal jich tam bylo na tisíce! Na to jsem žádnou kloudnou odpověď nedostal a problém jsem nechal být nestál jsem o dohadování se s Vámi.
Jak jsem již říkal, přišel jsem o víc a nejsem na Vás ani naštvaný. Jen se mi tato situace hodí pro to, abych podotknul, že je třeba si zamést před vlastním prahem. Ikdyž plně chápu Vaše rozhořčení nad tím exportem.
Zároveň si taky myslím, že by veřejný dopis mohl být napsaný správě česky, tedy s diakritikou. Ikdyž sám píšu jako prase, tady by se to slušelo.


Bohuzel jste byl uplne prvni, ktery tento modul zakupoval a modul od te doby samozrejme prosel rozsahlym vyvojem, takze nejaky problem s prefixem je jiz davno minulosti. Tehdy to jeste ani nebyl modul ale zalozka v adminu. Je dobre si uvedomit, ze k nasim modulum poskytujeme narozdil od p. Kaspara podporu pro rozjeti modulu, a to zdarma! Kratke konzultace a rady take zdarma.

Procital jsem si ted znovu nasi komunikaci, ve ktere jsem se Vam snazil i jako ostatnim uzivatelum pomoci a problem vyresit, bohuzel jsme se nebyli schopni domluvit a Vy jste pak jiz nereagoval az pozdeji rovnou objednanim modulu Blok s kategoriemi. V nasem zajmu samozrejme je, aby zakoupeny modul provozovateli fungoval, ale musi fungovat take zpetna vazba a komunikace z druhe strany.
Link to comment
Share on other sites

Nebudeme to dál řešit, já to vidím trochu jinak než Vy. Ale jak jsem již řekl přišel jsem o víc než o 500...


Sam pisete, ze jste to dal nechtel resit, coz byla chyba. Mimochodem jste si pak objednal i jiny modul, coz by asi nespokojeny zakaznik neudelal.
Link to comment
Share on other sites

Dobrý den p. Polášek. Moje vyjádření k celé situaci. Modul adminxml, který vy prodáváte jsem koupil někdy minulý rok. Co si budeme povídat, vzal jsem si inspiraci a modul upravil a vytvořil nový xmlprestashopcesky, který je nyní ke stažení zdarma. Sám modul již nepoužívám všude a na některých e-shopech fungují http://prestashopcesky.cz/xml-vystupy-pro-vyhledavace-zbozi-ke-stazeni/ Pokud Vám to vadí, změním si složku s xml na jinou. Budete zřejmě spokojen. Každopádně děkuji za prezentaci zdarma a nazývání mě jako zlodějem bych si Vámi p. Polášek rozmyslel. Nikdy jsem nikoho neokrad a modul byl vydán pouze za dobrými úmysly.

Pokud si ovšem přejete modul xmlprestashopcesky stáhnout nebude to problém. Já z modulu žádné peníze nezískávám, pouze jsem chtěl nabídnout modul uživatelům systému prestashop zdarma jako jsou všechny ostatní moduly na prestashopcesky.cz. Čekám na Vaše vyjádření.

Link to comment
Share on other sites

Nebudeme to dál řešit, já to vidím trochu jinak než Vy. Ale jak jsem již řekl přišel jsem o víc než o 500...


Sam pisete, ze jste to dal nechtel resit, coz byla chyba. Mimochodem jste si pak objednal i jiny modul, coz by asi nespokojeny zakaznik neudelal.

Jak jsem psal, nechtěl jsem to řešit a tenkrát jsem s Vaší reakcí nebyl spokojený, odpověděl jste tenkrát dodt podrážděně!
Ano koupil jsem další, jak jsem už také psal mě to pětikilo nepo....
A už to dál řešit odmítám. Nebudu tu forum zasírat nesmyslama. Jen jsem chtěl připomenout, že nikdo nejsme dokonalý, a Vy jste se skušenostna určitě už taky jinde než tenkrát....
Link to comment
Share on other sites

Dobrý den p. Polášek. Moje vyjádření k celé situaci. Modul adminxml, který vy prodáváte jsem koupil někdy minulý rok. Co si budeme povídat, vzal jsem si inspiraci a modul upravil a vytvořil nový xmlprestashopcesky, který je nyní ke stažení zdarma. Sám modul již nepoužívám všude a na některých e-shopech fungují http://prestashopcesky.cz/xml-vystupy-pro-vyhledavace-zbozi-ke-stazeni/ Pokud Vám to vadí, změním si složku s xml na jinou. Budete zřejmě spokojen. Každopádně děkuji za prezentaci zdarma a nazývání mě jako zlodějem bych si Vámi p. Polášek rozmyslel. Nikdy jsem nikoho neokrad a modul byl vydán pouze za dobrými úmysly.

Pokud si ovšem přejete modul xmlprestashopcesky stáhnout nebude to problém. Já z modulu žádné peníze nezískávám, pouze jsem chtěl nabídnout modul uživatelům systému prestashop zdarma jako jsou všechny ostatní moduly na prestashopcesky.cz. Čekám na Vaše vyjádření.


V mailove ci icq komunikaci jste psal, ze nejste "vylozene programator", cemuz presne odpovida i Vase "programovani" modulu. Vasi ukradenou verzi modulu jsem si samozrejme stahl a diky porovnani s nasi tehdejsi verzi modulu jsem zjistil, ze jste na nem programatorskou praci neodvedl zhola zadnou! 99% kodu je puvodniho, zanedbatelny zbytek jste opravdu zmenil - konstantu s adresou shopu. Adresa cronu take zcela totozna, takze tohle je to Vase "programovani"? To je obycejna kradez. Pro ostatni...alespon kratky vynatek z porovnani kodu viz. pripojeny obrazek

Modul si muzete upravovat jak se Vam zachce pouze pro vlastni uziti, bez dalsiho poskytovani uzivatelum. Pokud by to byl modul zdarma, tak ani nehnu brvou. Kdyz si koupite Adobe PhotoShop, tak ho taky budete zadarmo dal poskytovat kamaradum? To je podle Vas normalni chovani?

Zalezitost jsem zde zverejnil umyslne, aby i ostatni "Prestashopaci" meli predstavu s kym maji tu cest a porovnali, kdo pro rozvoj Prestashopu a jeho komunity dela vice prace. My moduly stale vylepsujeme, vytvarime dalsi nove, travime nad nimi kolikrat desitky hodin a proto je vetsina modulu zpoplatnena...dovolim si rici, ze z vetsiny symbolicky v porovnani s jinymi obory v IT.

28970_ihe7U6gr5eVmF2AJeDqX_t

Link to comment
Share on other sites

To je ale sranda jak to červeně zvýrazněný :D no nic článek jsem stáhl ale jak vidím jdu ho opět zveřejnit. Už to stejně nemá cenu. Jsem zloděj a podvodník a těším se jaké uděláte další kroky. Když to nejde po dobrém, jde to po zlém... Přeji hezký souboj, mám na Vás také pár věcí, takže to bude alespoň zajímavé. S pozdravem Jan Kašpar aneb zloděj viz. reference například na portálu webtrh http://webtrh.cz/members/24[spam-filter]Kaspi88 Hodnocení kladné 100% je zavádějící. Vy máte samozřejmě všude lepší. To je tak když člověk chce pomoc s vývojem prestashopu ale narazí na ovečku, která chce vyždímat s každého co nejvíce prachů. Chápu, že se nepracuje zadarmo ale takhle to řešit. No uvidíme, rád se nechám překvapit a těším se na schůzku s Vámi p. Polášek.

Link to comment
Share on other sites

To je ale sranda jak to červeně zvýrazněný :D no nic článek jsem stáhl ale jak vidím jdu ho opět zveřejnit. Už to stejně nemá cenu. Jsem zloděj a podvodník a těším se jaké uděláte další kroky. Když to nejde po dobrém, jde to po zlém... Přeji hezký souboj, mám na Vás také pár věcí, takže to bude alespoň zajímavé. S pozdravem Jan Kašpar aneb zloděj viz. reference například na portálu webtrh http://webtrh.cz/members/24[spam-filter]Kaspi88 Hodnocení kladné 100% je zavádějící. Vy máte samozřejmě všude lepší. To je tak když člověk chce pomoc s vývojem prestashopu ale narazí na ovečku, která chce vyždímat s každého co nejvíce prachů. Chápu, že se nepracuje zadarmo ale takhle to řešit. No uvidíme, rád se nechám překvapit a těším se na schůzku s Vámi p. Polášek.


Je to sranda? Bavite se? Pomahat s vyvojem Prestashopu kradezemi? Tim si renome moc neziskate. Hodnoceni na kontroverznim Webtrhu je opravdu zcela mimo misu. Desitky spokojenych zakazniku jsou daleko vypovidajici. Pokud na nas mate take par veci, tak je zde laskave hned zverejnete, at to vyridime rychle a at si to zde muzou vsichni precist.

Jak jsem psal, na odstraneni clanku a dani veci do poradku mate tyden!
Link to comment
Share on other sites

navrhuji uzamknout tohle vlakno, at sem jiz nepribyvaji dalsi prispevky. tohle tema je zbytecne dal rozvijet.


Zalezitost neni uzavrena, ponevadz p. Kaspar nesplnil pozadovane podminky, takze at vsichni pripadne vidi vyvoj.
Link to comment
Share on other sites

Ja si myslim, ze na lidi, kteri porusuji timto zpusobem autorsky zakon a jste cizi praci vydavaji za svou, je potreba neustale upozornovat. Protoze to proste neni v poradku.
Bohuzel s pristupem jako ma pan Kaspar se v nasi zemi setkavame az prilis casto.
Nejsmutnejsi na tom je, ze takovy clovek je sice ochoten pripustit, ze vyvoj nejakeho modulu stoji cas a tim padem penize, ale uz neni ochoten se podle toho chovat a stavi se do role obeti, kterou nekdo nepravem z neceho narknul. Opak je bohuzel pravdou.

Link to comment
Share on other sites

Ja si myslim, ze na lidi, kteri porusuji timto zpusobem autorsky zakon a jste cizi praci vydavaji za svou, je potreba neustale upozornovat. Protoze to proste neni v poradku.
Bohuzel s pristupem jako ma pan Kaspar se v nasi zemi setkavame az prilis casto.
Nejsmutnejsi na tom je, ze takovy clovek je sice ochoten pripustit, ze vyvoj nejakeho modulu stoji cas a tim padem penize, ale uz neni ochoten se podle toho chovat a stavi se do role obeti, kterou nekdo nepravem z neceho narknul. Opak je bohuzel pravdou.


Zdravím Vás p. Bohmová. Čekal jsem i Vaší reakci, jelikož Váš partner je p. Polášek a jste majitelem domény http://www.broucek-a-beruska.cz a na webu jsou kontaktní údaje i na Vás, budu považovat Vaší reakci za velmi zavádějící a nebudu se dále k ní vyjadřovat.

Je to sranda? Bavite se? Pomahat s vyvojem Prestashopu kradezemi? Tim si renome moc neziskate. Hodnoceni na kontroverznim Webtrhu je opravdu zcela mimo misu. Desitky spokojenych zakazniku jsou daleko vypovidajici. Pokud na nas mate take par veci, tak je zde laskave hned zverejnete, at to vyridime rychle a at si to zde muzou vsichni precist.

Jak jsem psal, na odstraneni clanku a dani veci do poradku mate tyden!


Rozdíl mezi mnou a Vámi je, že děláte e-shopy na systému Prestashop na zakázku. Já ovšem nikoliv. Neprodávám systém Prestashop, který je pro všechny uživatele šířen zdarma pod licencí OSL v.3.0 jako vy. Chápu dělání šablon a modulů na zakázku, případně vytvořené moduly prodávat. Jelikož mi o nic nejde, peníze jako vy na Prestashopu nevydělávám, pouze ZDARMA poskytuji úpravy na portálu prestashopcesky.cz, článek stáhnu a modul xmlprestashopcesky vymažu. Tímto považuji konflikt s Vámi p. Polášek za uzavřený.
S pozdravem Jan Kašpar
Link to comment
Share on other sites

Mno pane Kaspar, bohuzel my se tady nebavime o tom, kdo je s kym v jakem vztahu nebo komu patri ktera domena, to jsou obecne zname a nijak utajovane skutecnosti.

Bavime se o tom, ze my jsme napsali a zpoplatnili nejaky kod, a vy jste jej zverejnil jako bezplatny a jeste jste se uvadel jako autor.
Jsem tedy nesmirne rada, ze jste pochopil, ze to neni v poradku a clanek jste stahnul.

Bohuzel, ale uvadite opet nepravdu nebo mozna nejste pozornym ctenarem - my neprodavame prestashop.
Prodavame prave nase upravy a nase moduly a samozrejme pokud zakaznik nedokaze obchod nainstalovat a zprovoznit, pak provadime i toto a v neposledni rade delame zakazkovou grafiku, coz se s OSL licenci nijak nerozporuje.

Link to comment
Share on other sites

Rozdíl mezi mnou a Vámi je, že děláte e-shopy na systému Prestashop na zakázku. Já ovšem nikoliv. Neprodávám systém Prestashop, který je pro všechny uživatele šířen zdarma pod licencí OSL v.3.0 jako vy. Chápu dělání šablon a modulů na zakázku, případně vytvořené moduly prodávat. Jelikož mi o nic nejde, peníze jako vy na Prestashopu nevydělávám, pouze ZDARMA poskytuji úpravy na portálu prestashopcesky.cz, článek stáhnu a modul xmlprestashopcesky vymažu. Tímto považuji konflikt s Vámi p. Polášek za uzavřený.
S pozdravem Jan Kašpar


- ano, system Prestashop je ve standardu siren jako OSL a take je v tomto standardu v podstate nepouzitelny pro profesionalni internetove obchodovani, protoze obsahuje neskutecne mnozstvi chyb. Proto jsme standardni reseni dukladne opravili a upravili k obrazu svemu, takze zakaznici plati prave a pouze za ty upravy, ktere jsme realizovali, a ze jich nebylo malo. Ale to se ostatne muze kazdy docist na nasem webu a nasi zakaznici to samozrejme vedi a vi do ceho jdou. Maji vzdy volbu zvolit mezi standardnim Prestashopem a nasim resenim, ostatne spousta z nich se na toto take pta a je jim to narovinu vysvetleno.

- konflikt jste vyvoval Vy svym jednanim, ktere bylo bohuzel v rozporu s podminkami prodeje. Pokud tedy zustane clanek nadale stazen a modul nebude dale siren/poskytovan, budeme povazovat zalezitost take za uzavrenou.

Polasek.
Link to comment
Share on other sites

ok, tak p. Kaspar siril neco co nemel, udelal peknou klukovinu. to asi vsichni pochopili. dekujeme za upozorneni. zbytek si reste pres PM nebo pravniky.
......kdo je tady spravce ceskeho fora?!? at to konecne uzamkne. takovy spam, kdy na sebe budou obe strany neustale reagovat neni na ceskem foru potreba.

Link to comment
Share on other sites

Vážení, dostal jsem požadavek na smazání threadu. Evidentně se nejedná o spam ani o irelevantní post.
Opravdu těžko zaujmout stanovisko.
Na druhou stranu bych doporučil využití PM, snížení hladiny adrenalinu a najití rozmného kompromisu. Stavíte a obsluhujete eshopy, tak se dá předpokládat určitá inteligence.
Muj osobní pohled: Amerika má spoustu vymožeností, ale trendy vyhrožožování soudy nevidí jako jednu z nich. Alespoň u nás evidentně nevítězí ten, kdo má pravdu a vždy to obě strany stojí spoustu sil a financí. Jak říkám, pokuste se najít kompromis a neperte si špinavý prádlo na boardu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...