Jump to content
  • 0

Problem z sortowaniem produktów w kategoriach (1.7)


Vivaldi Meble

Question

Witam

Mam problem z sortowaniem w kategoriach sklepu. Chodzi o kategorie "główne", jak Salon, Sypialnia czy Przedpokój. Mam  w panelu administracyjnym ustawioną kolejność produktów w tych kategoriach, jednak na sklepie są w nich totalnie inne kolejności (i produkty, których tam nie powinno być). "Podkategorie" (jak szafki RTV, komody itp.) działają w porządku - problem jest z tymi "głównymi". Konfiguracja kategorii (i sortowania) na sklepie jest w porządku.

Próbowałem:

- dodać te "złe" produkty do tych "głównych" kategorii, by móc je sortować (wywaliłem je na ostatnią stronę kategorii), jednak nic to nie zmieniło;

- wyłączałem i włączałem cache;

- dezaktywowałem i aktywowałem złe produkty - nic to nie zmieniło.

Edit: by trochę ułatwić zrozumienie problemu, dam przykład.

 

W panelu mam ustawioną taką kolejność:

poz. 1. produkt A

poz. 2. produkt B

poz. 3 produkt C

poz. 4 produkt D

poz. 5 produkt E

 

Na stronie wyświetla się jednak:

poz. 1 produkt E

poz. 2 produkt G (której nie powinno tu być)

poz. 3 produkt D

poz. 4 produkt H (jak produkt G)

poz. 5 produkt A

 

Miał ktoś kiedyś taki problem i jest mi w stanie coś poradzić? Bo jestem w kropce, a ten problem wprowadza mi sporo zamieszania na sklepie. Z góry dzięki za pomoc.

Edited by Vivaldi Meble
additional information (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Nikt naprawdę nie miał takiego problemu z sortowaniem produktów?

Mała aktualizacja - problem pojawia się, jeśli pod kategorią, w której mam produkt (czyli np. szafkę X w kategorii szafki RTV) jest jeszcze jedna kategoria (czyli np. "szafki drewniane" "szafki z podświetleniem" czy co tam komu jeszcze do głowy przyjdzie).

Dla lepszego zobrazowania problemu - jeśli ktoś miałby, dla przykładu, internetowy sklep z biżuterią, to produkty w kategorii PIERŚCIONKI by się wyświetlały dobrze, jeśli pod tą kategorią nie byłoby już żadnej innej. Jeśli jednak pod PIERŚCIONKI byłyby "podkategorie" (złote, srebrne itp.) to wtedy sortowanie w kategorii głównej (PIERŚCIONKI) by było złe - taki właśnie mam problem w sklepie. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...