Jump to content
  • 0

Czas odpowiedzi TTFB prestashop 1.6 zbyt długi


rkonik

Question

Witam wszystkich.

Mam problem z czasem ttfb. Nie jestem jakimś specjalistą od presty jednak niepokoi mnie jedna sprawa.
Zacznę od tego ze sklep jest na 1.6 z najnowszą aktualizacją na serwerze VPS nie jakiś współdzielony. Szablon zakupiony z themeforest.

Efekt jest taki że jeżeli wejdziemy na stronę główną czas wynosi średnio 5s na konkretny produkt ok 1s
Ciekawostką jest to że jeżeli w wydajności przestawię opcję Wyłącz moduły nie od PrestaShop na tak wówczas uzyskuję czasy na poziomie 200ms - 300ms

Jest to znacząca różnica i tak powinno być zawsze według mnie. Nie mówię tutaj o wczytaniu całej strony ponieważ ilość zdjęć jest spora i ten czas jest znacznie większy jednak nie jest jakiś kosmicznie długi. Pewnie znajdzie się sporo osób mówiących o tym. Jednak mi chodzi o czas odpowiedzi serwera.
Domyślam się że problemem jest jakiś moduł lub kilka modułów. Czy jest jakiś prosty sposób który pomoże mi odnaleźć ten wadliwy moduł?

Czy też macie tego typu problemy z szablonami z themeforest?

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Dzięki wielkie.

Niesamowite wyniki. Ewidentna wina twórców szablonu.  Wygląda na to że mam co robić.

Dzięki wielkie za podpowiedź. Sam bym nie doszedł do takiej możliwości bo nie znam presty.

Nie wiem jak przekazać Ci wyrazy wdzięczności za tą podpowiedź.

WIELKIE ALE TO WIELKIE DZIĘKI.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

wiem że temat sprzed roku, lecz możliwe że mnie też pomoże to profilowanie.

Potrzebuje tylko pomocy w interpretacji jednego elementu:

  Time Cumulated Time Memory Usage Memory Peak Usage
config 2327 ms 2327 ms 42.03 Mb 42.38 Mb

Memory Usage potrafi osiągnąć 90Mb. Jest jakaś dokumentacja do tego profilowania?
Nie wiem co się mieści w 'config'. Dlaczego to może mieć taki długi czas ładowania?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 4/11/2019 at 7:03 PM, hakeryk2 said:

na dole masz dodatkowe informacje

Prawdopodobnie powinny znajdować się w tabeli Hook. Nie pokazuje się tam nic u mnie.
A tam niżej rozumiem może 1/3 i jestem w stanie rozwiązać kilka problemów (Tables stress np.) lecz pewnie gdybym widział te moduły to bym tam znalazł poważniejsze problemy.

Mogło się jakoś wyłączyć skanowanie modułów do tego zestawienia?

profilowanie.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...