Jump to content

[Solved] Visszárú


Apooka

Recommended Posts

Most tesztelem a shopot, és a visszárúzással valahogy nem tudom mit lehet kezdeni. A vevőnél azt írja ki, hogy nincs jogod visszárút visszaküldeni. Ugyanakkor az admin rendelések megtekintése menűben hiába csinálom meg, hogy kiszállított, ennek ellenére nem lehet visszárúzni. Ki tudna ebben valami érdemlegeset mondani? Előre is köszönöm, elnézést, hogy ennyire zűrös vagyok, de még csak most kezdem a presta használatát először.

Link to comment
Share on other sites

Szia!
Lehúztam, a jelenlegi svn-t és kipróbáltam, nekem megy...

Arra figyelj, hogy a vevő csak akkor tud visszaküldési-kérést feladni, ha:
- visszaküldés engedélyezve van (ezt megcsináltad)
- a hivatkozott megrendelés delivered-státuszú, és nem futott még ki a beállításokban meghatározott határidőből

Ahogy én csináltam és működött:
- feladtam egy rendelést, (ez A-Z-ig, úgy hogy megjelenjen a felhasználó rendeléstörténetében a megrendelés)
- bementem ügyfél oldalon a rendeléstörténetbe, részletek (ekkor kihozza a rendelés részleteit)
- kipipálod, hogy mit akarsz visszaküldeni, beállítod a mennyiséget
- írsz valamit a szövegmezőbe, hogy miért küldöd vissza (ez fontos, mert ha nincs szöveg hibaüzenettel megakad)
- "visszaküldés megerősítése" - gomb
Így elvileg nem szabad hibaüzenetet kapnod, és feladja a shop-od felé az RMA-t. (Ez jelenik meg az adminban, az RMA alatt, úgy, hogy "Waiting for confirmation"

Az adminban az RMA státuszváltozásokkal értesíted a vevőt, hogy épp mi a teendője, vagy hol áll az ügye. Amikor beállítod, hogy "Waiting for package" akkor adhatja fel fizikailag a csomagot. Amikor a cucc hozzád visszaér, megnézed hogy mondjuk tényleg rossz-e és akkor állítgathatod a státuszokat ismét, hogy elfogadod, elutasítod, stb. Ha elfogadtad, akkor fogsz hozzáférni szintén az adminban a megrendelés fülön a termék(ek) visszavételezéséhez, ahol eldöntheted, hogy visszaküldöd neki a pénzt vagy kupont adsz neki amit levásárolhat.

Bocs, hogy kicsit részletes lett, de végigzongoráztam és nekem csont nélkül működik...

Szia,
Tibor

Link to comment
Share on other sites

Szia!
Köszönöm a részletes választ, és hasznos volt, mert megy a visszárú, nagyon köszönöm. Az volt a baj, hogy nem állítottam delivered státuszra, ezért nem lehetett leadni az igényt a visszárúra. Nagyon köszi a segítséget, értékes volt számomra.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...