Jump to content

[Solved] Hírlevélküldési probléma


Apooka

Recommended Posts

Sziasztok!
Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy miért nem jelenik meg a hírlevél szövege amit kiküldök a feliratkozott tagjaimnak? Csak a fejléc és valami nagyon gyenge alapbeállítás érkezik meg hozzájuk, mellékelem a képet is a problémáról. Mellékletben feltöltöttem egy képet róla, ha valaki tudna segíteni azt megköszönném, mert így hiába van hírlevél modul, ha egyszerűen nem megy.

28841_SJ7hLywhKpSVHDDUvpJ4_t

Link to comment
Share on other sites

szia,

a newsletter html-t kell szerkesztened. van egy modul amivel adminon keresztül tudod a különböző mél sablonokat szerkeszteni. hírlevél küldéskor automatikusan ezt a html-t küldi el, amiben gyárilag semmi nincs.

Link to comment
Share on other sites

Hát nem tudom, valahogy nem találtam meg hol lehet szerkeszteni, ha leírnád az elérési útvonalat, hogy adminon belül hol keressem az nagyban megkönnyítené a dolgot. Csináltam még egy képet arról, hogy mikor kiküldi a teszt mailt, utána ez jelenik meg nálam az admin felületen. Nagyon megköszönném ha tudnál segíteni, mert én kezdő vagyok ebben és nehezen találom meg a dolgokat. Előre is köszönöm. Már amúgy néztem a root-modules könyvtárban is, de egyszerűen nem találom ezt a beállítási lehetőséget amit írtál.

28859_8DHKbPcsQ8sHyg6fMVyk_t

Link to comment
Share on other sites

közben megtaláltam.
a maileditor az modul, fel kell tenni és avval már adminon keresztül tudod szerkeszteni
sendnewsletter-t használom küldésre és a maileditor-t szerkesztésre.
még annyi, hogy én a hírlevél küldő modulba nem szoktam semmit beleírni, csak küldöm vele.
van benne teszt is, először azon próbáld meg.

maileditor.zip

sendnewsletter_1.5.zip

Link to comment
Share on other sites

Nagyon köszönöm, értékes volt ez a segítség, így már megjeleníti az üzenetet, nagyon köszönöm ezt a segítséget. Már csak azt szeretném kérdezni, hogy van-e olyan modul vagy megjelenítő ami a hírlevélbe beletenné nekem a főoldalon látható termékeket amolyan ajánlónak.

Link to comment
Share on other sites

Én találtam egy letölthető zip fájlt erről, de valamiképpen nem akarja az igazat, pedig ez állítólag profin megjelenítené a dolgot valami psimportproductlist_test a neve. Ha gondolod felteszem és megnézheted. Köszi amúgy a válaszodat.

Link to comment
Share on other sites

Próbáltam, de semmit nem kapok, már le is mondtam róla. Állítólag nagyon jó kis cuccos, de mindegy. Nem görcsölök vele, örülök, hogy a hírlevél megy már, eddig azzal voltak gondjaim, viszont feltettem neked a beállítását a massupdate modulnak, az tökéletesen futott nálam.

Link to comment
Share on other sites

most nézek utána, de a nevében is benne van, hogy teszt, meg nem sikerült még rájönnöm, hogy mire is jó.
sztem ennek nincs köze a hírlevélhez. ha jó a megnevezése, akkor ez vmi termék importáló lehet.
a mass update-re válaszoltam, de nem működési gondom van, hanem programozási.
ha tudok vmit írok

Link to comment
Share on other sites

közben találtam infót róla.
tényleg hírlevélbe beletesz termékeket, de ez a modul vmikor 2009 októberében készült, amikor 1.3 presta verzió, sztem még tervben sem volt. valószínűleg ezért nem megy. de azt is látom, hogy nem volt rá nagy kereslet és ezért nincs újabb verzió. idővel, majd belátod, hogy egy hírlevélbe nem érdemes túl sok terméket betenni, mert az embereknek nincs idejük olvasni. sztem az 5db termék amire még szentelnek figyelmet az emberek és azt viszont gyorsan bedobálod a hírlevélbe

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 3 months later...

A NEWSLETTER és SENDNEWSLETTER hírlevéleditálási probléma kijavítása

A Prestashop fórumon megtaláltam a javítást arra, amiért a SEND NEWSLETTER vagy a NEWSLETTER (ami telepítését lentebb leírom) miért kűldte el az alap newsletter.html-t és nem azt amit mi kitöltöttünk a pluginen belül.

Röviden:

Az AdminNewsletter.php-ban a

$mensagem = nl2br($html);



sort, ki kell javítani így:

$mensagem = $html;



Igyekeztem lefordítani az AdminNewsletter.php-t Magyarra, de minden beállítási lehetőséggel nem lett még lepróbálva. Látszólag rendesen működik, talán a Tinymce rendetlenkedik néha, de ez az eredeti verziónál is ! Sajnos. Kezelhető !

(Amit Én tapasztaltam, hogy különböző beillesztő gombok, pl: képbeillesztés néha nem illeszt be semmit, hanem az INSERT megnyomásakor mintha újra megnyitnám. Viszont BÁRMI beilleszthető a klasszikus CTRL+C CTRL+V (másol, beilleszt) módszerrel, és ezután már engedi editálni...)

Tehát, ha már sikeresen feltetted a plugint, akkor csak cseréld le az AdminNewsletter.php-t az "ADMINxxx/tabs/" könyvtár alatt. Célszerű a tesztelésekig csak átnevezni a régit és ha minden OK, akkor törőlni.
Vagy csak javítsd ki a Te régi már működő PHP-dban a fenti hibát !!!

Ha felmásolod az új PHP-t, nem árt a "js" könyvtár alatt lévő "tinymce-newsletter" könyvtárat bemásolni a webáruházunk root könyvtárában lévő "js" könyvtár alá, hisz erre készűlt a plugin és nelküle lehet, hogy nem is használható a TinyMCE a levélszerkesztőben.

NEWSLETTER telepítése (akinek nincs fent):

1. Mindent másolj be abba a könyvtárba ahol azt a ZIP-ben látod.
"Adminxxx/tabs" alatt lévő PHP fájlt a webáruház "ADMINxxx/tabs" könyvtár alá. (Az xxx az a három szám amivel megtoldottad az ADMIN könyvtárad nevét !)
2. A "js" könyvtár alatt lévő "tinymce-newsletter"-t a webáruház "js" könyvtára alá. (Itt van a többi TinyMCE is!)
3. A "modules" könyvtár alatt lévő "blocknewsletter" könyvtárat pedig a webáruház "modules" könyvtára alá a többi modul mellé ! Ez a HÍRLEVÉL BLOCK-hoz van, amin keresztűl a még nem regisztráltak feliratkozhatnak csak a hírlevelekre.
4. Ezután menj a BACK OFFICE-ban a EMPLOYEES fül alatt a TABS fülre. (Amíg ezt megtaláltam a Brazil videó alapján...)
5. ÚJ HOZZÁADÁSA ->

Név: IDE AZT ÍRD, AMIT LÁTNI SZERETNÉL A MODULOK ALATT A SORBAN. (Én Hírlevél küldés-t adtam neki.)
Osztály: AdminNewsletter (Gondolom a PHP neve miatt.)
Modul: IDE NE ÍRJ SEMMIT !
Ikon: Tallózzad ki a ZIP-ben lévő EMAIL.GIF-et (Miután kicsomagoltad valahová !)
Szülő: ITT AZT ÁLLÍTHATOD BE, MELYIK FÜL ALATT JELENJEN MEG. A VIDEÓNÁL MARADVA, LEGYEN A "MODULES" !

MENTÉS

6. Menj a MODULES fülre és már ott is kell lennie a sor végén, olyan néven ahogyan azt elnevezted !
7. Készen vagyunk, próbáld ki !

A SEND NEWSLETTER (MAJDNEM UGYANOLYAN, HA NEM UGYANOLYAN MINT A NEWSLETTER):

Ezt is feltettem, de annyira bekavart, hogy le is szedtem az áruházamból, mivel ez feltette magát a modulok közé és mindent máshonnan vett mint a NEWESLETTER, viszont a kezdeti időszaban ennek is megcsináltam a fordítását a BACK OFFICE -> TRANSLATION alatt. Ezt is becsomagoltam ! Ez a "SEND NEWSLETTER FORDITÁS_hu.php", amit a SEND NEWSLETTER modul alatt "hu.php" név alatt találtam a fordítás után. Ezzel fogalmam sincs mit lehet csinálni, meg kell próbálni bemásolni a "MODULES/SENDNEWSLETTER" könyvtárba, hátha bejön magyarul. (Akinek a SEND NEWSLETTER van fent !)

FONTOS !

Az egész ZIP tartalom a Prestashop 1.4.2.5 alatt lett próbálgatva és tesztelve ! Régebbi verzióknál, nem tudom hogy reagál, de a levélszerkesztési hibajavítás minden AdminNewsletter.php-ban kipróbálható ! (A szöveg eleje felé olvasható !)

Nem vagyok programozó, csak józan paraszti ésszel próbálkoztam, tehát így kezelje mindenki ! :)

Remélem segíthettem !
Üdv !

U.I.: Most alakítgatom át a POSTAI UTÁNVÉT modult, helyben átvevős és fizetős modullá. Nem nagy dolgokat, csak képet cseréltem, szövegeket átírtam. Még igyekszem külső segítséggel megoldani, hogy fizetéskor ne jöjjön elő, ha FUTÁR kiszállítást választottuk és ha sikerűl közzéteszem azt is !

Newsletter 1.4.1 (jav).zip

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sziasztok!
Végre sikerült az itt leírtak alapján beállítani a hírlevél küldést. Egy apró hiányosság azért maradt. (nekem) Az emailek végén nincs lehetőség a leiratkozásra. Úgy tudom ez kötelező. Hogy tudnám ezt odavarázsolni?

Üdv: Haya

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

1.3.2.3 prestám van és Mail Template Editor v1.0-án a newslettert megszerkesztve, képet belinkelve (tárhelyről) minden jól nézki, csak a címzetthez kép nélkül érkezik meg a hírlevél. Minden más jó a hírlevélben: logó, szöveg stb. csak kép nélkül. Mit kell beállítani, hogy a BO felületen látható kép elküldésre kerüljön?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Keresem ezt a LEIRATKOZÁS dolgot, de még semmit nem találtam. Elméletem szerint a hu alaplevél aljába a kódba kéne valamit bebiggyeszteni, de okosok ezt jobban tudják. Amúgy a blocknewsletter modul tartalmaz egy UNSUBSCRIBE.php fájlt, talán azt kéne valahogy használni.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

1.4.7.3 prestához letöltöttem a legújabb NewsletterAdmin modult: v2.2 - Eolia, feltelepítve és a Copy gomra kattintva látszólag minden rendben, de a vissza gomra már csak ismétli az oldalt és nem lehet a BO menüt elérni.

Újra belépve a BO-ra a > Vásárló > Send a newsletter > nem működik.

A könyvtárak 755-on állnak.

Hogy tudnám működésre bírni?

 

 

Sikerült megoldanom a hírlevél küldésemet:

NewsLetter1.7.zip alkalmazásával és a mails könyvtárban az angol newsletter.html használatával.

Minimális különbség van a hu könyvtárbeli newsletter.html-lel, a magyar hírlevél mégis üresen jelent meg.

Kipróbáltam a leiratkozást is, működik.

Edited by BIstvan (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy akik feliratkoztak a hírlevélre de nem regisztráltak az oldalra, azok az email címek hova kerülnek elmentésre a rendszerben mert nem találom, és ki szeretném törölni őket.

Link to comment
Share on other sites

Itt tudod megnézni őket:

Admin felület => modulok => newsletter modul (Hozz létre egy .CSV fájlt a tömeges levél küldéshez) majd Beállítás.

A legelső gombos blokk:

A hírlevél blokkon keresztül feliratkozottak alapján .csv fájl készítése.

Itt tudod kinyerni őket. Ha nem akarsz kódban turkálni akkor a legegyszerűbb ha az itt kiexportált e-mail címeket a főoldali hírlevél blokkon keresztül te magad egyesével leiratkoztatod. Ha nincs sok akkor pár perc az egész.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Szia!

 

Koszi a gyors valaszt, csak az a bajom, hogy nekem nincs ilyen modulom, csak a send newsletter modul van fent.

Csinaltam egy uj fulet hirlevel kuldese, es azon belul berakom a hirlevelet es elkuldom. Egy hirlevel mosulom van de annak nincs beallitas fule...

Link to comment
Share on other sites

Hát ezt írtam le fentebb:

 

"Itt tudod kinyerni őket. Ha nem akarsz kódban turkálni akkor a legegyszerűbb ha az itt kiexportált e-mail címeket a főoldali hírlevél blokkon keresztül te magad egyesével leiratkoztatod. Ha nincs sok akkor pár perc az egész."

Link to comment
Share on other sites

megpróbáltad azt a modult feltenni amit én adtam? Ami a főoldali hírlevélblokkra vonatkozik?

Abban kell legyen leiratkozási lehetőség.

 

Valamint ha nincs, nem gond:

akkor is próbáld meg az egyik feliratkozottat leiratkoztatni. Valószínű azért nincs, mert ha megadod neki az email címet és OK-t nyomsz, akkor:

a, ha nincs benne a hírlevél adatbázisban akkor feliratkoztatja,

b, ha benne van akkor leiratkoztatja.

Edited by pattila01 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

1.5.4-em van

 

A blocknewsletter nálam nem iratkoztat le, hanem ha egy a db-ben létező emailcímet írsz be, kiírja, hogy már létezik. (konfigurálni csak azt lehet adminon, hogy mikor milyen ellenőrző levelet küldjön ki)

Viszont a kódot nézve határozottan TUD leiratkoztatni, ha a POST 'action' nevű paramétere értéke 0. De hogy ez mikor kerülhetne bele, azt nem tudom...

 

A leiratkozást és leiratkoztatást sehol nem találom adminon (Attila 2 másik modulja nem tudja ezt (a stat és a csv)). De még csak azt sem tudom, milyen URL-t kellene meghívni a leiratkozáshoz.

 

Törvény szerint ott kell lenni a hírlevél alján! Valaki tudná posztolni legalább a linket?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

Nekem a AdminNewsletter modul levélküldéskor a megszólításban ez jelenik meg:

KEDVES {LASTNAME} {FIRSTNAME}!

 

Valamiért nem helyettesíti a neveket...

van erre valami ötlet, hova kellene nyúlni?

1.6.1.5 verzió van most.

köszönet

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...