Jump to content

"RU" Uzantılı Spam Mail Sorunu/Çözümü

Recommended Posts

Öncelikle alttaki adresten siteniz için site  key ve secret key değerlerinizi oluşturun

https://www.google.com/recaptcha/admin

Zip'in içerisindeki Classes ve Override klasörlerini ana dizine upload edin.  (Dosya ektedir)

override\controllers\front\ContactController.php

Dosyası içindeki

-- SECRET KEY DEGERINIZ BURAYA --

alanın içerisine oluşturduğunuz secret key değerini yapıştırınız. Başında ve sonunda tırnak olmalı

Örnek:
$recaptcha = new \ReCaptcha\ReCaptcha("6LdxCE2UAAAAAEpys1b9A2i6yQcZMiSGQ51z6YV3");

Son olarak temanızın içerisinde bulunan contact-form.tpl dosyasını açın. 

<div class="submit">
                <button type="submit" name="submitMessage" id="submitMessage" class="button btn btn-default button-medium"><span>{l s='Send'}<i class="icon-chevron-right right"></i></span></button>
            </div>

satırının hemen önüne;

<div class="g-recaptcha" data-sitekey="-- SITEKEY DEĞERINIZ BURAYA --"></div>
            <script type="text/javascript"
                    src="https://www.google.com/recaptcha/api.js?hl=tr">
            </script>

kodunu yapıştırın. sonuç alttaki gibi olacaktır.               

<div class="g-recaptcha" data-sitekey="-- SITEKEY DEĞERINIZ BURAYA --"></div>
            <script type="text/javascript"
                    src="https://www.google.com/recaptcha/api.js?hl=tr">
            </script>

<div class="submit">
                <button type="submit" name="submitMessage" id="submitMessage" class="button btn btn-default button-medium"><span>{l s='Send'}<i class="icon-chevron-right right"></i></span></button>
            </div>

-- SITEKEY DEĞERINIZ BURAYA -- 

alanının yerine google'dan aldığınız SITEKEY bilgisini koyup yükleyiniz.

Kod düzenlemesine gerek duymayan, Native hata mesajlarına ve çevirilerine sahip modül versiyonu en yakın zamanda sizlerle olacaktır.                

ps_recaptcha.rar

• Like 1
  • Thanks 2

14 hours ago, THE WG said:

bunu yapınca error 500 hatası aldım site kapandı
overriede controllers dosyasına attıktan sonra oldu nerede hata yapıyorum acaba

Dosya izinlerini kontrol edebilir misiniz ? Sürüm 1.6 da çalışır. 1.7 ise error log'un son satırlarını gönderebilirseniz inceleyelim.

Edited by OxiYazilim (see edit history)

4 hours ago, OxiYazilim said:

Dosya izinlerini kontrol edebilir misiniz ? Sürüm 1.6 da çalışır. 1.7 ise error log'un son satırlarını gönderebilirseniz inceleyelim.

1.6 kullanıyorum, sizin dosyaları yüklerken sanırım hata yaptım yanlış şeyler sildim contact us sayfası 500den çıkmadı bir türlü,

500 hatasından kurtarmak için aynı tema 1.7li versiyondan aldığım override/controller/front a contactcontroller u ekledim site düzeldi. Yardım teklifiniz için teşekkür ederim.

3 hours ago, constantina said:

Merhaba,

Anlatım için teşekkürler.

Ben farklı bir yolla iletişim formuma Google Recaptcha kurdum fakat spam mailler almaya devam ediyorum.

Benzer bir durum yaşayan var mı?

Merhabalar,

Bu problemi yaşan yaklaşık 10-15 farklı sitede yaptım, mailler kesildi. Yukarıdaki adımları izleyerek deneyebilir misiniz ?

• Like 1

1 hour ago, THE WG said:

1.6 kullanıyorum, sizin dosyaları yüklerken sanırım hata yaptım yanlış şeyler sildim contact us sayfası 500den çıkmadı bir türlü,

500 hatasından kurtarmak için aynı tema 1.7li versiyondan aldığım override/controller/front a contactcontroller u ekledim site düzeldi. Yardım teklifiniz için teşekkür ederim.

Problem devam ediyorsa ftp ve panel bilgilerinizi PM'den ulaştırabilirsiniz. Ben teşekkür ederim.

• Like 1

On 03.03.2018 at 5:53 PM, OxiYazilim said:

Merhabalar,

Bu problemi yaşan yaklaşık 10-15 farklı sitede yaptım, mailler kesildi. Yukarıdaki adımları izleyerek deneyebilir misiniz ?

Merhaba,

Önceki değişiklikleri eski haline getirip sizin anlattığınız yolla tekrar ekledim. Tekrar teşekkürler.

• 3 months later...

Kardeşim merhabalar,
Söylediğin gibi yaptım. Site iletişim sayfasında captca checkboxını seçmese de yani "Ben Robot Değilim" seçeneğini tıklamayıp boş bıraksa da  mesaj gönderiliyor. Ekte fotoğrafı ekledim. Fotoğraftaki şekilde gönder butonuna tıklayınca mesajı gönderiyor. Yani görüntü de captca var evet. Ama bir işlevi yok. Bu konuda yardımcı olabilirsen sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

mesaj.jpg

• 5 months later...
On 6/27/2018 at 11:19 PM, siteuye said:

Kardeşim merhabalar,
Söylediğin gibi yaptım. Site iletişim sayfasında captca checkboxını seçmese de yani "Ben Robot Değilim" seçeneğini tıklamayıp boş bıraksa da  mesaj gönderiliyor. Ekte fotoğrafı ekledim. Fotoğraftaki şekilde gönder butonuna tıklayınca mesajı gönderiyor. Yani görüntü de captca var evet. Ama bir işlevi yok. Bu konuda yardımcı olabilirsen sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Verilen ilgili dosyaların tamamını yüklediniz mi siteye ?

Edited by phrozen (see edit history)

• 2 weeks later...
  • 1 year later...

Merhaba

Spam mailler için recaptcha çözüm değil. Ne yazık ki recapctha v3 dahi bu maillerden koruyamıyor. Maillerin yapısının ve gönderim sıklığının incelenmesi ile kişiselleştirilmiş çözüm bulunuabiliyor. Profesyonel güvenlik uzmanlarından yardım almanızı tavsiye ederim.

İyi çalışmalar.