Jump to content

Reguła koszyka dająca darmową wysyłkę tylko na określone produkty a nie na cały koszyk :angry:


hakeryk2

Recommended Posts

Witam,

Od samego początku pracy z prestą męczy mnie ta kwestia. Chciałbym utworzyć regułę cenową lub kupon rabatowy który rabatował będzie wysyłkę określonych w regule produktów. 

Problem jest taki, że gdy ustawię warunki w zakładce Warunki -> "wybór produktu" i w zakładce "Akcje" ustawię "Darmowa wysyłka" na tak to wtedy cała zawartość koszyka ma darmową wysyłkę a nie tylko te produkty do który ma się to dostosować.

Jest to ultra irytujące, chciałbym zrobić wysyłkę darmową np gdy wybrane produkty np określonego producenta przekroczą 1000 zł by dać darmową dostawę a tutaj ktoś do koszyka dodaje inne produkty z płatną wysyłką i one również są z darmową wysyłką.

-------------------------------------

Aha, opcja w której dodałbym sobie osobnych przewoźników dla np danego producenta i ustawić w nim, że przy progu 1000 zł koszt to 0 też odpada, chociażby z tego z powodu, że gdy w koszyku będzie kilku dostawców to nie będę mógł wybrać metod płatności ze względu na ułomność Presty w tym przypadku.

Ponadto najlepszą opcją dla mnie byłoby gdyby istniała opcja do resetowania tylko wartości additional_shipping_costs do 0 z produktu w trakcie darmowej dostawy ale to też raczej marzenie ściętej głowy.

 

Edited by hakeryk2 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Tyle miesięcy bezowocnej prośby o pomoc, nawet najmniejszej, wskazania gdzie znajduje się funkcja odpowiedzialna za to liczenie. Nic. Teraz udało mi się to ogarnąć, funkcja dodatkowo liczy co ile sztuk w koszyku ma naliczyć koszta lub od ilu sztuk produkt ma mieć darmową wysyłkę. Dziwne, że nikt nie chciał nawet wskazać nazwy funkcji - na facebooku kazdy tylko zapraszał do kontaktu to moduł za pieniądz napiszemy, a nikt nie chciał podpowiedzieć gdzie szukać by móc coś edytować.

Jeśli ktoś korzysta z additional_shipping_cost jako głownej funkcji do obliczania wysyłek to zapraszam na priv.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli w dostawcach masz ustawioną darmową dostawę powyżej jakieś kwoty to nie ma znaczenia jakie produkty są w koszyku, wartość koszyka przekroczy tą kwotę to dostawa będzie darmowa.

Możesz spróbować to tak, obejść, że w cenniku dostawcy ustawiasz darmową przesyła w zależności od wagi i następnie ustawiasz odpowiednie wagi na produktach. np. koszt dostawy 0 dla produktów powyżej 1kg, i tylko na wybranych produktach dajesz 1kg, a na pozostałych 0.

Edited by marcin_jaworski (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
On 8/5/2018 at 10:19 PM, hakeryk2 said:

Tyle miesięcy bezowocnej prośby o pomoc, nawet najmniejszej, wskazania gdzie znajduje się funkcja odpowiedzialna za to liczenie. Nic. Teraz udało mi się to ogarnąć, funkcja dodatkowo liczy co ile sztuk w koszyku ma naliczyć koszta lub od ilu sztuk produkt ma mieć darmową wysyłkę. Dziwne, że nikt nie chciał nawet wskazać nazwy funkcji - na facebooku kazdy tylko zapraszał do kontaktu to moduł za pieniądz napiszemy, a nikt nie chciał podpowiedzieć gdzie szukać by móc coś edytować.

Jeśli ktoś korzysta z additional_shipping_cost jako głownej funkcji do obliczania wysyłek to zapraszam na priv.

Mam ten sam problem i od dłuższego czasu nie mogę znaleźć sensownego rozwiązania. Czy może mi Pan pomóc?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...