Jump to content

[Solved] A cimkeimport eldobálja a magyar karaktert tartalmazó sorokat!


falconhome

Recommended Posts

Sziasztok,

Nem tudom hogy valaki találkozott-e már ezzel a problémával, de én már az utolsókat rugom miatta...

Termék importálása során ha a cimke mezőben van egy magyar ékezetes karakter, akkor az egész cimkesor importját eldobja a presta. (SRV konfig: Win, appache 2.2, MySql 5.2, php5.2, presta1.3.1; kliens bármelyik)

Átnézve a PS_SEARCH_WORD táblát igazából minden ékezetes cimkét kidobál, ami nekem nagyon nem jó...

Import file UTF-8 ahogy kell, (Import után újraindexelek...) és minden egyéb helyre ékezethelyesen beviszi az adatokat, csak a kereséshez szükséges két táblába nem ...

Csatoltam egy szeletet is az import fileból...

Linuxon megy, tudom, de nekem most nem azon kell hogy fusson...

Ha bárkinek van valami ötlete, hogy hol a probléma, pls...

Köszi
Tibor

tags.csv

Link to comment
Share on other sites

linuxon nekem is megy minden probléma nélkül... az alapvető probléma az, hogy nekem arra lenne szükségem, hogy windowsos környezetben is tegye a dolgát és működjön rendesen...

A kereséshez elengedhetetlen, hogy a ps_search_word táblába be tudjanak jutni a magyar ékezetes karakterek, na ez nem történik meg windows szerver környezetben. Valami miatt viszont akármilyen termékről beszélek, ha a termék tags mezőjébe bekerül egyetlen egy magyar karakter, akkor eldobja az egész sort és nem kerül be a keresésbe.

Ami arra utal hogy nem a serverrel van a gond az, hogy a ps_tags-ba viszont csont nélkül bekerül, mint keresőszó és tag-cloud-on keresztül meg is találja...

Szoval kicsit kezdem elhagyni az agyamat, mert már nagyon mással kellene foglalkoznom és nem tudok egy komplett szerverparkot állandóan magammal hurcolászni...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...