Jump to content
  • 0

Error upgradeDb przy aktualizacji do 1.7.3.0


Pasat01

Question

Witam, Aktualizacja do 1.7.2.5 bez problemu ale przy aktualizacji do 1.7.3.0 otrzymuje komunikat "

"Wszystkie pliki uaktualniono. Aktualizacja bazy danych...
[Ajax / Server Error for action upgradeDb] textStatus: "error " errorThrown:"Internal Server Error " jqXHR: " " "

Wyłączyłem a nawet odinstalowałem zewnętrzne moduły, ale nadal wywala powyższy error, co może być przyczyną ?

Link to comment
Share on other sites

40 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

PHP używam 5.4, ale przy zmianie na ver. 7 aktualizacja trwa w nieskończoność z komunikatem ". . . .  Aktualizacja bazy danych..."

Czy mogę prosić o pomoc ?   Trochę to dziwne bo wersja 1.7.2.5 aktualizowała się bez problemu.  

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Po niedokończonej aktualizacji z 1..7.2.5 do 1.7.3.0 (staneło na aktualizacji bazy danych)

Ja zrobiłem tak:

z innego sklepu (pusty, wersja 1.7.3.0) skopiowałem katalog /app/cache/prod/ i na identyczny w swoim.

Następnie wywalamy plik " appParameters.php " i jakoś sklep działa :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

W katalogu install/update/sql są plik do aktualizacji bazy danych 1.7.3.0.sql. Struktura bazy po niedokończonej aktualizacji wskazuje na jego poprawne wykonanie. A problem polega na tym że sklep nie jest "wyczyszczony" i uruchomiony przez instalator...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mi się wydaje że sprawa jest związana z jakimiś limitami serwera przy przetwarzaniu bazy danych.  Jednak co konkretnie jest nie tak nie mogę dojść.  Na 1 z moich sklepów baza ma ponad 80 MB i błąd wyskakuje przy aktualizacji. Na innym sklepie gdzie baza miała poniżej 2,5 MB błędu nie było.  Teraz jak robiłem update do 1.7.0.3 baza miała ~ 2,66 MB i błąd wyskoczył.

Zaznaczam to są moje spostrzeżenia.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Pojawiła się nowa presta 1.7.3.1 ale niestety nadal ten sam błąd :( i nadal siedzę i modlę się czy w końcu ruszy. Zamierzałem postawić sklep na Prescie ale coraz bardziej mnie to zniechęca. Mam właściwie czysta prestę i ciągle są jakieś problemy przy aktualizacji i co gorsza brak rozwiązania, pomocy i nadziei. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie wiem czy dobrze szukam w nazwa.pl i czy o to chodzi( Wykaz błędów (ang. Error Log) dla serwera) 

[Tue Apr 10 02:32:02.923947 2018] [proxy_fcgi:error] [pid 73:tid 14037084745****] [client **.***.12.12:563**] AH01071: Got error 'Primary script unknown\n'
[Tue Apr 10 04:12:55.476307 2018] [proxy_fcgi:error] [pid 73:tid 14037096183****] [client **.***.200.13:530**] AH01071: Got error 'Primary script unknown\n'
[Tue Apr 10 13:48:24.581411 2018] [autoindex:error] [pid 86:tid 14037083905****] [client **.**.**.145:44050] AH01276: Cannot serve directory /home/*****/ftp/: No matching DirectoryIndex (index.php,index.php4,index.php3,index.php5,index.cgi,index.pl,index.htm,index.html,index.shtm,index.shtml,index.wml,default.htm,default.html,index_default.html,index_default.php) found, and server-generated directory index forbidden by Options directive, referer: http://*****.nazwa.pl
 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

@Piotr K. - Przed aktualizacją włączyłem tryb developerski  (debugowania),  aktualizacja jak zwykle zatrzymała się na błędzie opisanym na początku tego postu ale nic więcej się nie pojawiło  błedy itp.

Gdzie mam szukać tych logów o błedach ?  W zaawansowane/ logi pojawił się tylko wpis o ostatnim zalogowaniu. 

Edited by Pasat01 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Odświeżę trochę temat, wydaje się że poradziłem sobie sam z tym błędem :) a presta teraz pięknie się aktualizuje przez co nabrała świeżego wyglądu :)

Męczyłem się z tym od lutego :(  przeniosłem nawet sklep z nazwa.pl do hekko, ale bez poprawy choć muszę wspomnieć że baza w hekko śmiga szybciej.

 

Rozwiązaniem okazało się Przywrócenie ustawień domyślnych szablonu.  W moim przypadku ver. Classic 1.0.0 w trybie debugowania.

 

Dokładna instrukcja dla mniej wtajemniczonych :) :

Tryb debugowania  - na TAK   ( w Zaawansowane  /  Wydajność )

- Przywróć ustawienia domyślne   ( w Wygląd / Szablon )

Tryb debugowania  - z powrotem na  NIE

Teraz aktualizacja = powodzenie :)

 

Ps.  Nie wiem czy przywrócenie ust. domyślnych ma jakiś inny niepożądany wpływ na szablon lub zainstalowany moduł ale to w 100% okazało się rozwiązać ten problem.

Edited by Pasat01 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja znalazłem u siebie coś "ciekawego" w bazie danych, w tabeli ps_configuration pole PS_VERSION_DB miało wartość 1.7.2.4. po zmianie na 1.7.3.1 aktualizacja do wersji 1.7.3.2 przebiegła w normalnym trybie :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

U nas jedyna aktualizacja, która przebiegła pomyślnie czyli nie zatrzymała się na aktualizacji bazy danych to do wersji 1.7.3.2 z czyszczeniem pamięci podręcznej i przywróceniem szablonu domyślnego, ale niestety przestał działać moduł WYGLĄD>STRONY cały czas wyświetla się ACCESS DENIDED próbowałem dodać do tabeli autoryzacji rzekomo brakujące linijki ale one już się tam znajdowały więc to nie jest problemem. Kolejna aktualizacja do 1.7.3.3 już standardowo zamarła na aktualizacji bazy danych.

Dopracuje ktoś kiedyś w ogóle tą preste 1.7 czy to tak będzie działać w 50% przez cały czas? 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Aktualizował ktoś do 1.7.4.0 albo 1.7.4.1? Tam dopiero są kwiatki, po aktualizacji sklep działał, póki nie przełączyliśmy na swój szablon. Po tym cała strona się wysypała. Mało tego oczywiście moduł aktualizacji nie jest w stanie wycofać się do poprzednie wersji. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Dnia 17.07.2018 o 1:55 PM, Tomskór napisał:

Aktualizował ktoś do 1.7.4.0 albo 1.7.4.1? Tam dopiero są kwiatki, po aktualizacji sklep działał, póki nie przełączyliśmy na swój szablon. Po tym cała strona się wysypała. Mało tego oczywiście moduł aktualizacji nie jest w stanie wycofać się do poprzednie wersji. 

Właśnie tera zrobiłem z wersji 1,7,3,2 i się wysypało.

Też nie mogę zrobić wycofani bo wyskakuje błąd: [Ajax / Server Error for action rollback] textStatus: "error " errorThrown:"Internal Server Error " jqXHR: " "

Nie da się również zalogować - biały ekran :(

Napisałem do Adminów hosta którego mamod dwóch lat w  seohost i do tej pory nie miałem żadnych problemów.

Jak tylko dowiem się coś na ten temat to odpiszę.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
7 minutes ago, Mateo said:

Właśnie tera zrobiłem z wersji 1,7,3,2 i się wysypało.

Też nie mogę zrobić wycofani bo wyskakuje błąd: [Ajax / Server Error for action rollback] textStatus: "error " errorThrown:"Internal Server Error " jqXHR: " "

Nie da się również zalogować - biały ekran :(

Napisałem do Adminów hosta którego mamod dwóch lat w  seohost i do tej pory nie miałem żadnych problemów.

Jak tylko dowiem się coś na ten temat to odpiszę.

 

Trzeba było pytać przed aktualizacją, bo popełniłeś właśnie wszystkie najgorsze błędy, które popełniliśmy my. Począwszy od aktualizacji do niestabilnych wersji 4.0 i 4.1 kończąc na próbie "wycofania". 

 

Powiem tak, baze danych masz czystą, nic z tym nie zrobisz bo to już nie jest wina "niestabilności" tylko utraty danych. Także moja propozycja, o ile masz kopie zapasową, spróbuj ją przywrócić. Upewniając się, że masz ją w takim miejscu w którym jej przez swoje działania nie uszkodzisz, bo być może będziesz musiał wgrywać kilka razy tą kopie. Podpowiem, my korzystaliśmy z kopii stworzonej przez autoupgrade, jest tam baza danych w kilku partach i kopia wszystkich plików serwera. Na tą chwile masz uszkodzoną bazę danych. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzięki za sugestię. Wersja była opisana jako (stable) w 1clik upgrde. Bazę danych mam zapisaną ręcznie (na hdd) na i kopię plików przez ftpa ( też hdd), Zapytam w takim układzie adminów czy mogą przywrócić mi bazę i pliki. Muszę poznać to autoupgrade -rozumiem ze jest to jest moduł ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 godziny temu, Tomskór napisał:

Wersja działa i teoretycznie jest stabilna, problem zaczyna się przy szablonach z autorskimi modułami, brak tam kompatybilności. Autoupgrade miałem na myśli - 1click upgrade. 

Szablon posiadam - Classic. Po za tym nie miałem żadnych extra modułów bo na razie pracuje nad wrzucaniem produktów a jest tego dużo. aktualizację postanowiłem wrzucić bo coś mi nie idzie z wysyłkami (niezbyt dobrze proponował wysyłkę wg cen) tym bardziej że będą też międzynarodowe i rożne ceny. A no tak była tam taka opcja autoupgrade ale takich rzeczy się obawiam. Wolę robić to wtedy kiedy mam zapas czasowy a nie że samo się zrobi i potem problem. Teraz czas na szkolenie jak zrobić odzysk jak wogóle nie mogę się zalogować. Skopiowałem pliki na serwer i wrzuciłem bazę przez phpmyadmin kasując stare tabele wg opisu w PS. Dostałem się do zplecza ale wygląd to teraz tak :

image.thumb.png.9668f3bddd1fa5f1a6a37a3f0e301098.png

I co teraz ? :(

Edited by Mateo
Korekta. (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 6.05.2018 at 10:32 PM, Pasat01 said:

yyy co masz na myśli mówiąc

"- Przywróć ustawienia domyślne   ( w Wygląd / Szablon )" 

to znaczy co trzeba zrobić??

Dokładna instrukcja dla mniej wtajemniczonych :) :

Tryb debugowania  - na TAK   ( w Zaawansowane  /  Wydajność )
- Przywróć ustawienia domyślne   ( w Wygląd / Szablon )

 

   

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
17 godzin temu, Mateo napisał:

Coś się udało, zrobiłem upgrade 1click biorąc linka

moduł upgrade do wersji 4.0 (beta3) : http://github.com/PrestaShop/autoupgrade/releases/

z tego postu od kolegi Offroader  KLIK

Aktualizacja przeszła extra.

teraz tylko jeszcze mam problem z polskimi czcionkami.

 

image.thumb.png.b9eedd4bc6b4ef65f01d78a42168189a.png

 

Pośpieszyłem się z opinią że wszytko przeszło extra. Zdjęcia atrybutów mi się potraciły kompletnie.

Załamka

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Gdzieś popełniłeś błąd przy wgrywaniu kopii zapasowej. U nas po wgraniu sklep był w nienaruszony 1:1 tak jak przed utratą bazy danych, ale wyczyściliśmy i serwer i bazę danych i wgraliśmy pliki z 1clickupgrade serwerowe i baze danych w 5 partach po 4mb. Wydaje mi się, że może całej bazy nie wgrałeś. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 godzinę temu, Tomskór napisał:

Gdzieś popełniłeś błąd przy wgrywaniu kopii zapasowej. U nas po wgraniu sklep był w nienaruszony 1:1 tak jak przed utratą bazy danych, ale wyczyściliśmy i serwer i bazę danych i wgraliśmy pliki z 1clickupgrade serwerowe i baze danych w 5 partach po 4mb. Wydaje mi się, że może całej bazy nie wgrałeś. 

Dzięki za odpowiedź. No właśnie teraz mnie zastanawia jak to w 5ciu partach.

Zrobiłem kopię z PS (Zaawansowane > kopia zapasowa BD) (zrobiłem ją dwa razy z odstępem godzinowym) i miałem jeden plik

Tak to wygląda plikowo

image.png.be732c1030bdff831142b183511ece7f.png

 

W phpmyadmin wczytałem plik skompresowany. Przeszło bezbłędnie.

Przed wczytaniem wg instrukcji z PS pousuwałem tabele.

 

 

 

image.png

Edited by Mateo
korekta błedów (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0
15 minut temu, Tomskór napisał:

Spróbuj stąd wziąć kopie bazy danych, o ile masz zrobioną. Tu masz w partach. 

1241.png

Dzięki, to ja mam tylko takie coś i jest to 1.7.3.0 a ja mam 1.7.3.2

Zrobiłem i to jest stara baza - b. duże braki. Ale problem z czcionką i brakami nie zniknął.

image.png.ceb592413d2ead7dc3b98e24d7e50150.png

Edited by Mateo
korekta błedów (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...