Jump to content

Problem z wysyłaniem maili na prescie 1.6


netychy

Recommended Posts

Witam mam sklep PS w wersji 1.6.1.18.

Sklep wczoraj (w wersji 1.6.1.4) działal poprawnie az do momentu zaktualizowania go.

Podobno zmieniony od własnie wersji 1.6.1.5 w gore został system wysyłający maile.

Chodzi o to że po aktualizacji system mimo tych samych danych wysyłki nie umie wysłać maila jest odpowiedź zwrotna.

 

Błąd: proszę sprawdzić konfigurację
Expected response code 250 but got code "550", with message "550 Bad HELO - Host impersonating domain name [nowyelektronik.pl] "

 

System postawiony jest na serwerze dedykowanym ovh, a do wysyłek wykorzystuje hekko24.pl. zawsze to działało . Ma ktoś jakiś pomysł?

forum.JPG

Link to comment
Share on other sites

Czytałem ten wątek - dodanie domeny nie pomogło, ba - nawet sam na sztywno w kodzie wszystkie ustawienia testowałem w swift mailerze i dalej nie poszło. Paradoksem jest to, że ta sama wersja na localhoście wyśle maila.

Może warto by zapytać hekko - to są spece i może coś doradzą.

Edited by hakeryk2 (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

napisałem do hekko narazie nic nie pomagają.... hakeryk widze, że podobnym postem poł internetu pytałeś i nic ... jak moge sobie poradzić z tym tymczasowo, żeby mi wysyłał maile? 

wracac nie chce do presty 1.6.1.4 bo tam mi jakis bot wszedł i sam wysyłal jakieś ruskie maile, i jedyną metodą była  własnie aktualizacja....

 

 

Edited by netychy (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Pobierz instalkę presty 1.6.1.4. 

Pliki które będą Cię interesować to:

  • classes/Mail.php
  • tools/swift (cały folder)

I teraz tak. To co masz na serwerze znajdź ten Mail.php i zmień nazwę na Mail_1615.php oraz zmień nazwę folderu swift na swift_1615.
Następnie wgraj z folderu presty 1.6.1.4 ten plik Mail.php oraz cały folder swift.

Prestę 1.6.1.4 pobierzesz z https://download.prestashop.com/download/releases/prestashop_1.6.1.4_pl.zip
Problem ze spamem z ruskich serwerów był opisywany na forum jak rozwiązać.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.prestashop.com/forums/topic/652124-spam-generowany-przez-formularz-na-stronie-contact-us/

Szczerze - widzę, że niektórzy wgrywają specjalne moduły i dalej borykają się spamem a mi pomogło po prostu korzystanie z darmowego wariantu cloudflare. W cloudflare będziesz musiał ustawić rekordy MX dla domeny pocztowej ale ktoś kto robił Ci rekordy powinien ogarnąć to również dla cloudflare. Jest to bardzo proste.

Oczywiście wgrałem ręcznie oficjalną łatkę do contact-form.tpl itp.

Link to comment
Share on other sites

Cześć !

Mam duży problem z konfiguracją e-mail z G-mail na Presta 1.6.1.17. Ale jest to zrobione tak, że skrzynka o adresie np [email protected] kieruje na adres Gmail (dodam, że nie jest to standardowe ustawienie, a przekierowanie z nazwy adresu e-mail [email protected] na skrzynkę [email protected]) czyli usługi, która pozwala swoją domenę np .pl przekierować na Gmaila. Z tym, że nie mogę wprowadzić tych ustawień w panelu.

Poproszę o pomoc jak to zrobić?

 

Edited by effectdesign (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, hakeryk2 said:

Raczej musisz założyć własny temat ponieważ to nie jest związane z tym o czym rozmawiamy. Tak tylko od siebie https://www.youtube.com/watch?v=mDg3kvHBwFA ale ty raczej przez to kierowanie rekordów MX będziesz musiał spróbować inaczej, ale może coś Ci to podpowie.

Cześć,
Dzięki za odzew. Powiem Ci, że mam  identyczny komunikat jak na filmie, ale nie widzę czegoś takiego jak "Zezwolenia na pełny dostęp do GMAIL" jak na tutorialu od Ciebie ?

A to tu gdzieś ten problem.

Mój problem to:
"Błąd: proszę sprawdzić konfigurację
Expected response code 250 but got code "535", with message "535-5.7.8 Username and Password not accepted. Learn more at 535 5.7.8 https://support.google.com/mail/?p=BadCredentials 95sm2629130lja.20 - gsmtp"

Wydaje mi się, że jest blokada na samym Gmailu założona

Nie wiem czy wiesz jak ją zdjąć. Bo nie widzę tej opcji jak na tutorialu: "Zezwól wszystkim aplikacjom"

Jak to nie da efektu to spróbuję z tymi rekordami MX

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, endriu107 said:

Cześć,

Dziękuję za odpowiedź i powiem tym samym, że udało mi się chyba tą opcję znaleźć, ale teraz jest wszystko tak pochowane, że nie wiem.

A mianowicie znalazłem ją w panelu Google Admin. czy to jest to?

Jak mógłbyś to zerknij na screen który jest w załączniku.

 

gmail1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jak ktoś chce, żeby sklep bez problemu wysylał maile, to niech biega na VPSA albo dedyka i pocztę skonfiguruje w taki sposób, żeby szła przez lokalny serwer SMTP, np Postfia, Exima czy Qmaila.

W ten sposób sklep może wysyłać maile przez standardową funkcję php mail(), a demon poczty będzie wysyłał pocztę albo bezpośrednio, albo przez smarthosta, ale przede wszystkim będzie utrzymywał kolejkę wiadomości wychodzących, żeby żaden mail się nie zgubił z powodu np tymczasowego błędu połączenia ze zdalnym serwerem SMTP.

 

Pozdro

Edited by Jacekalex (see edit history)
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, hakeryk2 said:

@Jacekalex a może więcej info? Nie chciałem ogólnie mieć postfixa u siebie i dlatego chciałem to zrobić przez smtp. Masz jakieś tutoriale jak to wykonać?

@effectdesign - możesz się podzielić co zrobiłes?

Cześć!
Wiesz co? Dziwna sprawa ale nie można map google <iframes> dodawać w plikach formularza kontaktowego. Ktoś to dodał przede mną, ale dopiero zostało to wykryte, że ma wpływ na działanie formularza

Czyli:
1) nie dodawać iframes w plikach formularza bo wyskoczy błąd
2) Żadnych nowości

Link to comment
Share on other sites

Quote

@Jacekalex a może więcej info? Nie chciałem ogólnie mieć postfixa u siebie i dlatego chciałem to zrobić przez smtp. Masz jakieś tutoriale jak to wykonać?

 

Jak to jak?

Jak masz Dedyka czy VPSa, to masz tam system operacyjny? prawda?

Na tym systemie, jeżeli to jest np Linux albo BSD, masz jakiś domyślny system pocztowy, np w Debianie jest to Exim, a a w OpenBSD to będzie OpenSMTPD.

Jeżeli sklep wysyła maile przez funkcję mail z php, to własnie przez tego demona idą maile.

Kłopot jest wtedy, kiedy w Preście ustawiasz wysyłanie maili przez zdalny SMTP, bo wystarczy jakaś anomalia na łączach czy  zmiany np w filtrach spamowych na serwerze SMTP, albo dowolny inny kłopot,

i Presta maila z powiadomieniem już nie wyśle.

 

Z reszta jak ktoś miał Prestę ustawioną przez Gmaila, w momencie, kiedy GMaila przestawił domyślną autoryzację na Oauth2, to pewnie już wie, co mam na myśli.

Jeśli serwer SMTP którego używacie  ma certyfikat SSL od partnerów Symanteca, należący do puli wadliwych certyfikatów, to po którejś aktualizacją paczki ca-certificates jego poczta też przestanie działać, aż dostawca poczty załatwi sobie odnowiony certyfikat.

W przypadku lokalnego serwera SMTP, który utrzymuje kolejkę wiadomości można się też dowiedzieć, jakie są problemy z wysyłaniem poczty.

I nie ma problemu np z Postfixem, bo póki nie wystawa się go do netu (żeby z netu przyjmował pocztę),

to nie ma problemu z filtrami spamu.

 

Po prostu stabilny system wysyłania poczty ze sklepu musi mieć lokalną kolejkę wiadomości, a coś takiego oferuje tylko serwer SMTP.

Czy potem ten serwer SMTP ma wysyłać pocztę samodzielnie, czy poprzez Smarthosta, to jest sprawa wtórna.

jeśli ma wysyłać samodzielnie, to trzeba mu zrobić podpisywania maili kluczem DKIM, i w strefie DNS umieścić klucz DKIM, a także w rekordzie SPF domeny wskazać, że z tego serwera może wychodzić poczta danej domeny (o ile konfiguracja domyślna nie przewiduje takiego wariantu).

Jeśli ma wysyłać przez smarthosta, czyli inne konto email na innym serwerze, to też trzeba skonfigurować na lokalnym SMTP (wtedy nie trzeba majstrować w rekordach domeny  w DNS).

Reasumując, przy sklepie internetowym nie ma prostej ucieczki przed konfiguracją lokalnego serwera SMTP.

PS;

Tutaj:

Expected response code 250 but got code "550", with message "550 Bad HELO - Host impersonating domain name [nowyelektronik.pl] "

maila odbija filtr spamowy wbudowany w Postfixa, uruchamiany zmienną konfiguracyjną

check_helo_access 

 

Pozdro

Edited by Jacekalex (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim na serwerze pocztowym musi być poprawnie skonfigurowana domena, muszę być odpowiednie wpisy w dns (od mx przez spf, dkim itp.) a przy tym błędzie może jeszcze w grę wchodzić konfiguracja revdns dla ip na którym stoi presta (z którego wychodzą maile). To tyle z podstaw ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

właśnie napotkałem ten sam problem.
Tu gość już w 2019 zgłaszał buga i jednocześnie podał rozwiązanie.

Problem polega na tym, że jeśli serwer SMTP mamy na innym hostingu i provider słusznie ma zaimplementowaną politykę antyspamową, która zapobiega podszywaniu się pod domenę, to skończymy z takim błędem, bo to co wpiszemy w polu mail domain name nie jest brane pod uwagę przez swift mailera.


https://github.com/PrestaShop/PrestaShop/issues/12684

Rozwiązanie:
edycja pliku vendor\swiftmailer\swiftmailer\lib\classes\Swift\Transport\AbstractSmtpTransport.php (przynajmniej w wersji 1.6.5 jest w tym miejscu)

private function _lookupHostname()
{
if (!empty($_SERVER['SERVER_NAME']) && $this->_isFqdn($_SERVER['SERVER_NAME'])) {
//$this->_domain = $_SERVER['SERVER_NAME']; zamienić na:
$this->_domain = "domena.ktora.przepusci.twoj.smtp";

Wpis raczej musi być widoczny w DNSach i jeśli są na CLoudflare to bez proxy. (to zależy pewnie od tego jak serwer pocztowy weryfikuje to podszywanie sie).
 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

dzień dobry,

Sorka, że poruszam temat, który już jest wałkowany. Sklep jest na CyberFolkf zaś maile u innego dostawcy.

Presta 1.7

Błąd następujący:

Expected response code 250 but got code "550", with message "550 Bad HELO - Host impersonating domain name  "

 

Czy jest jakieś proste rozwiązanie lub jakiś schemat jak to naprawić?:(

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam,

po aktualizacji presty do 1.6.1.24 przy próbie wysyłki wiadomości do klienta pojawia się komunikat: Wystąpił błąd podczas wysyłania wiadomości do klienta i Błąd - Następujący szablon mail'a został zgubiony

Czy może mi ktoś podpowiedzieć baaardzo łopatologicznie, dlaczego tak się dzieje i co, gdzie powinnam uzupełnić, żeby wiadomości wychodziły?

Bardzo proszę o pomoc.

Edited by Andzia1979 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...