Jump to content

Lokalden Webe Taşıma

oguzkiraz

Recommended Posts

Arkadaşlar Prestashop 1.6 ve 1.7 için lokalde düzenledigimiz siteyi hosta attıgımızda calısması için ne yapmak lazım. Birde bazı temalarda my account kısmını türkçeleştiremiyorum. ne admin paneli ceviriler kısmında, ne ftp deki translations kısmından. panelden yapınca hata veriyor. 1 eksik ceviri diyor. call us yazan yeri mesela bulamıyorum admin panelindeki aramalarımda. app/resources/translations tan bakınca da degiştirsemde bir işe yaramıyor. temayla alakalıdır diye düşünüyorum ama nasıl çözerim

screenshot-www.tekirsoft.com-2018.02.21-17-41-19.png

Mevzunun translate kısmını çözdüm inşallah yarın bunu Yeni konu olarak açıp resimli anlatım yapacam. Bu konuyu çözmek için ingilizce ispanyolca rusca ne kadar forum varsa baktım ama çözemedim. Ama deneme yanılmayla sonunda hallettim. Kısa cevab olarak burdan şunu söyleyeyim: path/root/themes/yourtheme/translations kısmına geliyorsunuz orda ingilizce ve diger dillerde çeviri klasörleri var. İngilizce olanı alır tr-TR olarak kaydedin sonra tek tek içindeki dosyalara girip önce içinde en-Us yazan yeri tr-TR olarak değiştiriyorsun. Sonra da orda tek tek istediğin yerleri değiştiriyorsun. Ben tamamını düzenledim tabi saatlerimi aldı ama değdi

Edited by oguzkiraz (see edit history)