Jump to content
jeti20

[SZUKAM] Paragon czy faktura dla PS 1.7

Recommended Posts

Witam czy istnieje lub czy jest ktoś w stanie przerobić moduł pod PS 1.7 ?

Na wersji 1.7 wszystko działa tylko nie zapisuje wyboru przez klienta tylko zostaje domyślny wybór.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

paragonfaktura.zip

On 6/12/2018 at 11:48 PM, cypispga said:

do pobrania wersja po 1.7

Cypispga, ściągnąłem moduł z twojej strony i zainstalowałem dla Presta 1.7.5.1. Jest dokładnie jak opisuje jeti20.

Moduł zapisuje do tabeli tylko domyślny wybór. Zmiana wyboru w formularzu nic nie zmienia.

Witam 

na czystym świeżo instalowanym sklepie ściągnięty moduł ze strony  mam:

6IMgOnG.jpg

qaoKrde.jpg

@querez Tak więc potrzebuję więcej informacji aby być w stanie powiedzieć co nie gra.

19 hours ago, cypispga said:

Witam 

qaoKrde.jpg

@querez Tak więc potrzebuję więcej informacji aby być w stanie powiedzieć co nie gra.

@cypispga zwracam honor. Sprawdziłem dokładnie. Okazało się że problem tkwi w błędnie działającym module DPD  😕
Twój moduł działa bez problemowo. Pozdrawiam i sorry za zamieszanie. 

Posted (edited)

Hej,

Mam szybkie pytanie: po zainstalowaniu i przetestowaniu wygląda to tak, że pomimo wyświetlanej informacji po stronie admina, że został wybrany paragon, mimo wszystko generuje się automatycznie faktura. Czy da się to jakoś zmienić, żeby przy wybranym paragonie generował się jakiś inny dokument (paragon)?

Wiem, że taki dokument nie będzie fiskalny, więc muszę go sobie potem wydrukować na fiskalnej, natomiast jeśli dokument faktury tak czy siak się generuje i mam po prostu zignorować, to księgowość będzie czepiała, że numeracja faktur ma dziury, więc jest podstawa dla urzędu skarbowego do przeprowadzenie kontroli...

Dlatego idealnie byłoby, gdyby zakup z zaznaczonym paragonem powodował wygenerowanie jakiegoś innego rodzaju dokumentu.

Edited by przemko (see edit history)

Witam

Sam moduł jedynie dodaje znacznik nie ma on funkcjonalności generowania dokumentów trzeba by to dodatkowo oprogramować

Dzięki za informację.

W sumie szkoda, bo rozwiązałoby trochę problemów. Może ktoś w przyszłości dorobi ten mały fragment i moduł byłby w pełni funkcjonalny.

Mam jeszcze kilka przemyśleń w związku z tym problemem faktur i paragonów dla kogoś, kto chciałby się w przyszłości zająć tematem :)
Na chwilę obecną po zainstalowaniu modułu w tej wersji, która jest: po stronie klienta w historii zamówień widać link do dokumentu (faktury), więc jeśli ktoś wybrał fakturę, to ok. Natomiast jeśli ktoś wybrał paragon i go dostanie wraz z przesyłką (z kasy fiskalnej), a w zakładce swojego profilu widzi automatycznie wygenerowany dokument faktury, to robi się z tego problem prawny. Jeśli to trafi do jakiegoś urzędu skarbowego, to można mieć problem, że się daje klientowi zarówno fakturę jak i paragon. Trzeba więc albo zablokować możliwość ściągania przez klienta faktury ze strony albo nazwać fakturę "potwierdzeniem operacji" albo "rachunkiem", żeby się nie narażać. Wtedy jednak faktury trzeba gdzieś generować oddzielnym oprogramowaniem (przepisując dane), co daje szansę pomyłek i wymaga pracy.

Rozdzielenie tych dwóch dokumentów byłoby o tyle pomocne, że można by było po prostu wydrukować same faktury z Presty i przekazać do zaksięgowania i nie trzeba by było "odcedzać" faktur, które były tak naprawdę paragonami, bo paragony byłyby innym rodzajem dokumentów.

On 3/25/2019 at 8:21 PM, cypispga said:

Witam 

6IMgOnG.jpg

qaoKrde.jpg

Cześć,

@cypispga@cypispga znalazłem błąd, który może generować ten problem.

Przykładowo u mnie presta jest zainstalowany w innej lokalizacji, niż główny folder domeny. W save.js jest linia:

$.post("/modules/paragonfaktura/ajax.php", { value: value, id_cart: id_cart }, function(data){

należy zmienić ją na:

$.post("modules/paragonfaktura/ajax.php", { value: value, id_cart: id_cart }, function(data){

/ na początku powoduje, że moduł nie potrafi znaleźć pliku ajax.php, ponieważ szuka w złej lokalizacji - konsola zwraca 404 (domena.pl/modules/paragonfaktura/ajax.php zamiast ścieżka_instalacji_presta/modules/paragonfaktura/ajax.php). Po usunięciu slasha działa bez problemu. Dołączam poprawiony save.js.

On 4/20/2020 at 1:21 PM, przemko said:

Dzięki za informację.

W sumie szkoda, bo rozwiązałoby trochę problemów. Może ktoś w przyszłości dorobi ten mały fragment i moduł byłby w pełni funkcjonalny.

Mam jeszcze kilka przemyśleń w związku z tym problemem faktur i paragonów dla kogoś, kto chciałby się w przyszłości zająć tematem :)
Na chwilę obecną po zainstalowaniu modułu w tej wersji, która jest: po stronie klienta w historii zamówień widać link do dokumentu (faktury), więc jeśli ktoś wybrał fakturę, to ok. Natomiast jeśli ktoś wybrał paragon i go dostanie wraz z przesyłką (z kasy fiskalnej), a w zakładce swojego profilu widzi automatycznie wygenerowany dokument faktury, to robi się z tego problem prawny. Jeśli to trafi do jakiegoś urzędu skarbowego, to można mieć problem, że się daje klientowi zarówno fakturę jak i paragon. Trzeba więc albo zablokować możliwość ściągania przez klienta faktury ze strony albo nazwać fakturę "potwierdzeniem operacji" albo "rachunkiem", żeby się nie narażać. Wtedy jednak faktury trzeba gdzieś generować oddzielnym oprogramowaniem (przepisując dane), co daje szansę pomyłek i wymaga pracy.

Rozdzielenie tych dwóch dokumentów byłoby o tyle pomocne, że można by było po prostu wydrukować same faktury z Presty i przekazać do zaksięgowania i nie trzeba by było "odcedzać" faktur, które były tak naprawdę paragonami, bo paragony byłyby innym rodzajem dokumentów.

@przemko

Ja rozwiązałem ten problem tak - wyłączyłem automatyczne faktury, a faktury do zamówień generuję i wysyłam przy realizacji zamówienia. Ma to dodatkowy plus, że nikt nie dostanie faktury bez opłaconego zamówienia :) Przy większej liczbie zamówień może to być czasochłonne, ale jak ma się na tyle duży sklep, żeby to sprawiało problem to można poszukać rozwiązania dedykowanego.

save.js