Jump to content

Problem z kombinacjami produktu


swagistic

Recommended Posts

Cześć. 

Podczas zapisywania kombinacji, sklep odmawia mi ich zapisania (domniemam iż prawdopodobnie z powodu zbyt dużej ilości). 
W przypadku takich samych kombinacji, tylko mniejszych objętościowo wszystko działa.

Jakie znacie sposoby na zwiększenie możliwości zapisania ilości kombinacji?

Php.ini było edytowane, ale może posiadacie lepszą wiedzę o wymaganych wartościach, możecie napisać jakie powinny być 1f642.png:)

Sklep stoi na VPS-ie więc mamy możliwości edycji. Czy presta ma jakiś limit kombinacji, jak dojść do jego maksimum, jak sprawdzić błąd? (włączenie trybu debug na true nic nie daje)
Presta 1.7

Link to comment
Share on other sites

Pozostaje Ci Attribute Wizard Pro pod wersję 1.7. Domyślna presta atrybutami potrafi zajechać każdy serwer jeśli jest ich więcej niż 50 (wartość przybliżona).

Kolejnym problemem jaki napotkasz przy dużej ilości kombinacji będzie z pewnością koszmarna wydajność samej strony. AWP usuwa ten problem, choć fakt faktem to dość kosztowne rozwiązanie i praktycznie jedyna sensowna alternatywa.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

U mnie dziwna sprawa bo potrafiłem nawet na kiepskim serwerze wygenerować około 800 kombinacji ale problem był taki, że strona z produktem nie chciała się wyświetlił bo JavaScript się zacinał na stronie produktu :P Tak więc tak jak Maciej powiada - przy większej ilości pozostają dodatkowe moduły.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, hakeryk2 napisał:

U mnie dziwna sprawa bo potrafiłem nawet na kiepskim serwerze wygenerować około 800 kombinacji ......

800 kombinacji to dość mało :) Pisząc o 50 atrybutach masz mniej więcej coś takiego "atrybut 1,2,3,4,5  po 10 możliwości", co daje nam w efekcie 100 000 możliwych kombinacji produktów :) Teraz zakładamy, że stronę jednocześnie odwiedzi 5 klientów (wiem - śmieszna ilość ale dla przykładu jak znalazł) i masz pól miliona kombinacji, które musi obsłużyć serwer. Nawet potężne VPSy w takim przypadku nie wyrabiają z limitami czasu wykonywania skryptów.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...