Jump to content

(çözüldü)Siteme sürekli mesaj geliyor ne yapmalıyım(saldırı var)

ibrahim038

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba;

sitemin iletişim kısmından sürekli rusya uzantılı(mail.ru gibi) aynı mesajlar alıyorum. Benim sitemi nasıl buldular anlamış değilim ama neredeyse yarım saatte bir aynı mesajı farklı mail adreslerinden alıyorum. Bir çözüm yolu var mı? Yardımlarınızı bekliyorum. 

Edited by ibrahim038 (see edit history)

Herkesin başına geliyor. Botlarla mail adresleri kolaylıkla çekilebiliyor. Sonra bu mail adresleri firma tanıtım vs. diye satılıyor. Bu şekilde bir sürü spam mail geliyor. Çözüm yolu kullandığınız mailde spam maillere filtre koyup gelmesini engellemek olabilir.

• 10 months later...
  • 7 months later...

arkadaşlar merhaba kayıtlı mail adresime dakikada 1 2 dakikada bir  qq uzantılı numara uzantılı mailler geliyor mail aslında prestashop dükkan mesaj kutuma düşüyor mail adresimi şifrelerimi değiştirdim  ancak sorun çözülmedi şimdide    dakikada bir    Mail Delivery System <[email protected]> adresinden  Undelivered Mail Returned to Sender konulu mail yağıyor ramazan beyin çözümü bu sorun içinde geçerlimi yardımcı olursanız çok iyi olur çünkü iş yerinde diğer maillerimiz bu spam mailler yüzünden bloklanıyor mail gönderemiyoruz lütfen yardım edin. birde bu ramazan beyin dediği yöntemi daha detaylı anlatabilecek bir arkadaş varmı  

Selamlar,

Bunlara rağmen sorun devam ederse ve dışardan müşterileriniz yoksa sitenizi dışarıya (örn: Rusya'ya) kapatabilirsiniz. Bunu yaparken SEO paremetresini göz önünde bulundurmalısınız.

--

@yasinnexo,

Yukarıdaki çözümleri denediniz mi?

1 hour ago, SahinSOLMAZ said:

Selamlar,

Bunlara rağmen sorun devam ederse ve dışardan müşterileriniz yoksa sitenizi dışarıya (örn: Rusya'ya) kapatabilirsiniz. Bunu yaparken SEO paremetresini göz önünde bulundurmalısınız.

--

@yasinnexo,

Yukarıdaki çözümleri denediniz mi?

şahin bey merhaba sağolsun ramazan beyin yöntemi ile  @qq.com uzantılı mailleri çözdük ancak şimdide büyük QQ ve rakamlarla  121231.com gibi spam mailleri atmaya devam ediyor başka başka rakamlar atıyor ne yapacağımızı bilemiyoruz bu spam maillerden dolayı 1 haftadır şirket mailimiz bloklandı kimseye mail atamıyoruz güncelleme veya versiyon değişikliği ile kurtulabilirmiyiz bu maillerden 

12 minutes ago, yasinnexo said:

şahin bey merhaba sağolsun ramazan beyin yöntemi ile  @qq.com uzantılı mailleri çözdük ancak şimdide büyük QQ ve rakamlarla  121231.com gibi spam mailleri atmaya devam ediyor başka başka rakamlar atıyor ne yapacağımızı bilemiyoruz bu spam maillerden dolayı 1 haftadır şirket mailimiz bloklandı kimseye mail atamıyoruz güncelleme veya versiyon değişikliği ile kurtulabilirmiyiz bu maillerden 

Hayır, versiyon fark etmez.

İlk soruyu yanıtsız bırakmışsınız, muhtemelen denemediniz, denemelisiniz.

Ayrıca iki çözüm daha paylaşılmıştı:

• Dışardan müşterileriniz yok sanıyorum, iletişim sayfası için sadece TR erişimine izin verebilirsiniz,
  • Son olarak da SliderFlash'in bahsettiği gibi Honeypot denenebilir (başka bir modül).

Am 16.8.2019 um 11:26 AM schrieb yasinnexo:

kayıtlı mail adresime dakikada 1 2 dakikada bir  qq uzantılı numara uzantılı mailler geliyor

Malesef yazmamışsın Maillerin nerden geldiğini,
Prestashop Formundanmı yoksa Hoster tarafındanmı,

Kayıtlı E-Mail Adresin Prestashop ile ilgisi yok.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...