Jump to content

Site ve admin paneli açılmıyor

talhakls

Recommended Posts

Merhaba,

İsimtescil üzerinden bir domain ve hosting aldım, CPanel üzerinden hazır uygulamalardan hostinge Prestashop uygulamasını yükledim ve 2 gün boyunca projem için ufak tefek değişiklikler yaptım. 2 gün boyunca hem Admin panelim hemde ziyaretçi arayüzü gayet iyi bir şekilde çalışıyordu. Bu sabah kalkıp siteye giriş yapmak istediğimde sayfaya ulaşamadım. CPanel üzerinden admin paneline bağlantı kurmayı denediğimde de ulaşamadım. Admin paneli içinde web site tarafı içinde "şu an bu isteğiniz gerçekleşmiyor" hatası veriyor Error: 500 yazıyor. İsimtescil üzerinden destek talebi oluşturdum fakat bizimle ilgili değil yazılımsal bir problem olmalı diyorlar.

1- Yaptığım ayarları koruyarak sitemi kurtarma şansım var mı?

2- Cpanel üzerinden tekrar baştan kurduğumda bu tür problemlerle karşılaşmaya devam eder miyim?

Merhaba,

İsimtescil'in cevabına ek olarak sorun tamamen onlarla ilgili! Ne yazık ki isimtescil'in hostingleri prestashop için uygun değil. Bunu kendimde test ederek gördüm. Yedeğinizi alıp daha iyi bir hosting firmasına sitenizi taşımayı tavsiye ederim. İsimtescil hostingleri paylaşımlı hostingler olduğu için kısıtlamalar oluyor.

1 hour ago, alexbaysu said:

Merhaba,

İsimtescil'in cevabına ek olarak sorun tamamen onlarla ilgili! Ne yazık ki isimtescil'in hostingleri prestashop için uygun değil. Bunu kendimde test ederek gördüm. Yedeğinizi alıp daha iyi bir hosting firmasına sitenizi taşımayı tavsiye ederim. İsimtescil hostingleri paylaşımlı hostingler olduğu için kısıtlamalar oluyor.

Cevap için teşekkürler. Çok uzman olmadığım için, Cpaneli ve hazır uygulamalarıyla isimtescil her zaman kullanışlı geldi. Daha önce de kurduğum wordpress sitelerinde zaman zaman ulaşamama problemi yaşamıştım ama bunlar genelde kısa süreli, sanıyorum trafikten kaynaklanan problemlerdi. Cpaneli olan ve kullanıcı arayüzü basit bir hosting önerirseniz nereyi tercih etmeliyim. 

@talhakls Forumdada hosting hizmeti veren arkadaşlar var onların sitelerinde bu hizmetlere bakabilirsiniz. Ben kendi sunucumda barındırdığım için hosting firmalarından vazgeçtim artık ancak bu işi hakkıyla yapanlar var. Ayrıyetteten plesk ve cpanel arasında çok fark yok. Arayüz olarak çalışma prensipleri aynı sayılır.