Jump to content

Admin Panel Çöktü

aversus

Recommended Posts

sitesine ait admin panel çöktü.İşin garip tarafı 3 gün öncesine kadar sitedeki ürünlerin görselleri soru işareti şeklinde gözüküyordu. Bununla alakalı yazılımsal olarak herhangi müdahalede bulunmadım zamanım yoktu ilgilenemedim. Fakat admin panelde giriş yapabiliyordum düne kadar. Bugün ise admin panele girmek istediğimde google chrome da hata alıyorum diğer tarayıcılarda tepki bile yok. Durup dururken bunların neden başıma geldiği hakkında en ufak bir fikrim yok. Googlede bu site saldırıya mağruz kalmış olabilir diye mimlemiş.Saldıraya nasıl maruz kalabilirimki?Bende siteye virüs girmiş olabileceğinden şüpheleniyorum. Ayrıca yedeklerimide göremiyorum.Admin panel şifresi sadece bende var.Başka kimseninde girmesi mümkün değil.Hosting sağlayıcımlada konuştum onlar la alakalı olmadığını söylediler. Bu sorunu nasıl aşabilirim.

Edited by safa
deleted site admin adress (see edit history)

Merhaba 

Sorunu sırasıyla analiz ediniz.  İlk başta hosting kaynaklarının kullanım miktarını kontrol ediniz. Kullanım miktarlarında özellikle cpu ve ram herhangi bir aşırılık yok ise saldırı söz konusu değil. İkincisi son kurduğunuz modülün klasörünü fttp den sonuna XX koyarak pasif hale getiriniz. 

Edited by askinjew (see edit history)

• 4 weeks later...

Sorun tarayıcalardaymış. 3 pc de de denedim firefox chrome ve explorerda da açılmadı sadece operada açabildim...İşin garip tarafı 3 pc de nasıl olduda açılmadı site anlam veremedim.Cep telefonuda açmadı.Ama şimdi açılıyor firefox hariç.Zannedersem internetin altyapısı ile bir problem vardı.Modem resetlenince düzeldi.Yine de çok teşekkür ederim...