Jump to content

Problem z smtp na serwerze nazwa.pl


sitte

Recommended Posts

Próbuję konfigurować sklep prestashop na nazwa.pl ale niestety mam problem z smtp. Próbowałem:

porty 25, 465, 587, 995
adres serwera: nazwaserwera.nazwa.pl, nazwaDomeny, smpt.nazwadomeny
szyfrowanie brak, SSL, TLS
kilkukrotnie sprawdzałem hasło i login (pełny adres mailowy)

ale żadna z kilkudziesięciu kombinacji nie działa, sprawdzałem dwukrotnie. Czy mogę prosić kogoś kto ma prestashop 1.7 na serwerze nazwa.pl o przesłanie zrzutu konfiguracji?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Jeśli ktoś ma taki problem to należy sprawdzić czy adres mailowy podany w konfiguracji SMTP ( Zaawansowane>adres e-mail>Nazwa użytkownika SMTP ) jest taki sam jak jak w kontaktach sklepu ( preferencje > kontakty sklepu > Adres e-mail ). Z jakiegoś powodu Presta tego wymaga... choć o tym nie informuje.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Dziś po wielu miesiącach nie dotykania panelu presty maile przestały przychodzić. Próba wysłania maila testowego kończy się komunikatem:

"Connection could not be established with host xxxxxxxxxxxxxxxx.nazwa.pl [Connection refused #111]

Zna ktoś sposób, aby poznać więcej szczegółów takiego odrzucania połączeń? 

Wersja PrestaShop: 1.7.1.1

Wersja PHP: 5.6.38

Metoda obsługi poczty: Używasz swoich własnych parametrów SMTP.

Serwer SMTP: xxxxxxxx.nazwa.pl

Nazwa użytkownika SMTP: Zdefiniowany

Hasło SMTP: Zdefiniowany

Szyfrowanie: ssl

Port SMTP: 465

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, sitte said:

Wyłącz SSL i zmień port na 25. Ewentualnie zmień jeszcze adres serwera smtp z *.nazwa.pl na nazwę domeny sklepu.

W tej chwili zdałem się na support nazwy.pl i czekam co oni wypatrzą ze swojej strony, bo bez wglądu w log serwera smtp praktycznie nie ma szans na rzeczową analizę przypadku.

Znajomy zwrócił mi uwagę, że te kłopoty zeszły się w czasie z ogłoszeniem przez nazwę wdrożenia IPSa. Może to zbieg okoliczności, a może nie. 

https://www.nazwa.pl/blog/2019/10/29/nazwa-pl-wdrozyla-system-wykrywania-i-zapobiegania-wlamaniom-ips/

EDIT:

Problem został skutecznie rozwiązany przez support nazwa.pl i nie dotyczył Presty samej w sobie. Szczegóły nie są mi znane.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...