Jump to content

[ZLECĘ] Optymalizacja działania i dopieszczenie sklepu


becher

Recommended Posts

Cześć,

Postawiłem własnymi siłami sklep: www.jakumammy.pl (jestem właścicielem). Ma większość funkcjonalności na których mi zależało, wygląda w miarę ok, jednak mam bardzo duży problem ze zlokalizowaniem przyczyny wolnego działania. Dodatkowo jest jeszcze kilka elementów do poprawy graficznej / funkcjonalnej. Potrzebowałbym w tej kwestii wsparcia więc poszukuję doświadczonej osoby lub firmy, która się tego pilnie podejmie, wyceni i wykona niezbędne prace. Potrzebowałbym na to FV.

Proszę o odpowiedź w wiadomości prywatnej na forum.

Pozdrawiam

 

 

Edited by becher (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Na początek zanim ktoś zedrze z ciebie kasę to  napiszę że sporo możesz sam poprawić po pierwsze największy spowalniacz to grafiki ważą za dużo sklep ładny ale za ciężki więc optymalizacja grafik, po drugie dosyć mocno spowalnia FB a nie wszyscy mają messengera. Resztę trzeba by było zobaczyć od środka plus profilowanie.

Jak to poprawisz i będzie dalej muliło to sie odezwij.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź,

Zmniejszę jeszcze grafiki, jednak jak patrzę na wykresy czasów ładowania elementów to najdłuższy czas oczekiwania jest na wygenerowanie HTMLa i oczekiwanie na pierwszy bajt (załączam wykres). Zajmuje to 80% czasu i w zasadzie nie wiem co tyle zajmuje.

 

ladowanie.jpg

Link to comment
Share on other sites

Oczekiwanie na pierwszy bajt to oczekiwanie na odpowiedź serwera który zakończył przetwarzanie wszystkich skryptów czyli wykonał całą logikę i teraz będzie chciał ją wyświetlić. Tak jak @endriu107 wspominał - tutaj trzeba wykonać profilowanie, zlokalizować błedy i je wyeliminować. O profilowaniu możesz poczytać tutaj http://doc.prestashop.com/display/PS16/PrestaShop's+developer+tools

Choć wolałbym to zlecić ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...