Jump to content

Pomalé načítání eshopu


luckybastard

Recommended Posts

Trápí mne pomalé načítání eshopu www.luckybastard.cz, hostuji na www.savana.cz tarif SAVANA 1000

( VPS hosting, 30 GB prostor, 1x CPU 300 Mhz, 384 MB RAM atd.)

Položil jsem poskytovateli webhostingu otázku ohledně pomalého načítání a ten mi poradil ať přejdu na vyšší tarif

nebo ať udělám něco s DB

každý zákaznický účet má nastavený maximální výkonnostní limity. Účet
je tedy schopen, při své činnosti, čerpat systémové prostředky jen do
nastaveného maxima daného tarifu.

Pokud pak provozujete více aplikací které jsou náročné na výkon
stroje, můžete se dostávat často k hranici dostupného výkonu pro Váš účet.

Pak je nutné buď přistoupit k optimalizaci aplikace na úrovni dotazů
do databáze, kontrolu na existenci indexů pro často vykonávané dotazy do databáze.
Snižení počtů dotazů do databáze atd. Aplikace jsou často vytvářeny
na strojích s nesrovnatelně vyššími limity, kdy tvůrce neřeší
optimalizaci aplikace a předpokládá se že bude mít celý výkon stroje
jen pro sebe. Z tohoto důvodu pak může trvat načtení aplikace déle.
Kdy se musí dělit o výkon s ostatními nasazenými weby. S tím také
souvisí hláška Gateway timeout, kdy nedostane proxy server odpověd do danného časového limitu od aplikace.

Řešením je buď proces optimalizace aplikace nebo navýšení tarifu ...


Prestashop je obrovsky spatny system, ktery zatezuje CPU a jelikoz u nas na VPS omezujeme frekvenci CPU, je to pote problem. Resenim je napriklad kombinace SAVANA 1000 + DB VPS a nebo SAVANA 2000 a pokud by nestacila, tak SAVANA 2000 + DB VPS.


dalsi moznost, ktera mne napadla je, abyste se skrze phpmyadmina podival, jake procesy tam dlouho stoji a podivat se, zda na selectovane parametry mate vsude indexy v databazi a pripadne je doplnit. Casto to obrovsky pomuze


máte s tím někdo zkušenost? nebo se mám rovnou poohlédnout po novém tarifu nebo hostingu?
Link to comment
Share on other sites

Povypinajte/odinstalujte si moduly suvisiace so statistikami. Aj tak 90% z nich nevyuzivate a nepouzivate ich na vyladenie ponuky / akcioveho tovaru shopu, nesledujete navyky svojich klientov a neprisposobujete na ich zaklade ponuku, neopravujete chyby v obchode z logov chybovych stranok atd. Na co vam je dobre mat graf, ake OS a prehliadac vasi navstevnici pouzivaju? Analyzujete kazdy mesiac odkial k vam navstevnici prichadzaju, na zaklade akych klucovych slov najdu vas tovar, ladite na zaklade toho tovar na titulke? Sledujete konverzny pomer jednotlivych produktov (pomer zobrazeni a zakupeni)? Davate produkty s dobrou konverziou na titlku, robite pre ne bannery? Neviete co to je? Tak bez starosti nevyuzivane statistiky vypnite.

Doplnenie: odinstalujte nepouzivane bloky a moduly. odstrante ich z hookov.

Link to comment
Share on other sites

Povypinajte/odinstalujte si moduly suvisiace so statistikami. Aj tak 90% z nich nevyuzivate a nepouzivate ich na vyladenie ponuky / akcioveho tovaru shopu, nesledujete navyky svojich klientov a neprisposobujete na ich zaklade ponuku, neopravujete chyby v obchode z logov chybovych stranok atd. Na co vam je dobre mat graf, ake OS a prehliadac vasi navstevnici pouzivaju? Analyzujete kazdy mesiac odkial k vam navstevnici prichadzaju, na zaklade akych klucovych slov najdu vas tovar, ladite na zaklade toho tovar na titulke? Sledujete konverzny pomer jednotlivych produktov (pomer zobrazeni a zakupeni)? Davate produkty s dobrou konverziou na titlku, robite pre ne bannery? Neviete co to je? Tak bez starosti nevyuzivane statistiky vypnite.

Doplnenie: odinstalujte nepouzivane bloky a moduly. odstrante ich z hookov.

ahoj

je to zrychlenie fakt take vyrazne ?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A myslíš, že je dobře srát hned všechno na ostrej shop?
Ty nemáš žádnou zálohu?
Já mám přesnou koupii shopu(ted teda ne moc aktuální) na www.ochocenipapousci.cz ty tři kila tźa doménu mě neposerou a když si teď na mamejeradi.cz smažu DB což u mě obnáší stovky hodin práce(cca 13000položek). Tak jsem zejtra schopnej fungovat na 99% díky tý kopii.
Pokud to tak nemáš jsi u mě hazardér....
A na něm si může vyzkoušet jak to vypadá, když je nastaveno true, na ostrym jak když je false...

Link to comment
Share on other sites

A myslíš, že je dobře srát hned všechno na ostrej shop?
Ty nemáš žádnou zálohu?
Já mám přesnou koupii shopu(ted teda ne moc aktuální) na www.ochocenipapousci.cz ty tři kila tźa doménu mě neposerou a když si teď na mamejeradi.cz smažu DB což u mě obnáší stovky hodin práce(cca 13000položek). Tak jsem zejtra schopnej fungovat na 99% díky tý kopii.
Pokud to tak nemáš jsi u mě hazardér....
A na něm si může vyzkoušet jak to vypadá, když je nastaveno true, na ostrym jak když je false...

a nie je to problem mat dva identicke eshopy s rovnakym obsahom ?
co na tu duplicitu hovori google ? ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Třeba nějaký import, nebo regenerovat obrázky.


No ja sem jednou to skusil a pak ty obrazky hezky ruco daval zpatky. Ale Onebit SUPER,SUPER. A kdyz potrebujete pomoc, tak je rychla. poradil mi to kamarad a jen doporucuju.

www.roxy-quik.cz/prestashop
Link to comment
Share on other sites

Není hosting jako hosting a říct, že A je lepší než B je nesmysl. Za prvé záleží na mnoha věcech a ty se navíc mění v čase. Pokud někde Presta běží jako liška v neděli 13.1. v 10:00 ještě neznamená, že poběží i ve středu 13.7. v 14:00.

Osobně jsem prověřoval dostupnost webu u pokytovatele, který od boku pálil "optimalizujte si systém, máte pomalé dotazy". Výsledek? Na jednu stranu trochu hrůznost Presty, která v administraci u stránky s 50 košíky a hodně položkami v nich 5000krát volala Product::getPriceStatic() se všemi těmi SQL dotazy. Snažil jsem se tam pilovat každou 0,0001 s, které se pro ten počet volání pěkně nasčítaly. A přitom z logu vypadly občasné záseky SQL serveru - místo obvyklých 0,0002 s třeba i 3 s. Pár takových záseků od 0,1 do 5 s a stránka se načítala třeba i 30 s.

Poučení? Důvěřuj ale prověřuj. Ale hlavně nikdo netvrďte, že A je lepší než B. To je tak obecné tvrzení až to hraničí s lehkou mozkovou dysfunkcí.

Link to comment
Share on other sites

Momentálně testuji na localhostu upgrade shopu z 1.3.5.0 na 1.4.1.0. Upgrade proběhl v pořádku, ale shop je v administraci pomalý, vůbec mi nejde zobrazit např. zákazníky. Nemáte někdo nějaký další tip co s tím?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...