Jump to content

PrestaShop 1.6.1.17 - jak zrobić ograniczenie sklepu do wyświetlania w jednym kraju Polska?


effectdesign

Recommended Posts

Witam,

Mam pytanie? Gdyż chce osiągnąc taki efekt w PrestaShop 1.6.1.17:

1) Żeby domena jednego sklepu np www.xxx.pl działała tylko w obrębie kraju Polska, (sklep działa tylko w kraju Polska)

2) A gdy ktoś wchodzi na nią z innego kraju to przekierowywała na drugi sklep o końcówce www.xxx.eu. (gdy ktoś z innego kraju niż Polska wejdzie, to żeby nastapiło przekierowanie na domenę .eu)
 

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że na 100% to chyba nigdy nie będziesz miał pewności skąd kto wchodzi. Możesz sprawdzać po IP ale nawet ktoś siedząc w Polsce może używać IP które niekoniecznie się zidentyfikuje jako z Polski. Możesz sprawdzać po wersji językowej przeglądarki ale to też nie zawsze daje faktyczne rozeznanie kto skąd wchodzi. 

Wybierz metodę po której chcesz rozpoznawać. I ja bym pewnie napisał po prostu krótki skrypt albo w js albo w php który robi detekcję i przekierowuje adekwatnie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za coś takiego odpowiada geolokacja w preście, ale zależy wszystko jak masz to rozwiązane. Czy są to 2 sklepy postawione osobo, czy opcja multistore, czy może z włączoną opcją wielojęzycznej strony.

Żeby osiągnąć efekt jaki opisujesz musisz podmienić stronę index.php na skrypt sprawdzający IP i jego lokalizację i przekierowujący pod konkretny adres. Google nie specjalnie widzi takie rozwiązania, dlatego lepsza jest opcja multistore lub strony wielojęzycznej. Zgaduje, że masz dla Polski inne ceny niż na zagranicę i dlatego Ci zależy na przekierowaniu na odpowiednią stronę ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Witam,
Dodam, że samo przekierowanie działa na  .eu.
Z tym sobie już poradziłem. Ale problem jest zapisany gdzie indziej.
A mianowicie w rozpoznawalności IP w sklepie/serwerze na danym terytorium i
zawsze pomimo zmiany IP w Cyber Ghost na zagraniczny (np. Niemcy) problem
jest zauważalny non stop (nawet przy ustawieniach dostępności dla kraju np. Niemcy)
Nie wiem czy to nie jest ustawienie serwera? Czy może to być ustawienie serwera?
Bo powiem tak, sprawdzaliśmy z kolegą na Węgrzech oraz Niemczech i nie ma komunikatu
"Przerwa techniczna" świadczącego o dostępności strony tylko dla kraju "Polska",
a dla innych komunikat ten powinien już wyskakiwać tak jak byliśmy np w Niemczech
jako Niemcy, to zmiana lokalizacji w sklepie na inną zawsze pokaże kraj Polska.
I we wszystkich ustawionych innych krajach zawsze jest pokazany
kraj Polska, a wybranie kraju np. Niemcy jako dostępnego itd powoduje dostęp do strony w
krajach zagranicznych mimo tego, że mamy włączoną Geolokalizację w opcjach oraz pobrany
plik "Geolokalizacji".

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...