Jump to content
  • 0

Dwie domeny, a jeden sklep


h2distribution

Question

Cześć,

przejrzałem po części forum w sprawie powyższego tematu, ale nie jestem pewien jeszcze kilku spraw.

Mam sklep na domena.de. Dostałem zadanie, aby stworzyć polską wersję językową tego sklepu z tymi samymi produktami, kategoriami, ale żeby sklep wyświetlał się dla Polaków domena.pl. Szefowi zależy również na tym, aby na obie domeny mogli się logować użytkownicy. Jeżeli dobrze wnioskuję to powinienem skopiować bazę sklepu .de, utworzyć multisklep i tam przekopiować dane z .de. Przełączanie języków ma być za pomocą kliknięcia we flagi, ale to jest zwykły redirection. Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
37 minutes ago, endriu107 said:

Nie kopiujesz bazy ponieważ multistore korzysta z jednej. Przy tworzeniu nowego sklepu w multistore jeśli są one w jednej grupie to mogą współdzielić klientów, produkty etc. Przed uruchomieniem multistore zrób kopie bezpieczeństwa bazy danych na pewno się przyda.

Dzięki wielkie! Jeszcze mam bardzo dziwny problem. Niestety zapomniałem hasło do bazy danych, zmieniłem je w menadżerze baz mySql, a następnie zmieniłem jeszcze w pliku parameters.php z folderu app/config. Teraz najdziwniejsze: nie mam dostępu do edycji produktów i wtyczek. Wyskakuje, że jest złe hasło (SQLSTATE[28000] [1045] Access denied for user ), więc gdzieś zapomniałem zmienić hasła. Kojarzysz może, gdzie jeszcze muszę zmienić?

Pozdrawiam

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...