Jump to content

SEPETE AT butonuna tıkladığımda hata yazısı alıyorum !!!!

sase

Recommended Posts

Merhaba,

daha önce sepete ürün atma islemi calisiyormuydu?

Emin degilim, ama sanirim senin temadan kaynaklasiyor bu sorun. Ürün görünümleri editlenmis senin temada.
Belki editlemede sepete at komutlarinda bir hata vardir. Birde baska bir tema ile bir dene.

Temadan degil ise, cartmodülü veya cart.php dosyalarinda hata olabilir, bunlari editledinmi?
En iyisi, download bölümünden son prestashop sürümünü indir, ve senin serverdeki dosyalari yenisi ile degistir.
Degistirilecek dosyalar:
modules/blockcart (yükle ve modül bölümünden yeniden kur)
classes/Cart.php

Yine sorun olursa bu baslik altina yaz

Kolay gelsin...

Merhaba,

daha önce sepete ürün atma islemi calisiyormuydu?

Emin degilim, ama sanirim senin temadan kaynaklasiyor bu sorun. Ürün görünümleri editlenmis senin temada.
Belki editlemede sepete at komutlarinda bir hata vardir. Birde baska bir tema ile bir dene.

Temadan degil ise, cartmodülü veya cart.php dosyalarinda hata olabilir, bunlari editledinmi?
En iyisi, download bölümünden son prestashop sürümünü indir, ve senin serverdeki dosyalari yenisi ile degistir.
Degistirilecek dosyalar:
modules/blockcart (yükle ve modül bölümünden yeniden kur)
classes/Cart.php

Yine sorun olursa bu baslik altina yaz

Kolay gelsin...

Siteye prestashop'un ana temasını yükledim. İlişikteki resimden de
görüleceği gibi hala aynı sorun devam ediyor.

cartmodülü veya cart.php dosyalarinda hiçbir düzenleme yapmadım.

Sitenin kurulu olduğu hosting' teki php uzantı ve ayarlarından kaynaklanabilirmi ?

Blockcart "sepet kutusu" modülünden "Ajax sepet" sıkkını devredışı bıraktığımda
normal işlem yapıyor. Ajax sepet şıkkını devreye soktuğumda hata veriyor.

Forumda yaptığım aramada; bu sorunla ilgili konu açılmiş. İngilizce olduğundan
bir şey anlamadim.

Açılan konunun forumdaki adresi: http://www.prestashop.com/forums/viewthread/2230/#16848

2395_I1PHY80P88iHkSAZVT9p_t

• 2 weeks later...
Bende de aynı hata vardı ana sayfa da özel ürünler bölümündeki sepete ekle'ye tıklayınca o hatayı veriyordu.
ama dikkat ettim ürün stokta olduğu zaman yapmıyor ürün stokta yoksa o hatayı veriyor bi kontrol et istersen

Stokta ürün olduğu halde yapıyordu. Stokta ürün olmadığı vakit "Sepete at" butonu zaten çalışıp link
vermiyor.

Host değiştirdim düzeldi.

İlginize teşekkürler....

Site yetkililerinden bu konuda bir aciklama yaparlarsa seviniriz prestashop Kurmak isteyen arkadaslarin Host alirken nelere dikkat etmesi gerektigini yazarlarsa veya bir baslik altinda toplarlarsa seviniriz
not sitede bu konuda arama yaptim ama bu host meselesi cok daginik oldugundan toplayamadim.