Jump to content
Damian

Warunek w zaleznosci od wybranego atrybutu produktu

Recommended Posts

Czesc, jak powinien wygladac warunek jesli chce stworzyc warunek w product-prices.tpl, aby dana cena byla wyswietlana tylko w przypadku gdy zostanie wybrany dany wariant produktu?

Zalozmy, ze mam atrybut o nazwie demo unit z dwoma wartosciami: YES oraz NO

Chcialbym stworzyc taki warunek IF, ze gdy demo unit ma wartosc YES to wyswietla sie np. jego cena w innym wypadku nie wyswietla sie nic.

Czy ktos wie jak powinien wygladac taki warunek?

Mam podobny jesli chodzi o manufacturer name tzn: 

{if $product_manufacturer->name == XXX}

Czy ktos wie jak wygladalby taki waruenk dla id atrybutu produktu?

Dzieki

Damian

Edited by Damian

Która to wersja presty? Nie mam takiego pliku w 1.6 product-prices.tpl ale ogólnie powinno być coś takiego $product.id_product_attribute = XXX lub $product->id_product_attribute = XXX

• Thanks 1

Czesc, to jest prestashop 1.7 zapomnialem dodac ;)

Wlasnie probowalem w taki i podobny sposob, ale zaden z nich nie przynosil efektu, dlatego postanowilem zapytac na forum.

w samym .tpl nie zrobisz takeigo warunku. owszem ta metoda co podajesz powyzej (fukcja if) zadziala ale tylko w momencie odswiezenia storny. musisz do tego uzyc ajaxa zeby w czasie rzeczywistym zmienialo cene. zobacz jak to wyglada np. dla wyboru ilosci w tabeli podsumowania koszyka. tam jak wybierasz ilsoc to od razu przelicza cene. to jak dobrze pamietam jest w ./themes/js/cart-summary.js

Edited by design4VIP

Czesc, nie chodzi mi o zamiane ceny.

W sklepie wyswietlam cene produktu i pod spodem dwie ceny ze znizka tzn. np.

XXX -- Twoja cena

YY -- Twoja cena jesli 

ZZ -- Twoja cena jesli

te dwie ceny YY i ZZ sa dopisane przeze mnie w product-prices.tpl

I sa wyswietlane teraz zawsze przy danych produktach. Chodzi mi o to aby wyswietlane byly tylko jesli dany atrybut produktu zostanie wybrany.

no ale te YES i NO za atrybutami? czyli klient to wybiera, czy gdzies w bazie masz to na stale dodane do produktu? np. produkt ma pudelko: tak/nie czy to plikt wybiera: chce pudelko: tak/nie ?

• Thanks 1