Jump to content

Darmowa dostawa a waga produktów


wojtek_z

Recommended Posts

Witam ,

nie znalazłem niestety odpowiedzi na mój problem na tym forum.

Proszę o pomoc w temacie darmowej dostawy , która obowiązuje od 200zł a dodatkowych kosztów wysyłki dla kolejnych paczek dla towarów powyżej 30 kg.

Chodzi o to , że darmowa dostawa powinna dotyczyć tylko jednej paczki do 30kg. Jeżeli klient zamówi towary , których waga przekroczy to 30kg to powinna się naliczyć kwota za dodatkową paczkę (paczki).

Niestety aktualnie w moim sklepie jest tak że jeżeli magiczna kwota jest przekroczona to wyskakuje tylko darmowa dostawa mimo tego, że waga towaru to nawet 150kg.

Link to comment
Share on other sites

No mógłbym , ale przecież to chyba żadna różnica , czy ustawię "darmowa dostawa od 200zł" w panelu , czy też zrobię to jako kupon rabatowy. Warunek dla kwoty działa. Nie działa natomiast (albo nie wiem jak to zrobić) dodatkowy warunek , że waga nie może przekroczyć 30kg. W sumie to może , ale powyżej tych 30kg powinny się naliczać standardowo koszty przesyłki. Trochę to skomplikowane , ale wydawało mi się że prawie każdy z Was spotkał się z takim właśnie problemem.

Dla mnie nawet grzebanie w plikach nie stanowi problemu tylko żeby wiedzieć co i jak.

Link to comment
Share on other sites

Dajesz dla każdej przesyłki normalne stawki za transport z przedziałami cenowymi 0-30 = xx zł 30-60kg = xx2 zł itd. Potem dajesz rabat w regułach z warunkiem sprawdzającym czy wartość koszyka bez transportu jest większa niż 200 zł.

To najprostsze rozwiązanie jakie można zastosować.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za podpowiedzi.

Mimo tego w dalszym ciągu nie widziałem dwóch warunków , czyli kwoty i WAGI.

Jednakże poradziłem już sobie dzięki temu postowi : https://www.prestashop.com/forums/topic/337892-limit-free-shipping-weight-in-the-adminshipping-controller/ . Dzięki tej modyfikacji mam w BO dodatkowe pole :" darmowa dostawa obowiązuje do(kg) " . Dzięki temu wszystko działa prawie jak należy , tzn. powyżej 30kg są naliczane normalne koszty przesyłki. Napisałem "prawie" ponieważ chciałem aby jednak ta pierwsza kwota (ta do 30kg) była darmowa a teraz nalicza już kwotę z drugiego przedziału , ale z tym już sobie chyba poradzę jakimiś zasadami koszyka.

Dodałem również wyświetlanie całkowitej wagi w podsumowaniu koszyka aby było jasne dlaczego dostawa nie jest już darmowa.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...