Jump to content

nazwa.pl zablokowała mi sklep - ostrzeżenie


wodzu-4

Recommended Posts

nazwa.pl zablokowała mi sklep - ostrzeżenie

 

Posiadam sklep wersja 1.6 Serwer na mazwa.pl. Ostatnio doznałem ataku spamu (wysyłanie wiadomości poprzez formularz kontaktowy presty) Problem rozwiązałem dzięki pomocy ekipy z europasaz.pl ( za co wielkie dzięki) Od tamtej pory strona nadal były odwiedzana przez spam ale nic żadnych szkód nie robili.

Niestety nazwa.pl zablokowała moją stronę bo przekroczyłem jakieś tam dziwne limity (liczbę zapytań do bazy danych, połączeń, odwiedzin) wszystko wynikające z zapytań o moją stronę. Wszystkie te zapytania są rozsyłane przez ten sam robot który dokonywał ataku spamu (tak się domyślam bo dokonuje zapytań jedynie o stronę kontaktu)

Ich działania się bardzo dziwne bo najpierw wysyłają ostrzeżenie, na które oczywiście odpowiedziałem co i jak a później zablokowali wszytko (sklep, serwer i e-mail). Zarządzali jak cytują

 "Prosimy o bezzwłoczny kontakt z Działem Obsługi Klienta. W przeciwnym wypadku, Państwa dane zostaną bezpowrotnie utracone."

Tak też tez uczyniłem złapałem za telefon i po 30 minutach czekania w kolejce konsultantka powiedziała mi że mogę jedynie odpowiedzieć jeszcze raz na tego e-maila (informującego o zablokowaniu usług) i czekać. Śmieszni są bo chcą bezzwłocznego kontaktu a jak człowiek dzwoni to proszą o e-maila i żebym czekał.

 

Czy ktoś z forum miał juz taki przypadek z nazwą.pl ?? Jestem ciekaw jak się to zakończyło. Jak odpowiedzą cos więcej to oczywiście tez się z wami podzielę.

Poza tym jaki serwer polecacie bo jak sobie z nimi nie poradzie to trzeba będzie szukać czego innego

Link to comment
Share on other sites

Teraz to już wiem ale jak zakładałem to nigdzie nie natrafiłem na taką zasadę. Nic człowiek sie uczy na własnych błędach
---
teoretycznie odblokowali wszystkie usługi ale w pięć minut miałem 4 tys odwiedzin strony (z logów wynika wszystko zapytanie o kontakt) i presta wywaliła błąd :

PrestaShop Fatal error: no utf-8 support. Please check your server configuration.

Czyli sytuacja się powtarza i nie jest rozwiązana

 

 

----------

Dziś rano dostałem kolejne ostrzeżenie o przekroczeniu limitu tym razem maksymalnej  liczba zapytań
liczonej na serwer w ciągu doby - to tak z automatu. No i jeszcze dostałem odpowiedź od szanownego  technika który odpowiedział na moje e-maile. W treści opisuje że to użytkownik poprzez odpowiednie reguły ma obowiązek blokować boty z poziomu .htaccess
Najwyraźniej technik nie jest tego świadom że ja już blokuje te roboty w tym pliku. Poprosiłem go oto aby podał odpowiednią regułę skoro tak twierdzi. Ciekawe co odpisze (pewnie na odpowiedź trzeba będzie poczekać znów kilka dni a w tym czasie pewno znów zablokują serwer)

Edited by wodzu-4 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...