Jump to content

προβλημα email σε hotmail


giotas123

Recommended Posts

Καλημέρα

Αν το email φεύγει από εσένα, δηλαδή το βλέπεις στα απεσταλμένα σου. Τότε θα πρέπει να παραδοθεί ή να γίνει return to sender.

Αν γίνει return to sender βλέπεις και τον λόγο.

Αν παραδοθεί τότε ανάλογα με τα φίλτρα του εκάστοτε mail provider μπορεί να πάει στο spam-junk.

Αλλά στο  header του email σε αυτόν που παραδόθηκε μπορείς να δεις τον λόγο.

Γράψε λίγο τα mx records που έχεις να δούμε αν έχεις κάποιο λάθος (θα τα βρεις στο dns settings του domain σου).

Link to comment
Share on other sites

On 27/1/2018 at 7:44 AM, sanctusmob said:

Καλημέρα

Αν το email φεύγει από εσένα, δηλαδή το βλέπεις στα απεσταλμένα σου. Τότε θα πρέπει να παραδοθεί ή να γίνει return to sender.

Αν γίνει return to sender βλέπεις και τον λόγο.

Αν παραδοθεί τότε ανάλογα με τα φίλτρα του εκάστοτε mail provider μπορεί να πάει στο spam-junk.

Αλλά στο  header του email σε αυτόν που παραδόθηκε μπορείς να δεις τον λόγο.

Γράψε λίγο τα που έχεις να δούμε αν έχεις κάποιο λάθος (θα τα βρεις στο dns settings του domain σου).

ευχαριστω για την ανταποκριση.λοιπον το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι με τα αυτοματα emails ου αφορουν τις παραγγελιες.σε gmail δουλευει αριστα.μου λεει οτι τα στελνει ολα οταν γινεται μια παραγγελια με οτιδηποτε email βαλεις.εστειλα εγω ενα mail τωρα απο του server σε hotmail δικο μου,δειχνει στα αποσταλμενα οτι πηγε αλλα στο hotmail 

      .
αυτα εννοεις;
Edited by giotas123 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, sanctusmob said:

Σωστά είναι, αν στέλνεις email μέσω του tophost.

Στο prestashop τι ρυθμίσεις έκανες?

Επικοινώνησα με το host μου και μου είπαν ότι πιθανόν να μας μπλοκάρει η hotmail θα επικοινωνήσουν αυτοί και θα δούμε όταν λάβουν απάντηση τι θα γινει

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...