Jump to content

Müşteri ürün eklesin !

ahmedsaid

Recommended Posts

prestashop bunun için pek uygun bir yazılım değil bence, kullanıcılar ürün ekleyecekler, ve her kullanıcıya hesap açılacak. yapılan ödemeler ve satılan ürün miktarları nhesaplanakcak. ebay tarzı yazılımlar piyasda mevcut. google amcaya yönelirsen o seni yönlendirir.

kolay gelsin

• 10 months later...

3-5 kullanıcıya profil oluşturulabilir. Gittigidiyor gibi olmasada 3-5 mağaza ile anlaşılıp onlara panel verilebilir.

Yalnız profil oluşturmada şu sorun var. bir sorunlu aynı anda bütün siparişleri görebiliyor. Sadece kendi eklediği ürünleirn siparişini ve kend eklediği ürünleri görmesi mümkün mü?

prestashop bunun için pek uygun bir yazılım değil bence, kullanıcılar ürün ekleyecekler, ve her kullanıcıya hesap açılacak. yapılan ödemeler ve satılan ürün miktarları nhesaplanakcak. ebay tarzı yazılımlar piyasda mevcut. google amcaya yönelirsen o seni yönlendirir.

kolay gelsin

Katılıyorum. bu tip bir özellik isteyen birisine modül olarak yapıp vermiştim. Ama dünyanın en gereksiz özelliği oldu. Bir süre kullanıp sıkıldılar. Burada olayın teknik kısmı önemli değil. Teknik olarak her türlü yapılır fakat Prestashop un amacı ve misyonuna ters düşüyor. Prestashop Mağazacının satış yapması için tasarlanmış. Müşterinin müşteriye satması (gitti gidiyor gibi) çok ayrı bir dünya. Mevzuta bile en az 6 ay sürer. (Valilikten izin almalısın, sanal poslar için bankalara teminat vermelisin, maliyeye rapor exportu yapmalısın, satıcılara sayfalarca sözleşme imzalatıp hepsini teker teker maliye tarafına bildirmelisin v.s. ) Çok sorunlu olur. Ürünü satan göndermez, alan parasını geri ister, biri girer yasadışı birşey satar v.s...

• 1 month later...

aslında prestadan ayrı bi panel yazılabilir arayüz ve görsellik haricinde bikere denemek için başka bi scriptde deneme yapmıştım oluşturduğum sayfada girdiğim bilgileri doğrudan veritabanına yazdırmıştım.

Bir kaç tane metin kutusu eklesek isimlerini istediğin gibi değiştir örneğin

Ürün İsmi:

Tanıtım:

Kısa Tanıtım:

Fiyat:

gibi, birde kategoriler oluşturulur tek tek girersin kategorileri müşteri ekliyeceği kategoriyi seçer.

Şimdi mantık veritabanına bilgileri kaydeder tıpkı sen panelden ürün eklerken veritabanında bir tabloya bu ürünleri kaydettiği gibi.

Ürün İsmi: veritabanında ürün isimlerinin olduğu tablo ile bağlantılı aynı şekilde diğerleride veritabanında ilgili yerler ile bağlantılı.

Kısaca tüm bilgileri gidip gönder dediğinde veritabanına girdiği bilgiler işlenir. Ancak sitede görünmez çünkü onaylanmamıştır. Siz panelden ürünlere girip onaylanmamış ürünü görebilirsiniz.

Baya karışık anlattım ama sonuç olarak böyle birşey yapılabilir. Kodlama bittimi bir temaya yerleştirilebilir. Bunun için php dili ve veritabanı ile ilgili bilginiz olmalı. Ben üşenmesem uğraşırım ama çok zamanımı alır ilerleyen zamanlarda böyle birşeyi geliştirip bayi paneli yapmayı düşünüyorum.

• 1 year later...