Jump to content

Problem dla początkującego


Mateusz

Recommended Posts

Witam, nie jestem zbyt obeznany jeśli chodzi o strony internetowe,serwery itp. Znam języki na poziomie podstawowym html,css,php,js i zostałem poproszony o pomoc w prowadzeniu sklepu, a właściwie "zrób w nim to albo to". Mniej więcej już znam preste i jak to wszystko działa, ale mam taki problem, że zepsuła mi się kompletnie zakładka CMS w prescie i widnieje napis "Category cannot be loaded". Szukałem w google trochę po polsku i angielsku więc wiem mniej więcej jak naprawić ten błąd lecz jest jedno ale. Dostałem po prostu tylko hasło i login do panelu presta shop, a ja potrzebuje wejść do plików ftp i folderu prestashop by pozmieniać pliki. Poprosiłem panią o hasło i login do serwera ftp i wszedłem do panelu na stronie OVH. Rzeczywiście była tam ta strona, ale serwer ftp odpalał mi klaster tej strony (nie wiem co to jest) i widniały w nim same pliki ze starej strony (ostatnia modyfikacja 2008 rok) zero jakich kol wiek plików z bieżącej strony. Najlepsze jest to, że informatyk, który stawiał tą stronę nie chce podać danych do serwera ftp(Podobno nieźle skopał całą stronę). Napisałem do pomocy OVH o hasło i login, a oni napisali coś w stylu : " Uprzejmie informuję, że weryfikacja wykazuje, że domena jest wskazana na zewnętrzne serwery DNS: 

IN NS ns2.va.pl.
IN NS ns1.va.pl.
tak więc dalszą weryfikacją dowiadujemy się, że domena kieruje na zewnętrzny serwer hostingowy mars.os.pl"
To oznacza, że pliki od presty znajdują się na innym serwerze niż na OVH ? Pracownica nie posiada więcej haseł do niczego. Nie działa teraz ani regulamin ani CMS. Proszę o udzielenia rady i pomoc !
Link to comment
Share on other sites

Jeśli DNS-y wskazują zewnętrzny hosting to na nim stoi sklep. Generalnie musisz mieć dostęp do tego serwera aby móc edytować pliki, dodatkowo jeśli nie jest to serwer Twojego klienta to właściciel może sklep usunąć w dowolnym momencie. Zacząłbym od uzyskania danych do serwera gdzie leży sklep i przeniesienia na swój serwer. Jeśli nie masz możliwości uzyskania tych danych to przeniesienie będzie znacznie trudniejsze.

Link to comment
Share on other sites

Można w sposób prawny dochodzić do uzyskania danych dostępowych, można zlecić komuś ogarniętemu przeniesienie takiego sklepu. Cenowo i czasowo powinno wyjść taniej niż stawianie od nowa i w takiej sytuacji powinno to być priorytetem żeby przez złośliwość nie stracić całego sklepu.

Aktualizacja bez ręcznej kopii sklepu jest bardzo ryzykowna, zazwyczaj jak coś pójdzie nie tak to sklep nie działa w ogóle.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...