Jump to content

Importnál terméknevekben lévő ékeztes probléma?


fpisti35

Recommended Posts

Sziasztok

Lenne egy olyan problémám, hogy az importnál azokat a termékeket melyek nevében ékezetes karakter van nem tölti fel hanem

"# K&N;L�GSZ�R� TISZT�T� SZETT (ID 24844099709) Nem menthető
# Product->name = K&N;L�GSZ�R� TISZT�T� SZETT nyelvhez 4"

hibaüzenettel kihagyja.

Egy működő több ezres cikkel rendelkező raktárkészlet kezelő programból lenne lementve a csv fájl, tehát a termékek átnevezése nem kivitelezhető.

Remélem valaki tud segiteni ezen a problémán

Előre is köszi

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Szia drbubo,
Azt, hogy hova akarod küldeni az adatokat vesszővel döntöd el ("Kategória (x,y,z"). Példa:
Van egy Informatika Főkategóriád, azon belül alaplapok. Neked csak ide kell feltöltened, a többi alkategóriába (egér, billentyűzet stb.) nem. Akkor a "Kategória" oszlopba (az excelben) így adod meg az elérési utat: "Informatika,alaplapok" => és akkor odapakolja. Lehetőséged van beimportálás előtt megváltoztatni a "," - vessző karaktert, hogy ne Ő döntsön a kategorizálás felől, de ez csak akkor indokolt, ha speciel olyan al-vagy főkategóriád van, amiben eleve van vessző (Mert akkor ugye az bukta importálás szempontjából).

Utoljára még egy példa:
Informatikán belül, azon belül az egereken belül, azon is a PS2-eseken belül, és azon is csak a fehéreken belül kellene 3 terméket feltölteni. Akkor a Kategória oszlop így néz ki excelben:
"Informatika,egerek,PS2,fehér"

Remélem segített.

Tisztelet:
Attila

Link to comment
Share on other sites

sziasztok!

Nagyon nagy segítség lenne,ha látnék egy ilyen csv.fájlt,mert nekem is az a problémám,hogy sok terméket kellene feltöltenem,de az árlistát,(amit kaptam) ha átalakítom csv.formátumra,élek a gyanúval,hogy a presta nem fogja megenni,tehát magamnak kell csinálni ilyet exelbe,de,nem tudom hogyan is kellene kinéznie.
Segítsetek egy kezdőnek...köszi előre is

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok kedves haladók, 1600 cikket akartam felrakni de féluton elakadt. csak 700 látszik, és az adatok lehet hogy el is csúsztak, ne használjam a csv. inkább kellene egy excel exporter? a trackingban benne van mind a 700 de az biztosan nem kell hogyan tudom eltávolítani egyenként? most nincs kedvem. Segítsélgedet előre is köszönöm,

Link to comment
Share on other sites

Szia drbubo,
ha tudsz, vegyél fel Te is nyugodtan skypon.
Egyébként: Amikor egy új csv-t akarsz beimportálni, akkor ha kiválasztod azt a checkboxot, hogy "Mindegyik törlése kategóriák Importálás előtt?" akkor kitörli az összes terméket. Egyébiránt sql paranccsal is tudod törölni. Ha ez sem, akkor az admin felületen belül a Catalog-ban kiválasztod, hogy 300 terméket mutasson, majd kijelölteted vele az összeset és törlöd.

Attila

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...