Jump to content
  • 0

Błąd w module DPD WYSYŁKA ZA DARMO


albin

Question

Presta 1.7 czy ktoś potrafi wyrzucić z koszyka napis (wysyłka za darmo)?
Ewentualnie czy można to zmienić na ,,Za darmo jeżeli odbierasz u nas biurze"?

Moduł zmieniający wygląd koszyka i wywalający koszt wysyłki?
Klient dopiero podczas realizacji dowiaduje sie ile zaplaci za wysylke?

Ktoś coś? #help Ewentualnie jeżeli nie za darmo to jaka cena?

 

Kiedy dodam nowego przewoźnika nazwo go np X, przypisze mu ze cena za wysylke to 50zl i zaznacze by był domyślnym przewoźnikiem to wtedy w koszyku przy kazdym produkcie jak gosc lub ktos pierwszy raz wejdzie na sklep to pojawi się cena 50zł za wysyłkę

 

tak jakby moduł DPD był w stanie uśpienia a dopiero przy finalizacji zakupu pokazywal cene

 

jakieś rady? DPD twierdzi ze nic sie nie da z tym zrobic w sensie ze ,,nie maja na to wplywu"

26907671_840472542823193_7050939388444013002_n.jpg

26850368_840426069494507_5323981412859079988_o.jpg

Link to comment
Share on other sites

14 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Zmienić w jakim sensie ? Chcesz by pokazywał Ci cenę za transport w chwili kiedy nie wiadomo gdzie idzie paczka ? Tak się nie da, chyba że masz wysyłkę tylko do Polski i ustawisz na sztywno cenę początkową. Ale wtedy cena końcowa i tak jest zależna od wagi.

 

Wyrzucenie napisu to nie problem. Wystarczy poprawić tłumaczenie modułu. Lub też usunąć / za komentować odpowiednie linijki w kodzie pliku koszyka. Ale wtedy może nic nie pokazywać :) Nie pamiętam dokładnie zawartości tego pliku.

Edited by () Maciej () (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0
18 minutes ago, () Maciej () said:

Zmienić w jakim sensie ? Chcesz by pokazywał Ci cenę za transport w chwili kiedy nie wiadomo gdzie idzie paczka ? Tak się nie da, chyba że masz wysyłkę tylko do Polski i ustawisz na sztywno cenę początkową. Ale wtedy cena końcowa i tak jest zależna od wagi.

 

Wyrzucenie napisu to nie problem. Wystarczy poprawić tłumaczenie modułu. Lub też usunąć / za komentować odpowiednie linijki w kodzie pliku koszyka. Ale wtedy może nic nie pokazywać :) Nie pamiętam dokładnie zawartości tego pliku.

 

 

Pomożesz z usunięciem, aby to się po prostu nie pokazywało w koszyku tylko dopiero później?

Ewentualnie jak się to nazywa i co zmienić, żeby pokazywało np. wysyłka od 13zł?

Jak ustawić na sztywno cenę początkową? Tak mam wysyłkę tylko do Polski.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Instalując moduł DPD utworzyło Ci nowe profile przewoźników. Wystarczy dokonać ich edycji i ustawić cenę początkową.

Poza tym moduł ten jak każdy inny tego typu wymaga by każdy produkt miał podaną wagę i wymiary w odpowiedniej zakładce w samym produkcie (nie wiem jakiej wersji używasz, więc nie podam Ci dokładnej ścieżki ).

Jesteś początkujący w preście, więc proponowałbym Ci zacząć od zmiany tłumaczenia. I znów, nie znam wersji presty, więc .... szukaj Tłumaczenia > wybierz język, szablon i tłumaczenie modułu.. a następnie szukaj określonego zwrotu.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 hours ago, () Maciej () said:

Instalując moduł DPD utworzyło Ci nowe profile przewoźników. Wystarczy dokonać ich edycji i ustawić cenę początkową.

Poza tym moduł ten jak każdy inny tego typu wymaga by każdy produkt miał podaną wagę i wymiary w odpowiedniej zakładce w samym produkcie (nie wiem jakiej wersji używasz, więc nie podam Ci dokładnej ścieżki ).

Jesteś początkujący w preście, więc proponowałbym Ci zacząć od zmiany tłumaczenia. I znów, nie znam wersji presty, więc .... szukaj Tłumaczenia > wybierz język, szablon i tłumaczenie modułu.. a następnie szukaj określonego zwrotu.

 

w każdym produkcie mam wpisaną wagę.

Presta  1.7.1.2

ceną początkową przewoźnika?

Edited by albin
yyy (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Podepnę się pod ten temat, bo też mam problem z darmową dostawą i modułem DPD.

Moduł to oficjalny moduł od DPD:

https://www.dpd.com/pl/pl/oferta-dla-firm/rozwiazania-it/modul-dpd-dla-prestashop/

 

Problem: formy wysyłki DPD, jako jedyne nie reagują na ustawienia darmowej wysyłki w prestashop.

  • Wersja Prestashop: 1.7.7.5 (z wykorzystaniem multistore)
  • Wersja PHP: 7.3 fpm (zejście do 7.2 nie wchodzi w grę)
  • Wersja modułu: 1.4.4

Dodatkowe info:

  • Produkty w koszyku mieszczą się w zakresie wagowym i przekraczają ustaloną cenę od której jest darmowa wysyłka
  • Konfiguracja była robiona zarówno globalnie jak i w kontekście konkretnego sklepu z multistore
  • W załączeniu screeny, które przedstawiają konfigurację oraz problem.

W załącznikach konfiguracja i przykład problemu:

 

dpd_proces_zakupowy_zla_cena.png

dpd_konfiguracja_modułu.png

dpd_presta_darmowa_dostawa.png

dpd_presta_ustawienia_wysylki.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 hours ago, ComGrafPL said:

Dlaczego nie masz włączonej darmowej dostawy na ostatnim zdjęciu? Włącz i dodaj filtry od do wagi i drugi do ceny.

Bo to kompletnie nie ten przypadek - nie chcę by wysyłka tym kurierem była zawsze darmowa, tylko by była darmowa gdy w koszyku jest ponad 199 zł, a gdy jest poniżej to by była dostępna ale płatna.

 

Jak włączę tam darmową wysyłkę, to nie mogę ustawić progów. Mam tam wtedy darmową wysyłkę niezależnie od ceny i od wagi.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
8 hours ago, SuchyTheMaster said:

Bo to kompletnie nie ten przypadek - nie chcę by wysyłka tym kurierem była zawsze darmowa, tylko by była darmowa gdy w koszyku jest ponad 199 zł, a gdy jest poniżej to by była dostępna ale płatna.

 

Jak włączę tam darmową wysyłkę, to nie mogę ustawić progów. Mam tam wtedy darmową wysyłkę niezależnie od ceny i od wagi.

Ale masz na zdjęciu ustawiony filtr od wagi. Dodaj od ceny ( i ustaw do 199zł  z ceną wysyłki 0 zł ) Wtedy pojawi Ci się darmowa ). Chyba, że też ustawiałeś i nic?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 8/6/2021 at 6:52 AM, ComGrafPL said:

Ale masz na zdjęciu ustawiony filtr od wagi. Dodaj od ceny ( i ustaw do 199zł  z ceną wysyłki 0 zł ) Wtedy pojawi Ci się darmowa ). Chyba, że też ustawiałeś i nic?

Ustawienie filtru od ceny uniemożliwi mi uzależnienie kosztów wysyłki od wagi, więc to nie rozwiązanie.

Natomiast odpowiedź dostałem od samego DPD.

 

  1. Należy ustawić w konfiguracji przewoźnika zależność ceny od wagi
  2. Natomiast w module DPD należy ustawić by cennik nie był brany z presty tylko z pliku CSV
  3. Utworzyć plik CSV z cennikiem w którym do ceny X jest ileś tam złotych a od ceny X,01 jest już 0 zł. W tym cenniku można też zrobić podział wg wagi więc nie traci się tej możliwości

Jedyna niedogodność, że globalne ustawienie darmowej wysyłki od X zł tego nie obejmuje i trzeba to ograć cennikiem z CSV

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...