Jump to content
  • 0

26 000 maili czy to wirus?


cabandeyro

Question

Witam

Na początek dodam ,że jestem zupełnie zielony w kwestii programowania itd. Moja wiedza sprowadza się do klikana w panelu administratora w poszczególne okienka , ale od początku.

Przed wczoraj przychodzę do pracy odpalam kompa i mam 3000 wiadomości od mojego sklepu prestaShop ( 1.6.1.0)

Loguję się do sklepu  klikam w ikonkę koperty ostatnie wiadomości a tam 26000 wiadomości z jakiś chińskich adresów.

wchodzę w działania masowe i kasuję je wszystkie.

Następnego dnia kolega obsługujący sklep informuje ze nie może zmienić statusu zamówienia wyskakuje błąd ( Wystąpił błąd podczas zmiany statusu lub brak możliwości wysłania wiadomości email do klienta)   dodatkowo gdy zaloguję się do sklepu jako klient i chcę dodać towar do koszyka wyskakuje komunikat ( masz już maksymalną dostępną ilość tego produktu). w zakładce parametry zaawansowane znalazłem informację że wykryto zmienione/brakujący 1 plik ( classes/pdf/HTMLTemplateInovice.php) 

Nie wiem co robić> Czy To wirus?. Proszę o pomoc, może ktoś spotkał się z podobnym problemem. Dodam że w zakłądce Parametry zaawansowane /Email  nadal widnieje 26 000 wiadomości czy mam je usunąć ?   

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

znalazłem tylko informację że to wina modułu wyślij do znajomego ale nie jak to naprawić , a czy wszystkie moje objawy są wynikiem działania tego spamu ?

 

 

 

9 minutes ago, Daresh said:

To chiński spam, znany problem, opisywany na forum.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...