Jump to content

Problem z usuwaniem kombinacji - system nie usuwa kombinacji produktu


lapkom7

Recommended Posts

Witam,

w moim sklepie mam problem z usuwaniem kombinacji, system nie usuwa kombinacji mimo że klikam usuń (nie wyświetla przy tym żadnego błędu) poniżej screen z moim problemem:

https://www.screencast.com/t/B3VtrfQSf

 

będę wdzięczny za udzielenie wskazówek co należy zrobić, wersja mojego sklepu to 1.7.2.2, próbowałem zrobić aktualizację systemu do 1.7.2.4 przez 1-Click Upgrade ale to tylko bardziej komplikuje mój problem bo wywaliła się cała baza i musiałem przywracać z kopii zapasowej wszystko więc nie mogę na tą chwilę wykonać aktualizacji,

czy jest ktoś w stanie pomóc?

dziękuję i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Robiłem 1-Click Upgrade dn. 06-10-2017 z wersji 1.7.2.1 do 1.7.2.2 mogło to wtedy się stać ale nie wiem bo wszystko przeszło bez problemu. Problem zobaczyłem po czasie gdy musiałem usunąć kombinację (efekt jak na filmiku), w sklepie nie ma żadnych dodatkowych modułów, jedynym jest system płatności PayU który wyłączyłem przed chwilą aby sprawdzić czy to pomoże coś (ale nic nie pomaga), reszta modułów to 46-wbudowane moduły

Ten moduł 1-Click Upgrade miesza bardzo w plikach, radzę na niego uważać, gdy chciałem kilka dni temu zrobić upgrade z 1.7.2.2 do 1.7.2.4 to wysypała mi się cała strona i baza danych w taki sposób że nie mogłem tego cofnąć, ratowała mnie tylko kopia całego sklepu,

 

PHP mam ustawione w wersji 5.6 (tutaj raczej nic się nie zmieniło od kiedy pamiętam)

Przekierowanie ruchu w domenie jest ustawione na "Włącz przekierowanie na podkatalog bez separacji serwisu"

Wszystko jest postawione na home.pl (ale oni sprawdzili że po stronie serwera jest ok, wskazali błąd po stronie aplikacji)

Edited by lapkom7 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Opisywany problem bez problemu odtworzyłem na wersji 1.7.2.4 na serwerze linuxpl.com :

SyntaxError: JSON.parse: unexpected character at line 1 column 1 of the JSON data
[Więcej informacji]
main.bundle.js:56412:9
jQuery.parseJSON
...../themes/new-theme/public/main.bundle.js:56412:9
error
...../themes/default/js/bundle/product/product-combinations.js:33:30
fire
...../themes/new-theme/public/main.bundle.js:51635:11
fireWith
...../themes/new-theme/public/main.bundle.js:51765:7
done
...../themes/new-theme/public/main.bundle.js:57207:5
callback/<
...../themes/new-theme/public/main.bundle.js:57571:9

........ oznacza lokalizację panelu admina backoffice.

Problem występuje już po tym jak dodałem standardowo wprowadzone opcje kombinacji.

Mało tego sytuacja ta ma miejsce na serwerze, który do tej pory nie miał tego typu problemów. Więc to nie może być wina ustawień serwera. Dla testów odpaliłem ustawienia PHPa na wersję 7.1 i to samo się dzieje.

Nie ma znaczenia, czy testy wykonuje na nowej instalacji, czy na już istniejącej ze zmienionym szablonem.

 

Zastanawia mnie zapis przy funkcji callback zawierający znaki /<  tego chyba tu nie powinno być ?

 

Dodatkowo zauważyłem dziwną prawidłowość w postaci dodania do produktu ok 50 kombinacji cech i przy próbie usunięcia jednej nic się nie dzieje. wywala oczywiście błąd powyższy. A po przeładowaniu strony jest ona biała z błędem 500.

 

----------------------------------

Na chwilę obecną jedyny sposób na definitywne usunięcie kombinacji to zmiana ustawienia "Prosty produkt", zapisać i ponownie ustawić wszystkie kombinacje od zera. Można też bawić się w bazie danych jak kto woli, ale nie bardzo podoba mi się każde z tych dwóch rozwiązań.

Edited by () Maciej ()
Uzupełnienie (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Wiem że późno. ale moze komuś sie przyda. Na pierwszej stronie produktu w ustawieniach ogólnych zaznaczasz: "Produkt prosty" bez kombinacji. System zapyta czy usunąć kombinacje- tak. wtedy usunie. Inaczej jest jakis błąd ze nawet nie mozna ani wygenerować nowej kombinacji ani zapisac produktu.

 

Trochę drewnianie- ale działa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...