Jump to content

[Pytanie] Jak budować szablony


AnkaW

Recommended Posts

Przepraszam bo może to zbyt proste pytanie ale chciałabym zacząć budować szablony graficzne dla prestashop. Mam pewne doświadczenie z html css i smarty. Generalnie zajmuję się grafiką. Chodzi mi o jakieś materiały w języku polskim najlepiej albo po prostu opis krok po kroku jak tworzyć takie szablony. Nie chodzi mi o przerabianie istniejących lub tego domyślnego. Chciałabym oferować te szablony (początkowo za darmo) tak aby ktoś mógł ściągnąć sobie plik zip i zainstalować w swoim sklepie.

Proszę o pomoc i wytłumaczenie jak za to się zabrać od zera.

dziękuję

Anka

Link to comment
Share on other sites

Dzięki, postaram się jakoś poczytać z tym moim ubogim angielskim. Wiem, że to śmieszne ale nigdy nie miałam talentu do języków.

Rozumiem, że jakiś polski nawet najprostszy tutek jest nieosiągalny?

 

pozdrawiam

Anka

Link to comment
Share on other sites

To znaczy plik językowy jest po angielski. To mogę poprosić koleżankę. Chodzi mi o materiały do nauki. Nie chce jej zawracać głowę tłumaczeniem rzeczy ściśle informatycznych. Jakoś tak trochę rozumiem sama tylko boję się jak coś nie tak zrozumiem i stanę w miejscu. Dlatego zależało mi nawet na takim skrótowym  opisie po polsku jakie są kolejne kroki podczas budowy szablonu. Nawet tak po prostu jednozdaniowe w punktach.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Tak tylko na szybkiego - nieznajomość języka angielskiego gdy próbuje się tworzyć własny szablon, ba - gdy w ogóle próbuje się cokolwiek tworzyć związanego z html/css/php/mysql odłącza Cię od 95% materiałów dostępnych w internecie. Tutorial który podesłał endriu jest dobrze opisany. 

Jeśli nie umiesz stworzyć od podstaw to warto zacząć od edycji domyślnego default-bootstrap i na nim uczyć się edycji i zmian.

Link to comment
Share on other sites

Z tym angielskim to prawda ale co do dokumentacji prestashop dla developerów to pewnie niedługo 1.7 będzie po polsku. Dla 1.6 wydaje mi się, że widziałem po polsku.

Jednak co do php/html5/mysql to kurde w helionie tony książek po polsku. Fakt, że ich wartość duża nie jest bo to albo przetłumaczone dokumentacje albo tłumaczenia po czasie anglojęzycznych książek.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...