Jump to content

Βοηθεια-πληρωμη


giotas123

Recommended Posts

γεια σας.εχω φτιαξει το eshop .θελω απλα καποιος να μπορεσει να μου σεταρει μερικα πραγματα για να ολοκληρωθει.ειτε με βοηθεια ειτε με πληρωμη.οποιος γνωριζει ας μου στειλει

Link to comment
Share on other sites

λιγο με τα modules που μ εδωσε το θεμα εχω κολλησει.για αρχη με το page link module.για να μπορεσω να βαλω επανω sign in/register ,λογαριασμος κλπ.δεν εχω καταλαβει ακομα πως να το κανω.πρεπει πρωτα να φτιαχτουν αυτες οι σελιδες για να τις βαλω μετα στο module?και απο που επεξεργαζομαι ή δημιουργω την σελιδα οπως λογαριασμος,εγγραφη και ολα  αυτα.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μας δώσετε κάποιο link προς αυτό το module; Από κει και πέρα οι βασικές σελίδες (όπως σύνδεση κτλ) είναι έτοιμες. Ίσως απλά να έχουν άλλη μορφοποίηση σε σας σε περίπτωση που έχετε εγκατεστημένο άλλο θέμα απ το προεγκατεστημένο.

Όσο για θέσεις με συνδέσμους προς άλλες σελίδες πρέπει να μελετήσετε τα hooks http://doc.prestashop.com/display/PS16/Managing+Hooks
 

Link to comment
Share on other sites

εστειλα στην εταιρεια που μου κανει hosting για να βρω μια ακρη.μου ειπαν οτι εχω κανει λαθος εγκατασταση το prestashop γι αυτο.μπορειτε να μου πειτε σε ποιον φακελο το κανω?

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε να είναι του στυλ giotas.gr τότε θα το βάλετε στον φάκελο httpdocs / htdocs (ανάλογα το hosting ονομάζεται διαφορετικά). Αν θέλετε να είναι giotas.gr/shop/ τότε θα πάτε στον htdocs και θα δημιουργήσετε έναν φάκελο shop.

Αν θέλετε subdomain του στυλ shop.giotas.gr τότε μέσω του διαχειριστικού σας (cPanel ή Plesk) θα κάνετε ένα subdomain και θα δημιουργηθεί ένας φάκελος (όχι εντός αλλά πλάι, δηλαδή αδερφικός) στον htdocs εκεί μέσα θα "ξεφορτώσετε" τα αρχεία σας.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...