Jump to content

1.2.5den 1.3.1 e yukseltmek

Recommended Posts

Merhaba;

mevcut sistemi yukselmek sartmıdır? Cok fazla bir artısı varmı acaba 1.3.1 in?
ben update etmek icin ugrastim ancak pek basarili olamadim.

en asagidaki yontemi uyguladim. Sagolun onuda buradan bulmustum ama sayfa iyi gorunmuyor.

Kendi temamı yüklersem yazılar hep alt alta çıkıyor. default tema ise gayet guzel calisiyor.

Kendi temam ile gorunum ekteki dosyada.

bir fikri olan varmi acaba? Yoksa eski versiyona donmek daha dogru olacak benim icin.

tesekkurler

28052_6JtOukWYqRANDHgRSW83_t

Yöntemi yazmayı unutmusum. Onuda sbu formdan almıstım zaten. :)

1. Databesinin yedeğini alın ve pc ye indirin
2. Prestashop un kurulu olduğu bölümde (genelde ana dizin olur bu) bulunan tüm prestashop dosyalarını “Eski” diye bir klasöre kopyalayın.
3. Yeni prestashop sürümünü ftp nizde prestashopun kurulacağı yere atınız.
4. Eski diye yazdığınız klasörün içinde config klasörü var onun içinde “settings.inc.php“ dosyasını yeni yüklediğiniz prestashop dosyalarında config kalasörüne atın.
5. Sonra prestashopu kurmaya başlayın.
6. Prestashop kurulurken 1. aşamada altta 2 tane seçenekli bir yer olacak ve “ Kararlı prestashop sürümü saptandı “ diye yazıyor o zaten seçilidir. onu seçip ileri diyin.
7. Kabul ediyorum seçtikten sonra databaseye bir kaç şey atacaktır bu yüzden biraz beklemeniz gerekir.
8. Kurulum başarı ile bittikten sonra Admin klasörü ve install klasörlerinin isimlerini değiştirin ve yeni isim verdiğiniz “İnstall” klasörüne eşim engellemesi için chmod 000 yapın BU önemlidir. siteniz hacklanmasın
9. Sitenize girince sitenizin beyaz görünmesi normaldir. tema sorunu vermiş olabilir. admin paneline girin ve temayı değiştirin. sorun yoksa 10. adıma geçin
10. eski klasörüne girin ve oradaki img kalsöürünü ve kendi temanızı yeni prestashopa atın ve kullanmaya başlayın

Aslında bir miktar ilerleme var.daha duzenli calisabilmek icin /prestashop/ altına yuklemiştik.
Şimdi onu direk root/ altına alınca goruntu duzeldi. Enazından tema fena gorunmuyor. ancak bazı yerlerinde eksiklikler var.
Acaba sizin bahsettiğiniz sebepten olabilir mi? Turkce 1.3.1 mevcut mu acaba?

tesekkurler

Aslında bir miktar ilerleme var.daha duzenli calisabilmek icin /prestashop/ altına yuklemiştik.
Şimdi onu direk root/ altına alınca goruntu duzeldi. Enazından tema fena gorunmuyor. ancak bazı yerlerinde eksiklikler var.
Acaba sizin bahsettiğiniz sebepten olabilir mi? Turkce 1.3.1 mevcut mu acaba?

tesekkurler

http://presta.gozdesm.com/prestashop-download/33-prestashop-131-tr.html

buradan 1.3.1 tr yi indirebilirsin..