Jump to content
  • 0

Blokada presta - spam


Bambosz

Question

Hej, 

 

potrzebuję pomocy.
Znajomemu, któremu ogarniałem kiedyś sklep zablokowano stronę bo wykryto że "spamuje"
"Detected as sending "too much spam emails in the last hour" by our outgoing antispam mail gateways (114 spam emails sent in the last 1 hour(s))"

 

I rzeczywiście, po wejściu na sklep było tam ponad 2000 wiadomości (po chińsku oczywiście). Co dziwne z tego co wiem presta sam w sobie nie ma opcji "wysyłki" maili więc chodzi raczej o wiadomości przychodzące ?

Dostawca zablokował stronę. I teraz pytanie co mogę zrobić, żeby problem się nie powtórzył ?
Pewnie pomocne będzie zainstalowanie jakiegoś "capcha".
Kłopot w tym że zablokowali mi strone gdy na niej siedziałem i szukałem rozwiązania problemu.

Czy ktoś może mi podpowiedzieć, gdzie w kodzie znajdę kod formularza kontaktowego, aby "na szybko" go wykomentować, żeby był niedostępny po włączeniu sklepu ?

Chyba że macie pomysł w jaki sposób presta mogło wysłać ileś tam maili w tak szybkim czasie ?

Link to comment
Share on other sites

12 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

endriu107 dzięki za info - poszukam.

 

Stronę mi już odblokowali ale ... tak zawsze jest ale.
Żeby zapobiec problemowi dostawca usługi zablokował mi opcję wysyłki e-maili (w sumie fajna sprawa). no i zablokowali mi strone poprzez zmiane uprawnień plików... koniec końców musiałem je wszystkie przemielić i zmienić im uprawnienia dostępu 
https://docs.ovh.com/pl/hosting/hosting_www_przewodnik_dotyczacy_korzystania_z_programu_filezilla/
Na ile to się sprawdziło... czy wszystkie pliki mają mieć takie same opcje dostępu ... nie mam pojęcia.
Z tym że nie wiedząc o blokadzie maili zrobiłem "zapomniałem hasła" i oczywiście e-mail z nowym hasłem nie doszedł ...
A reset można robić co 6 godzin, więc odblokwałem wysyłkę e-maili, wszedłem w php myAdmin i przestawiłem godzinę resetu hasła z 14:07 na 04:07.
Zapisałem, przelogowałem, wszedłem na logowanie sklepu, zrobiłem znowu "zapomniałem hasła" i znowu nic :/
e-mail nie przychodzi, stare hasło nie działa, nowego nie ma .. hasło w bazie zakodowane ...

I co ja mam teraz zrobić ? :o
Jakieś pomysły ?

Dodam że opcja przywrócenia kopii zapasowej oczywiście nie działa :/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...