Jump to content
  • 0

Problem z powolnie działającą bazą danych


adi5497

Question

Cześć, gdzie macie wykupiony hosting dla swojego sklepu opartego na PrestShop? Ja mam następujący problem. Presta w najnowszej stabilnej wersji 1.7.2.4, hosting na nazwa.pl. Dotychczas było można powiedzieć ok, lecz w grudniu 2017 nazwa.pl wykonywała aktualizację serwera do 0.1.26-MariaDB. Przed aktualizacją wszystko działało jak należy, a jak po aktualizacji, jak parę dni temu potrzebowałem wykonać kilka operacji na bazie, czyt. import produktów, to już nie jest w porządku. Baza działa jak w smole. Przykładowo przy imporcie kombinacji otrzymuję taki oto błąd: 

Obraz w treści 1

A gdy chcę usunąć produkty to albo nie chcą się usuwać, albo usuwają się tak wolno aż strona sama się odświeża i trzeba na nowo wykonywać operację usuwania. Ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
11 minutes ago, hakeryk2 said:


To by było na tyle. Zapewne ukrócili czasy zapytań i wykonywania się skryptów oraz zapytań.

 

Jaki hosting polecasz? Nie ukrywam że od jakiegoś czasu już myślę nad zmianą i zastanawiam się nad zagranicznym TMDHosting

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Polecam przeczytać te wątki, szczególnie ostatnie strony ponieważ poczatkowe posty są stare

 https://www.prestashop.com/forums/topic/279887-najlepszy-hosting-dla-prestashop-przetestowany/
https://www.prestashop.com/forums/topic/127072-jaki-hosting/

Z bezobsługowych:
iq.pl
firehost.pl

hekko.pl - jeśli masz mały sklepik który nie potrzebuje dużo czasu procesora.
https://linuxpl.com



Z VPS (jeśli masz kogoś kto będzie administrował Ci serwer od strony technicznej):
webh.pl z ofery linux SSD
ovh.pl

Nazwa.pl i home.pl omijamy szerokim łukiem.
Jeśli natomiast nie chcesz zmieniać hostingu to zleć na forum audyt sklepu czy coś nie muli, czy może jakieś zapytanie bez klucza powoduje długie czasy ładowania itp. Może jakaś stara wtyczka coś pitoli.

Wszystko ogólnie zależy jaki masz ruch.

Edited by hakeryk2 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Również przyłączę się do kolegi, który napisał przede mną i zasugeruje zmianę hostingu. Tak na dobrą sprawę z wersją 1.7 powinieneś celować z VPSa, tańsze VPSy ma OVH ale wymagają kogoś do ich konfiguracji, mniej problemów ale drożej jest na linuxpl.com w ich ofercie VPS.

Można oczywiście debugować i szukać wąskiego gardła bo być może jest coś nie tak, z którymś modułem ale niestety rzeczywistość często pokazuje, że winą jest nazwa.pl gdzie PrestaShop działa po prostu słabo.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 minutes ago, Krystian Podemski said:

Również przyłączę się do kolegi, który napisał przede mną i zasugeruje zmianę hostingu. Tak na dobrą sprawę z wersją 1.7 powinieneś celować z VPSa, tańsze VPSy ma OVH ale wymagają kogoś do ich konfiguracji, mniej problemów ale drożej jest na linuxpl.com w ich ofercie VPS.

Można oczywiście debugować i szukać wąskiego gardła bo być może jest coś nie tak, z którymś modułem ale niestety rzeczywistość często pokazuje, że winą jest nazwa.pl gdzie PrestaShop działa po prostu słabo.

Z wyboru nazwy nie byłem do końca zadowolony. Przyczyną dlaczego korzystam z nazwy jest to że tylko tam prawidłowo działało kodowanie znaków z prestą i wszędzie indziej w szablonie polskie znaki były albo rozjechane, albo całkowicie tłumaczenie nie wiem czemu nie działało poprawnie. Będę musiał się rozglądnąć za hostingiem VPS, patrzę właśnie na ofertę OVH. Aktualnie moja strona waży około 12GB, natomiast sama baza prawie 1.5GB.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
14 minutes ago, Krystian Podemski said:

Jeżeli chodzi o bazę to na 99% możesz ją troszeczkę odciążyć usuwając śmieci jak ps_connections[source]


, bardzo często ta tabela waży kilkaset mb, a dane w niej zawarte to w zasadzie dane, które można również sprawdzać w Google Analytics.

U mnie waży 2.2MB ale to możliwe dlatego że już czyściłem ją ponieważ moja baza ważyła już prawie że maksimum co nazwa oferuje czyli max 1.5GB...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...