Jump to content

Details: Error thrown: [object Object]


doghi

Recommended Posts

Salutare tuturor,

De pe 6 Ianuarie ma ''lupt'' cu acest bug ce a aparut de nicaieri, nu am facut update, nu am bagat module noi, nimic.

 

TECHNICAL ERROR: unable to save adresses Details: Error thrown: [object Object] Text status: parsererror

Eroarea intervine cand vreau sa fac comanda ca si quest, mai exact cand incerc sa salvez datele introduse. Aceasta mai apare si daca vreau sa fac update la cantitatea din cos.

website : www.deira.ro

versiune : 1.6.1.17 abia am facut update de la 1.6.1.12.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Salut, 

Am facut cele scrise de tine mai sus si nu merge.

In consola cand incerc sa salvez datele pentru quest order imi apare asa : 

jquery-1.11.0.min.js:4 [Deprecation] Synchronous XMLHttpRequest on the main thread is deprecated because of its detrimental effects to the end user's experience. For more help, check https://xhr.spec.whatwg.org/.
send @ jquery-1.11.0.min.js:4

Cred ca de aici este eroarea, iar daca intru pe https://xhr.spec.whatwg.org/ vad ca last update e fix de pe 6 ianuarie, de cand nu imi mai merge mie site-ul, sa fie concidenta sau...?

Solutii?

 

Multumesc!

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Aceasta discutie este exemplul perfect care arata de ce forumul este in mare parte inutil pentru gasirea rapida a solutiilor. Inteleg ca toata lumea vrea sa manance o paine, dar unul dintre voi ar fi putut sa descrie macar pe scurt solutia problemei.

 

LATER EDIT: am tradus regulile forumului in romana. Ele spun asa:

 

Dacă după publicarea unui subiect găsiți o soluție la problema dvs., indicați-o în postarea dvs. și descrieți soluția.

Mai mult, dacă sunteți autorul subiectului pentru care a fost găsită o soluție, vă rugăm să modificați titlul subiectului pentru a-l marca [SOLVED]. Puteți folosi și [REZOLVAT], însă [SOLVED] ajută cautării.

Pentru a marca un subiect ca [SOLVED]:
- Editați prima postare a subiectului dvs. făcând clic pe butonul "Edit"
- Faceți clic pe butonul "Use full editor"
- Adăugați "[SOLVED] " la începutul titlului discuției și faceți clic pe butonul "Submit Modified Post".

 

@Marius05 Vad ca ai obiceiul sa continui discutille pe PM. Consideră acest mesaj drept un avertisment. Dacă vei continua să folosești forumul ca generator de "business leads" fără a da nimic înapoi comunității, voi fi nevoit să iau măsuri.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...