Jump to content

Přiřazení měny k zemi


DJ_Ironic

Recommended Posts

Dobrý den,

v eshopu prodáváme do více zemí, než jen do ČR. Například jsme nyní spustily Německo.

Chci tedy nastavit, aby zákazník přicházející z němec nejenže automaticky dostal web ve svém jazyce, ale aby se mu i měna přepla na EURa.

EURa mám v eshopu aktivní, kurz nastavený. Stejně tak mám zaplou geolokaci a určení jazyka i země dle jazyka prohlížeče (dle IP adresy jsem nenašel). K zemi jsem také napsal její "default currency", no ta se však spolu s jazykem nepřepne.

Nyní tedy, pokud přijde německý zákazník..dostane neměcký jazyk, no už ne EURa.

Zde jsou má nastavení lokalizace:

image.thumb.png.530c5855b04e48709696987dc8e14230.png

 

Zde pak nastavení Německé země (zvolená měna je EURo):
image.thumb.png.7b33a71358afa6db573e7feb14d1db7b.png

 

Zde je web načtený ve firefoxu s nastavenou němčinou, jako jazykem prohlížeče. Jazyk se přepl korektně, ale měna zůstala na CZK:
image.thumb.png.1a1fc7561b54ce4d0b527051ac0060d0.png

Autory použitého templatu jsem kontaktoval. Dle nich to je chyba enginu PrestaShop a template to sám o sobě nepřidává. Eshop běží na verzi  1.6.1.5, což byla doporučená verze Prestashop pro dan template přímo od autora.

Začínám být zoufalý. Někde tvrdí, že je to chyba templatu, jinde mě posílají sem na Presta fóra. Nevím, čím to je, jen vím, že nám zákazníci z DE nakupují v pro ně nevýhodných korunách. Mockrát děkuji za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...