Jump to content

PAYU problem


vader

Recommended Posts

Witam,

Mam potrzebę zrobić drobną zmianę, aby po zmianie statusu płatności, np. na ZAAKCEPTOWANA nie zmieniał się status zamówienia. Chodzi o oryginalny moduł PAYU do wersji Prestashop 1.6. Przeglądałem kod i niby mniej więcej wiem co i jak :) ale nie jestem biegły w tym i nie działa. Z góry dzięki za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Zmiana statusów przy przyjściu notyfikacji z systemu PayU jest realizowana z metodzie https://github.com/PayU/plugin_prestashop/blob/master/payu/payu.php#L1121

Na początek (L1127) w metodzie checkIfStatusCompleted sprawdzany jest status ostatniej notyfikacji do tego ordera w PayU (zapisany w bazie)  i jeżli był już COMPLETED to nic nie robimy.

W linii L1135 sprawdzamy czy ostatni order w PayU do danego ordera z Presty ma status COMPLETED.

 

Przechodzimy do linii L1139 gdzie jest podejmowana decyzja czy zmianić status na status końcowy (ustawiny w konfiguracji modułu dla stausu "Zakończona")

Status jest zieniany gdy:

  • ostatni order w PayU do danego ordera z Presty nie jest COMPLETED
  • aktualny status  zamówienia z presty jest inny niż ten ustawiny w konfiguracji modułu dla stausu "Zakończona"

 

Czyli powinno to z automatu zadziałąć. Jedynie będzie kłopot jak zmienisz status z ZAAKCEPTOWANA na np. WYSŁANE, itp. to po przyjściu notyfikacji COMPLETED nastąpi zmiana z powrotem na ZAAKCEPTOWANA (lub to co jest ustawine w konfiguracji modułu dla stausu "Zakończona")

Edited by PayU (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...