Jump to content
vader

PAYU problem

Recommended Posts

Witam,

Mam potrzebę zrobić drobną zmianę, aby po zmianie statusu płatności, np. na ZAAKCEPTOWANA nie zmieniał się status zamówienia. Chodzi o oryginalny moduł PAYU do wersji Prestashop 1.6. Przeglądałem kod i niby mniej więcej wiem co i jak :) ale nie jestem biegły w tym i nie działa. Z góry dzięki za pomoc.

Jak mnie pamięć nie myli to aktualna wersja po ręcznej zmianie na płatność zaakceptowana już potem sama nie zmieni jej ponownie na zaakceptowaną.

Zmiana statusów przy przyjściu notyfikacji z systemu PayU jest realizowana z metodzie https://github.com/PayU/plugin_prestashop/blob/master/payu/payu.php#L1121

Na początek (L1127) w metodzie checkIfStatusCompleted sprawdzany jest status ostatniej notyfikacji do tego ordera w PayU (zapisany w bazie)  i jeżli był już COMPLETED to nic nie robimy.

W linii L1135 sprawdzamy czy ostatni order w PayU do danego ordera z Presty ma status COMPLETED.

Przechodzimy do linii L1139 gdzie jest podejmowana decyzja czy zmianić status na status końcowy (ustawiny w konfiguracji modułu dla stausu "Zakończona")

Status jest zieniany gdy:

• ostatni order w PayU do danego ordera z Presty nie jest COMPLETED
  • aktualny status  zamówienia z presty jest inny niż ten ustawiny w konfiguracji modułu dla stausu "Zakończona"

Czyli powinno to z automatu zadziałąć. Jedynie będzie kłopot jak zmienisz status z ZAAKCEPTOWANA na np. WYSŁANE, itp. to po przyjściu notyfikacji COMPLETED nastąpi zmiana z powrotem na ZAAKCEPTOWANA (lub to co jest ustawine w konfiguracji modułu dla stausu "Zakończona")

Edited by PayU